Skocz do zawartości

Moja wycieczka (Myślenice 30, 31.12.17 - 1, 2, 3.01.18)

foto i video

już

21 stycznia 2018 r.

Zdjęcie

Tajne misje cz.2

Forteczna Misja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Matys_*

Gość_Matys_*
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2007 - 20:00

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hehehe no właśnie moje bosskie kalosze Woja Polskiego po długiej słuzbie nie wiedziec gdzie i kiedy zagineły, teraz szukam gdzie sie da, ale to produkt koncesjonowany :lol: wiec mi go tylko w Wa-wie sprzedadzą. Tak przynajmniej twierdzi pan z AMW w Krak. No jeszce są na aukcjach, ale czekam na doba okazje...
Wiec niesety z "brodzenia" będą nici...

#42 yay0

yay0

Kapral

• Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 27 kwiecień 2007 - 22:33

Kurde no :D żeście wybrali termin :D liczę ze w majówke coś będzie. Ja jutro mam urodzinki-
o 10 próba potem do domku na obiad i sru na kurdwanów i wole duchacką roznosić ulotki i do wieczora mnie nie ma :D i tak mi to minie dzionek :D a urodziny obejde pojutrze :D
miłej wyprawy i pozdro :>

#43 Gość_Matys_*

Gość_Matys_*
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2007 - 19:13

No yayo mysle że sie spotkamy 1 albo 3 maja. Już plany na wyjscie sa, o ile pogoda dopisze.
A dzis było super :) i wiadomość do admina: mnie niestety nie ma 20 :>

#44 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12603 postów

Napisano 28 kwiecień 2007 - 20:51

Było mniej więcej tak na dzisiejszej tajnej misji: zbiórka była na pętli autobusowej w Borku Fałęckim, o godz. 10.

Przyszli: Matys, Joanna z mężem Radkiem oraz ich uroczy pies Czarek (Joanna jeśli żle napisałem popraw mnie).

Pieszo poszliśmy kolejno na: Fort Łapianka, Fort Borek oraz Fort Skotniki...

Pogoda była super czasem za ciepło ;)

W Łapiance straszą jeszcze nadbudówki na Forcie oraz nieopodal.

W Forcie Borek to dopiero było; zwiedziliśmy go jak się dało; nawet zobaczyliśmy z daleka jak pewna młoda pani ma robioną sesję w stroju Ewy :D

Interesujące są trzy kaponiery zalane wodą; a poza tym miły chłód wewnątrz Fortu, nieco przyjemniej niż na zewnątrz ;)

Pies dziarsko z nami maszerował.

I poszliśmy pieszo do Fortu Skotniki; tam zobaczyliśmy wieże pancerne od spodu.

Cały czas panowała miła swobodna rozmowa, na wszelkie tematy ;)

Mamy plany na kolejne tajne misje: już 1 lub 3 maja.

Radek robił fotki, przyjechał samochodem do Skotnik z czworonożnym przyjacielem i wziął Joannę.

A ja z Matysem poszliśmy na przystanek autobusowy w Skotnikach i wróciliśmy dwoma autobusami; o tej samej godzinie :D

Napiszcie swoje wrażenia, zapewne macie coś ciekawego :)

#45 Joanna

Joanna

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 13:59

No to i ja jeszcze dorzucę swoje 3 gorsze ;)

Wyprawa udała się idealnie :mrgreen: Pogoda zamówiona przez Admina dopisała :mrgreen:

Najpierw Fort Łapianka (Jugowice inaczej) - kaponierę przy wejściu zalaną czymś co kiedys zapewne było woda ośmielił sie zwiedzić od środka jedynie nasz pies (o imieniu Szarik - małe sprostwoanie ;)

Po tej operacji zwierz przybrał ubarwienie maskujące i zapach mało maskujący :twisted: :/

Zwiedziliśmy dokładnie cały fort - Matys wdrapał sie na wieże pancerne i pokazał resztki po wyciętych :( kopułach.

Nastepny na trasie wycieczki był Fort Borek, po krótkim spacerku i dotarciu na miejsce okazało się że nie tylko my upatrzyliśmy sobie to miejsce na miłe spędzenie sobotniego przedpołudnia hehe ;) Przed fortem stacjonowała bowiem juz grupka "paintbolowców" (nie wiem czy dobrze to napisałam, w każdym razie tacy poprzebierani w mundury jak skrzyżowanie brygad antyterrorstycznych z formacją wojskową, biegali z karabinami i robili różne ćwiczenia)

po dokonaniu wstępnego "zwiadu" ;) naokoło dzieła wzdłuż fosy, udaliśmy się na zwiedzanie wnętrz. Szarik (pomimo bojowego imienia hehe :P ) bardzo niepewnie czuł się w ciemnych korytarzach i potykał sie na dziurach w posadzce, co stanowiło dość ciekawy widok :mrgreen:
Admin oraz Matys cały czas cały czas wymieniali interesujące uwagi dotyczące fortu :D kótrym sie ciekawie przysłuchiwałam :> (z nadzieją że coś z tych rozmów pozostanie mi głowie :P).

Po zwiedzeniu całości obiektu, nacieszeniu sie pieknymi widokami (męska część wycieczki jak wspomnieł Admin miała dodatkową atrakcję, plenery zgoła :shock: nie całkiem fosteczne ;) ), udaliśmy się w dalszą podróż w stronę fortu Skotniki :D

Podróż pomimo, że nie krótka upłynęła nam dość szybko a Admin przez całą drogę informował ile nam jeszcze zosytało do fortu, tonem który najbardziej mi przypominał Papę Smerfa. ("Daleko jescze papo Smerfie?? - Nie moje kochane smerfy, juz niedaleko") :mrgreen:

Po dotarciu do celu naszej wędrówki zwiedziliśmy niewielki, ale za to bardzo ciekawy forcik Skotniki- Sidzina 52 i 1/2 S. Mieliśmy tam okazję zobaczyć zachowane elmenty wyposażenia bojowego fortu a Matys omówił dokładnie budowę kopuły pancernej jak również prawie, że zaprezentował jej działanie hehe :D
Niestety nie udało się nam zwiedzić drugiej części założenia tzn. fortu 52 i 1/2 N, znajdującej sie po drugiej stronie drogi ponieważ akurat nie bylo osoby upoważnionej do wpuszczenia nas na teren fortu :?

Po wstępnym umówieniu się na 1 i 3 maja pożegnaliśmy się i udaliśmy w dorgę powrotną, każdy swoim ulubionym środkiem transporu :P

#46 Joanna

Joanna

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 14:14

mała próbka zdjęć:

Dołączona grafika

Jugowice

Dołączona grafika

Borek

Dołączona grafika

i forteczny pies hehe ;)

#47 yay0

yay0

Kapral

• Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 18:04

a co tam planujecie dalej zwiedzać? bo ja myślałem zeby kontynuować naszą podróżz matysem którą skończyliśmy na krzesławicach. I dalej mieliśmy iśćw strone mogiły...

#48 Joanna

Joanna

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 22:54

Yayo
wstępne plany obejmowały Prokocim i Rajsko i ew. forty między nimi ;)

#49 yay0

yay0

Kapral

• Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 30 kwiecień 2007 - 14:47

spoko, też moze być :>

#50 Gość_Matys_*

Gość_Matys_*
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2007 - 17:45

Co do daty, to mnie 1 maja nie ma, ale jestem 3 i wtedy z chęcią gdzieś bym pofortował.
A tak pozatym super te fotki (najfajniejsza z psem w śród umajonych łąk :P ), choc mało. Tez to potwierdze że było super, choc strasznie goraco, ale w fortach panował miły chłod. Myśle że następnym razem też bedzie tak fajnie :)
Wiec jak, 3 maja? a co do wyprawy KTK, to niesety 20 mnie nie ma, jestem 6, 13, 27 jeśli chodzi o niedziele.

#51 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12603 postów

Napisano 30 kwiecień 2007 - 17:51

Mnie też nie ma 1 maja, jestem 3 maja :)

Bo jutro mam do zamieszczenia zaległe (sporo ich) wieści na stronie :)

#52 Gość_Matys_*

Gość_Matys_*
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2007 - 17:55

a KTK kiedy??

No i jeszce trza trase na 3 maj wymyslec ale chyba tak jak planowalismy Prokocim>Barycz Kosocice>Rajsko i może Swoszowice, bo blisko.

#53 Joanna

Joanna

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 30 kwiecień 2007 - 21:23

No to super bo i mnie nie pasuje 1 maj :mrgreen:

Więc pełna synchronizacja hehe ;)

#54 Gość_Matys_*

Gość_Matys_*
  • Goście

Napisano 02 maj 2007 - 19:25

Ok. No to moja propozycja jest taka, jutro (3 Maja) o godzinie o godz.10:30 pod bramą fortu Prokocim (najlepiej tam gdzie kiedyś była tablicza stojmy). Trasa Prokocim, schron amunicyjny potem Kosocice, Barycz i kawerny, nastepnie Rajsko może wraz z szancami i na koniec Swoszowice. Piszcie kto chętny, żeby wiadomo na kogo czekac.

#55 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12603 postów

Napisano 03 maj 2007 - 17:17

Było jak zwykle super :D

Umówiliśmy się koło Fortu Prokocim od godz. 10:30.

Byłem pierwszy, potem przyszedł Matys, a za chwilę yay0, a potem dołączył do nas Wojciech, Joanna z Radkiem się nie pojawili, ale może się spóżnią?

No to w czwórkę zwiedziliśmy połowę Fortu Prokocim, gdy zobaczyłem idącą Joannę :D

A jednak się spóżnili ale co ważne: przyszli :D

Joanna z Radkiem i... psem Szarikiem znanym z poprzedniej tajnej misji :D

Więc już w siódemkę zwiedziliśmy cały Fort Prokocim, póżniej poszliśmy do Kosocic; oba forty kosocickie zobaczyliśmy i zwiedziliśmy :)

Stamtąd udaliśmy się do kawern kosocickich, a póżniej do Fortu Rajsko i Fortu Swoszowice :D

Nie sposób napisać jak było fajnie, do tego śliczna pogoda; nic dodać nic ująć :D

Tajną misję czyli łażenie po fortach zakończyliśmy o godz. 15:20.

Kto następny napisze swoje wrażenia?

#56 Joanna

Joanna

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 06 maj 2007 - 21:37

Tajna misja w 100% udana :mrgreen:

Tylko może troszkę męczaca ze względu na pagórkowaty teren :oops:

(mofologicznie to już Krapaty :shock: a dokładniej ich przedgórze - p. Wielickie)

słoneczko dopisało, z żadnego obiektu nas nie wygonili :mrgreen:

psy nas żadne też nie napadły - zresztą mieliśmy obstawę w postaci Szarika hehe :P

wszystko udało sie zwiedzić zgodnie z planami - wiec misję nalezy zaliczyć do udanych :D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Forteczna Misja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych