Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garry Kasparov - Nadchodzi zima


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 fortyck

fortyck

    Administrator

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18180 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 02 marzec 2016 - 22:30

nadchodzi.jpg

 

Data wydania: 2016-03-2

 

Liczba stron razem: 400

 

 

Szokująca opowieść o tym, jak Rosja stacza się z powrotem ku dyktaturze, i o tym, jak Zachód płaci teraz za to, że do tego dopuścił.


DOJŚCIE DO WŁADZY WŁADIMIRA PUTINA, objęcie w 1999 roku urzędu prezydenta Rosji przez byłego podpułkownika KGB, było silnym sygnałem, że kraj ten oddala się od demokracji.

 

Mimo to w kolejnych latach – kiedy Ameryka i inne czołowe mocarstwa świata nie przestawały mu ustępować – Putin stał się nie tylko dyktatorem we własnej ojczyźnie, lecz zagrożeniem na scenie międzynarodowej.

 

Dysponując potężnymi zasobami i arsenałem jądrowym, Putin jest kluczową postacią prowadzonego w krajach ataku na wolność polityczną i porządek współczesnego świata.

 

Dla Garriego Kasparowa to żadne nowiny.

 

Od ponad dekady głośno wyraża krytyczne opinie pod adresem Putina, a nawet poprowadził prodemokratyczną opozycję wobec niego podczas farsy, jaką były wybory prezydenckie w 2008 roku.

 

Jednak kolejne lata, podczas których Kasparow widział, jak jego przewidywania co do zamiarów Putina spełniają się niczym przepowiednie Kasandry, przekonały go, że prawda jest jeszcze mroczniejsza: Rosja Putina, tak jak ISIS i Al- -Kaida, znajduje własne samookreślenie w opozycji wobec wolnych państw świata.

 

W miarę jak Putin stawał się coraz potężniejszy, zagrożenie, jakie stwarza, zmieniło charakter z lokalnego na regionalny, a wreszcie na globalny.

 

W swojej alarmującej książce Kasparow pokazuje, że runięcie Związku Sowieckiego nie było punktem końcowym, a jedynie zmianą pory roku, kiedy zimna wojna stopniała w promieniach nowej wiosny – ale teraz, po latach samozadowolenia i złej oceny sytuacji, znowu przychodzi do nas zima. 

Nadchodzi zima: książka, której siłą argumentu jest Kasparow ze swoim światowej klasy intelektem, przekonaniem i nadzieją, ukazuje, kim naprawdę jest Putin: kryjącym się na widoku zagrożeniem dla świata zarówno Ameryka jak i pozostałe światowe mocarstwa, nadal obojętnie przyglądały się dyktatorowi, którego osoba ostatecznie urosła do rangi międzynarodowego zagrożenia.

 

Dzięki gigantycznym zasobom oraz arsenałowi nuklearnemu, Putin stanowi groźbę ataku na wolność polityczną i współczesny porządek świata. 

Dla Kasparowa nie jest to zaskoczenie.

 

Ten zagorzały przeciwnik Putina przeciwstawia się jego polityce od ponad dekady.

 

Jednak obawy Kasparowa dotyczące intencji dyktatora okazały się być nie gorsze od rzeczywistości - Rosja Putina, jak ISIS lub Al-Kaida, stawia się w opozycji do wolnych krajów świata. 

Nadchodzi zima to przenikliwy portret Putina pokazujący, jak wielkie ryzyko niesie za sobą bagatelizowanie zagrożenia, które stanowi polityka prezydenta wschodniego mocarstwa.

 

 

Żródło: http://www.swiatksiazki.pl/

 

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych