Skocz do zawartości

Fort 51 Rajsko


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to nam się udało, że zorganizowaliśmy się w sobotę ;)

Kto nie był niech żałuje.

Miro mógłbyś bardziej na bierząco dzielić się informacjami typu, że fort jest nie pilnowany. Pewnie otwarty też był od jakiegoś czasu. Dobrze, że nam Hiena pisnęła słówko bo inaczej jak frajerzy przeoczylibyśmy okazję spenetrowania tej dostępnej połowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak fort Rajsko został zamkniety kilka dni temu dzieki interwencji Stowarzyszenia Rawelin. Wspólnie z pracownikiem ZIKID założylismy kłódki, zabezpieczylismy wszystkie wejścia,

Nie mozna dopuscić, żeby tak cenny obiekt stał otworem dla róznych szumowin i zbieraczy złomu. Nie piszę tu o zwiedzających miłosnikach fortyfikacji, ale o elemencie, który niszczy wszystko i wszędzie.

No cóz lepiej, żeby był zamkniety, bo przez te kilka dni kiedy zostały zerwane wszystkie zabezpieczenia już nastapiła dewastacja.

 

Szkoda tylko, że tyle osob zwiedziło otwarte koszary szyjowe, a nikt nie zawiadomił odpowiedniej instytucji o zaistniałej sytuacji.

 

Pozdrawiam i zyczę wszystkiego naj w NR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę przyznać rację , nie pomyślałem o powiadamianiu kogokolwiek.

Pomijając fakt, że w sumie nie wiedziałbym tak odrazu do kogo dzwonić.

Ale myślę, że to dobra lekcja na przyszłość aby umieć postąpić w sposób opisany przez Rawelina.

Pozdrawiam również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

To co widać na zdjęciach od 3 do 5, wcześniej tego raczej nie było, a bywałem tam w poprzednich zimach i podobnej pogodzie...

 

Penetracja przez wodę dała się poważnie we znaki.

 

:arrow: Album z soplami wewnątrz Fortu Rajsko;) - https://picasaweb.go...144/9Lutego2011

 

Zdjęcia z dnia 4 lutego 2011 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak widzę dobrze nie jest, woda przedostająca się przez takie pęknięcia raczej nic dobrego nie wróży, a jak wiadomo nikt raczej tego nie zabezpieczy. W tym przypadku może być tylko gorzej, bo żeby to zabezpieczyć należało by dostać się do problemu od góry, i pytanie kto to zrobi ? chyba jedynie ktoś w czynie społecznym. ale takich przecieków jest coraz więcej i to nie tylko na tym forcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W dwóch miejscach wału widać dwa dość spore osuwiska ziemi (nie wiem czy to z okresu deszczów z ubiegłego roku czy póżniejsze)...

 

:arrow: Album z osuwiskiem na wale Fortu Rajsko - https://picasaweb.google.com/104866299495462639144/17Kwietnia2011

 

Zdjęcia z dnia 19.03.2011 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Wszystkich,

 

Fort w Rajsku widziałem z zewnątrz już w 2003 roku, jak jeszcze nie było południowej obwodnicy Krakowa :) Do środka nie wchodziłem. Parę lat temu pojawił się tam strażnik przy wejściu, ale nie wiem jak jest teraz, bo nie byłem już tam ze 3 lata. Z osiedla Kurdwanów najlepiej dojechać stromą ul. Podgórki. Fajnie się zjeżdża rowerem tą drogą - można osiągnąć niesamowite prędkości :) Do góry wyjeżdża się ok. 30 minut, a zjeżdża najwyżej 4-5 minut :)

 

Czy znalazł by się ktoś chętny do zwiedzenia tego Fortu? Bo chciałbym wybrać się z kimś doświadczonym.

Edytowane przez nightfire007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Podczas moich wolnoczasowych chwil (w dniu 6 lipca 2013 r.), natrafiłem na brak... stelaży stołków w fortecznej latrynie ;)

 

O nie chodzi; ich już nie ma... niestety...

 

http://2.bp.blogspot.com/-cnA4lg-s6Pg/UEy-M3FbL2I/AAAAAAAAGKo/nMBxv-D7ips/s1600/IMG_7059_resize.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W koszarach fortu wybuchł pożar!!! Po ich spenetrowaniu okazało się, że pomieszczenia są pełne antyków, mebli, wazonów rzeźb itp (jest nawet rozwalony w drzazgi zabytkowy fortepian). Dostępne do eksploracji jest obecnie całe lewe skrzydło (patrząc od bramy w lewo). Widać już ślady wandali i bezdomnych, Skradzione zostały "małe drzwi" pancerne wewnętrznej części bramy. Obawiam się, że Rajsko, które swego czasu było jednym z najlepiej zachowanych fortów artyleryjskich czeka los Prokocimia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...