Skocz do zawartości

Imprezy w Krakowie/Małopolsce


Joanna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie wpisujcie swoje wrażenia z imprez i wydarzeń (z wyjątkiem fortecznych) kulturalnych, organizowanych w Krakowie i Małopolsce.

 

Oczywiście można też podawać info o takich wydarzeniach.

 

 

 

A już za niedługo Dni Dziedzictwa Kulturowego w Małopolsce więc i okazji do chodzenia będzie więcej. :mrgreen:

 

A jeśli chodzi o Salwator to będzie wtedy otwarty ten mały kościółek przy al. Waszyngtona.

 

I chyba jeszcze Dworek w Prokocimiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

MDDK - kiedy to było :) - miesiąc temu :)

 

Ja znalazłem czas tylko na obiekty w Krakowie choć miałem smaczka na Lanckoronę ;)

 

W Kościele na Salwatorze wrażenie zrobiły na mnie podziemia gdzie ze ścian wystawały kości - to było coś !

 

Pałac Górków na Kanoniczej był taki sobie ;) - tam ciekawa była zabawa z Kanonikiem :D (Ci którzy byli, wiedzą o co chodzi)

 

Natomiast zabytkowy Pałac Jerzmanowskich w Prokocimiu był moim zdaniem bardzo ciekawy. Tylko te straszne tłoki przy zwiedzaniu z przewodnikiem ;)

 

 

Z kolei tydzień później przyszedł czas na Noc Muzeów :D

 

Warte uwagi były walki rycerskie w Barbakanie ( w strugach deszczu ) ;)

W Muzeum Archeologicznym była świetna ekspozycja o Historii Małopolski jak również i sarkofagi z mumiami - prosto z Egiptu !

A największe wrażenie zrobił na mnie Ogród Botaniczny - niby nic wielkiego, ale jak się tam wchodzi o godzinie 23. wieczorem - brak oświetlenia, a alejki były oświetlone zniczami.

Szklarnie z wysokimi palmami - stawy z bujną roślinnością - coś niesamowitego !

Oczywiście największy problem sprawił problem w nieziemsko zatłoczonym nocnym autobusem :P

 

Dla zainteresowanych takimi imprezami powiem że od 5 do 8 czerwca są Dni Miasta.

7-8 czerwca odbędzie się parada smoków, a 13 czerwca odbędzie się (tym razem) Noc Teatrów.

 

Do zobaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie największe wrażenie z MDDK zrobił kościółek Św. Salwatora, tam wydaje się że czas się zatrzymał w miejscu - to jedno takich miejsc w Krakowie które ma wokół siebie jakąś magiczna aurę. Wydaje się, że jakby się dłużej zatrzymać i bardziej wsłuchać usłyszy się jeszcze echo słów Św. Wojciecha, który tam (najprawdopodobniej) wygłaszał kazania.

 

Rzeczywiście Pałac Górków chyba najmniej interesujący, natomiast Dwór Jerzmanowskich wart odwiedzenia. ;)

Nie wystarczyło czasu na inne obiekty, chociaż były plany zwiedzania dworku w Suchej jednak czasem jeden weekend to za krótko :/

 

Jeśli chodzi o noc muzeów to w obawie przed tłumami :devil: zaszyłam się w muzeum przyrodniczym w instytucie Zoologii - ciekawe ekspozycje i możliwość pooglądania pod mikroskopem różnych małych żyjątek :mrgreen: polecam

Ogólnie szkoda, że tylko raz w roku są takie imprezy organizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak napisał rower1025 Wianki już niebawem :)

 

Wystąpią tacy artyści jak: Jamiroquai, Smolik, Novika, Mosqitoo, Bisquit, Loco Star, JUNE.

 

rozmieszczenie sceny, toalet, punktów medycznych itp ;) : Wianki Mapa

 

Dla zainteresowanych jest też szczegółowy PROGRAM

 

:idea: A może byśmy się tak grupą umowili, i poszli wszyscy wcześniej :?: Można by zająć dogodne miejscówki, pozatym w grupie raźniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Natknąlem się na kolejną imprezę która jest wcześniej ;) bo w dniach 20-21 czerwca i odbędzie się w Krakowie przy ul. Bracka 4 "Błędne Koło". wiecej na Puma Jamaica

Jeśli ktoś lubi reggae i rytmy jamajskie to coś dla niego :mryellow: będzie jednym słowem coś dla ucha, coś dla oka, i do tego jeszcze można wygrać różne nagrody ;) między innymi perfumy Puma Jamaica 2 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO i okazał się potrzebny nowy temat :mrgreen:

 

którego niechcący zapoczątkowałam :)

 

a tak poza tym czy ktoś był na niedawnej Nocy Teatrów z 13/14 czerwca? ja niestety nie dałam rady :/ ale chętnie się dowiem wrażeń z tej nowej w Krakowie imprezy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ;) temat bardzo potrzebny i trzeba go według mnie rozwijać, zresztą dobrze że jest bo przynajmniej można się z niego dowiedzieć co i gdzie się dzieje (przynajmniej z tych ważniejszych imprez)

 

Co do nocy teatrów to mnie też nie było ale zapowiadało sie bardzo apetycznie, i żałuje także że nie dałem rady sie wybrać, chociażby w jedno miejsce aby coś oglądnąc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Bartek wspomniał w czerwcu 28-29 odbędzie się już "V Małopolski Piknik Lotniczy" zorganizowany przy Muzeum Lotnictwa Polskiego Al. Jana Pawła II. Pokazy będą sie odbywaly jak co roku na starym lotnisku Rakowice - Czyżyny . Wejście będzie także od ul. Bora Komorowskiego. (naprzeciwko stacji BP)

 

:!: Szczegółowy program pokazów, oraz mapka dojazdu i terenu. :!:

 

:idea: Od siebie dodam że w tamtym roku troszkę się program zmienił, ale to się zdarza ;)

 

Ceny Biletów

 

bilet normalny - 10 zł

bilet ulgowy - 5 zł*

 

dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny!

 

*Ulga przysługuje dzieciom powyżej 7 roku życia, młodzieży szkolnej, studentom oraz emerytom i rencistom - za okazaniem legitymacji.

 

Więcej informacji na V Małopolski Piknik Lotniczy

 

Polecam bo warto, ja co roku tam jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero teraz :P , ale napiszę :D byłem na koncercie Celine Dion 28.06.2008 godz.20.00 (a właściwie to 21.00 do 23.30) wcześniej to był jakiś koncert :shock: jakiejś :shock: gwiazdy polskiej sceny muzycznej.Byłem na Błoniach "dzika" widownia :? zaraz za ogrodzeniem kratowato-brezentowym okalającym teren samego koncertu i trybun widowiskowych :mrgreen: Widok był dobry (w sumie trzy telebimy ;)) , jak i nagłośnienie :>Celine zaśpiewała same swoje i nie swoje hity

Jak za darmochę-bo ceny powalające zwykłego śmiertelnika-to nawet, nawet myślałem, że będzie gorzej, a przynajmniej tak sie zapowiadało :twisted:

Ludzi masa na trybunach, ale przede wszystkim poza terenem <jak wyżej> :lol:

PS.

:arrow: Wianki zaliczyłem :P przez net ;) :mrgreen:

:arrow: V Małopolskiego Pikniku Lotniczego niestety :( "nie zaliczyłem"z powodu braku czasu i przyczyn osobistych :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na piknik patrzyłem bardziej od "nielot-niczej" strony

 

 

http://img387.imageshack.us/img387/2696/dsc02781zx1.jpg

http://img77.imageshack.us/img77/1853/dsc02831ko7.jpg

http://img55.imageshack.us/img55/7889/dsc02795wz4.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/5170/dsc02790uz1.jpg

http://img395.imageshack.us/img395/6738/dsc02850il5.jpg

http://img66.imageshack.us/img66/6701/dsc02865eg3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem na Pikniku Lotniczym - sam nie wiem co mnie skłoniło by tam wejść - mnóstwo ludzi stało na najwyższym poziomie parkingu w Realu i stamtąd było nawet lepiej widać. ;)

 

Powiem krótko :D widowisko było fantastyczne :D zwłaszcza akrobacje światowej sławy pilotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

piatek-niedziela "Odkrywamy Kleparz i Garbary"

 

Sobota 4.10.2008

 

Kościół św. Floriana

9:30– 11:00 wejście główne do kościoła od strony ul. Warszawskiej

 

Teatr Groteska

10:00– 10:45 wejście do teatru, ul. Skarbowa

 

Muzeum im. J.S. Pelczara SS Sercanek

11:15– 12:30 pl. Sikorskiego

 

Kościół SS Karmelitanek - Opieki św. Józefa

13:30– 14:30 Wejście do kościoła, ul. Łobzowska 40

 

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i muzeum OO Karmelitów 14:00– 15:30

wejście do kościoła, ul. Karmelicka 19, w godz. 10:00-16:00 kościół otwarty dla zwiedzających

 

Kaplica SS Szarytek

14:45– 15:30 skrzyżowanie ul. Ogrodowej i Warszawskiej

 

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny OO Kapucynów

16:00– 17:30 skrzyżowanie ul. Kapucyńskiej i Loretańskiej

 

Zwiedzanie schronu przy placu Inwalidów

17:00–21:00 plac Inwalidów

 

Niedziela 5.10.2008

 

Spacer 1 - Kleparz

09:00– 11:30 Planty – Barbakan od strony mostu drewnianego

 

Muzeum Historii Fotografii

11:45– 13:00 pl. Inwalidów

 

Spacer 2 - Garbary

13:00– 15:30 pl. Inwalidów

 

Spacer 3 - Nowy Świat

16:00– 18:00 pl. przed Muzeum Narodowym

 

Wieczór podsumowujący w Cafe ElDuende

20:00– 22:00 Cafe ElDuende, ul. Krowoderska 5

 

http://www.krakowskaflorencja.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

:!: :!: Troszkę późno piszę, ale lepiej późno niż wcale...

 

:arrow: 11 Stycznia 2009 (czyli jutro) na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY rozpoczęcie o godzinie 15:30 a zakończenie o 21:15.

Jeżeli ktoś ma siedzieć w domu i sie nudzić to warto w takim razie wybrać sie chociażby po to aby przysłowiową złotówką wspomóc akcje, no i ew. dostać serduszko :P

 

Więcej informacji tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to ja też coś zareklamuję:

 

Legenda polskiej sceny progresywnej SBB.

Koncert 07.02.2009 > Start: 19:30 > Rotunda.

Bilety 45 zeta w przedsprzedaży.

Szczegóły:

http://www.rotunda.pl/program

Być może się wybiorę. Chociaż płyta "The Rock" jakoś nie wywalczyła sobie u mnie wysokiej pozycji. Nie to co "Memento..."

 

Albo z innej bliskiej mi ostatnio branży:

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

o puchar prof. Mariana Wieczystego

17 – 18 stycznia 2009

Hala Klubu Sportowego " KORONA"

Gorąco polecam finały w niedzielę o 18 - takie tańce to miazga :shock:

Szczegóły można znaleźć tu:

http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/463/102/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Już w ten weekend czyli wieczorem 6 czerwca 2009 odbędzie sie coroczna parada smoków pod Wawelem w zakulu Wisły.

 

:arrow: Początek widowiska (zlotu smoków) o godzinie 21:45, lecz to nie wszystko, gdyż od godziny 12:30 można spotkać Damy Dworu, Rycerzy i Smoki oczywiście na Rynku Głownym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...