Skocz do zawartości

Fort 48 Batowice


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bartku! Zalezy co masz na myśli mowiąc piwnice!

 

Najlepiej pokaż te zdjecie to powiemy ci co to jest, alboje dokładnie opisz. Ale powiem ci że takie "podziemne częsci" w Batowicach to tylko poterny!! Nikt ich nie zmamorowywał, mozna do kazdej wejsc.

 

Chciałbym Ci też powiedziec że w fortach artyleryjskich z regoły nie było tajemniczych podziemi, a na pewno nie było tego w Batowicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjecie masz na komputerze, to jak masz strone głowną forum, to kliknij na gorze na "Album" potem na "Twierdza Kraków archiwalna", pod spodem bedzie "dodaj zdjecie", nastepnie wypełnij pola (pamietaj o poprawnym rozmiarze pliku) i kliknij na "wyslij". To by bardzo pomoglo :)

 

Ale mam do Ciebie jescze kilka pytań. Jaką masz pewnośc że to fort Batowice i że to są jego "podziemia"? Zdjecie jest podpisane? Z ktorego roku jest? I jeszce jedno, na zdjeciu jest korytarz prowadzacy w dol a po boku ma wejscie z drzwiami pancernymi - tak zrozumiałem twoj opis, nie wiem czy dobrze. Korytarz prowadzacy na dol to moze byc chyba tylko poterna, ale totylkotakie moje domysły. Najlepiej by było gdyby Ci sie udało zdjecie dac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zimna kąpiel z uwzglednieniem głowy :bone: :bone: :bone:

 

Forty krakowskie sa doskonale znane, wszystkie posiadaja archiwalne plany i nie ma :!: :!: :!: tajnych korytarzy, podziemi, zamurowanych i zamionowanych piwnic :!: :!: :!: Forty nie są, i nigdy nie były połaczone ze soba podziemnymi tunelami :bone: :bone: :bone:

 

Takie informacje o zamurówkach powodują, że nieodpowiedzialni poszukiwacze kują w scianach, kopia w schronach szukająć czegoś, czego nie ma :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz Bartku :)

 

a co do "podziemi" to jak by sie uprzec, to cały fort o podziemia, bo przykryty groba warstwą ziemi :P

 

a co do tych niemców, to nie szkaj sensacji, bo historia jest bardzo mało prawdopodobna, a w Batowicach na pewno skarbu nie znajdziesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe :shock: ;)

 

Gdzie te czasy kiedy jako beztroskie dziecko biegłam i jeździłam na pierwszym rowerku po tym parku otaczającym fort :oops:

 

a niekiedy i w pobliże fortu udało się nam zboczyć ;) heh

 

tyle że wtedy teren fortu był zagospodarowany :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żebyś nawet łuske znalazł, chyba ze z wykrywaczem gdzies gdzie była strzelnica. Pomysl ile osob taki fort juz schodziło, i raczej na serio nie za wiele znajdziesz, chyba że pod ziemią :P nawet w forty które są zamknięte dla tlumów, nie jedna osobo juz prezsukiwała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Batowicach jest ich sporo, nawet pociski płytko pod ziemią leżą, nie mówię juz o odłamkach i innym żelastwie. Fort w centrum miasta i nikt nie szuka bo mówi tak jak Matys. Widziałem na innym forum zdjęcia co znaleźli na tym forcie w zeszłym roku. Matys ty wiesz na jakim... było ze rzy płyty pancerne okopowe, bagnecik i inne szpejo 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale mimo wszystko to było pod ziemią, choc może czasem wystaje...

chodzi mi o to ze jak Bartek pojdzie na fort, to raczej nie zawiele znajdzie zeczy lezacych ot tak na ziemi, choc może sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj rower nastraszyłes nas a tu nic

zadnego oltarza satanistow, kilka pentagamow i nic wiecej :P

a pozatym bardzo spokojny fort, dookola alejki ze spacerujacymi dziadkami, a na forcie nawet chopki na rower i ekipa asg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie to tak :P

Wiadomo Batowice to NH, czyli podobno najniebezpieczniejsza dzilnica w Krakowie, ale całe miasto na swoj sposob niebezpieczne i jakoś zyjemy :) A fort tak jak pisałem spokojny, zwlaszcza ze mnostwo ludzi sie po nim palęta - ekipy asg, spacerowicze a nawet ludzie na rowerach skaczą na chopkach usypanych na terenie fortu, wiec nie ma co panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie niebezpieczne? Ostatnio wracałem z Kraka w przedziale z kibicami Wisły i dopiero w Katach zrobiło sie nieprzyjaźnie gdy dosiedli sie do wagonu beatboysi z GKS Katowice i Ruchu Chorzów :)

 

Swoją drogą NH jest znana z "bezpieczeństwa" inaczej, ale gdzie teraz jest tak właściwie bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak mi sie przypomniało apropos tego tematu, (bo akurat pisze o nim w pracy), że istnieją już od dobrych paru, jesli nie parunastu lat plany obejmujące zagospodarowanie zarówno foru Batowice jak i Mistrzejowice.

 

Plany leżą sobie spokojnie w Archiwum Miejskiego Konserwatora Zabytków (pod nr inwentarza jak by ktoś szukał - 528/03) i czekaja najwyraźniej na lepsze czasy heh... :roll:

 

Właściwie każdy po dopełnieniu odpowiedniej biurokracji :twisted: może je sobie pooglądać. :D

 

Dodam tylko, że szczytne plany dla fortu Batowice obejmują:

"Adaptację obiektu na cele komercyjne, to jest dokładnie: wprowadzenie funkcji hoelu z częścia gastronomiczną, kawiarnią stałą i letnią, salami wystawowymi i zadaszonym przykryciem dla imprez na wolnym powietrzu.' :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...