Skocz do zawartości

Fort 51 Rajsko (21.10.17)

foto i video 

30 pażdziernika 2017

Zdjęcie

Forteczna Misja Nocna

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Joanna

Joanna

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 15:03

YYyyy... ale ma lać do niedzieli :(

Ciekawe Grdalus jak zamierzasz rozpalić ognisko na deszczu? :?

#42 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12322 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 16:46

Pogodnie będzie, a ognisko da się rozpalić nawet w czasie deszczu, bo jest tam spory dach z drzew :) patrz: 29 wyprawa KTK.

Nie takie deszcze straszne, wystarczy zajrzeć na dokumentację z którejś wyprawy KTK do ruin Fortu Bodzów ;)

Bartku, Ciebie nie będzie? a co z obiecanym drwem? i z koszulką forteczną?

#43 Grdalus

Grdalus

Pułkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 17:22

Nie no rozumiem, że jak będzie strasznie lało i nie będzie się dało rozpalić ogniska to nie rozpalimy i najwyżej skrócimy misję. Natomiast mnie zależy na fotkach wnętrz, mam nadzieję, że da się tam wejść do wnętrz bo to byłoby najfajniejsze.
Call for priest! Judas Priest!

#44 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12322 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 17:31

Grdalus, otóż to.

#45 Al Ganonim

Al Ganonim

Starszy sierżant

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 02:57

Właśnie wróciłem. Kolano troche boli bo nierozgrzane musiało dowieźć mnie rowerkiem pod sam dom ;).
Zdjęcia będą jak się wyśpie :]
Dobranoc ;)

PS: Było świetnie ;)
Na komunikatorze Tlen: al_ganonim

#46 Grdalus

Grdalus

Pułkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 08:38

Wróciłem o 4 z minutami. Wyprawa superowa, pogoda nie zawiodła, niech żałują Ci co nie przyszli.
Co do zdjęć ze świeczkami na których najbardziej mi zależało to niestety nie wyszły zbyt rewelacyjnie :/ Coś mój aparat miał problemy z łapaniem ostrości w tych egipskich ciemnościach. Przepraszam - rajskich ciemnościach :twisted:
W końcu coś tam udało mi się ustawić ale nie jest to do końca to na co liczyłem.
Here are the results (jak mawiają na eurowizji):
http://www.grdalus.l.../Rajsko_noc.zip
W każdym razie klimat w forcie uroczy a pogoda spisała się na medal :)
Pozdrawiam uczestników :mrred:

#47 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12322 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 11:24

Ja w domu byłem o godzinie 4:30 :)

Rzeczywiście, było rewelacyjnie, choć początkowe rozmowy o polityce (nawet kłótnie) pana Adama z kolegą, nieco zniekształciły czy jak to nazwać sens po który tu przyszliśmy, no ale potem to już było nawet, nawet ;)

Klimat Fortu Rajsko porą póżno wieczorno - nocną jest wyśmienity (fajnie się łaziło po poternach) :mrgreen:

Dzięki tym którzy nie wystraszyli się pogody (tej co była w ciągu kilku ostatnich dni; ulewy deszczu) bo w ciągu dnia dopisała, co przełożyło się na pogodny wieczór i noc :) a nie pisałem, że pogoda będzie w sobotę?

Ognisko zaczęliśmy po godz. 21 z minutami, póżniej obchód Fortu Rajsko, najciekawsze było to co zorganizowaliśmy w koszarach, Grdalus miał świetny pomysł z świeczkami, foty wyszły jak wyszły, zawsze to coś :)

Najwcześniej opuścił nas Kuba, gdzieś po godzinie 23.

Po godzinie 2 z minutami opuścili nas pan Adam i jego kolega (był już kiedyś na wyprawie KTK).

A my: Al Ganonim, Wojciech, Grdalus, fortyck zostaliśmy do samego końca, dopilnowaliśmy by ognisko wypaliło się i zostało odpowiednio zagaszone.

Wróciliśmy pieszo i rowerami (Al Ganonim) pod Tesco na ul. Wielickiej i tam nastąpiło: do następnego razu :D :mrgreen: ;)

Wkrótce będą fotorelacje: moja, Grdalus, Al Ganonim.

I oczywiście filmy też będą.

Od tej FMN wszystkie podobnego rodzaju imprezy będą dokumentowane (zdjęcia, filmy) aparatem (naprawionym przez serwis Canona) cyfrowym... Canon PS A75 (jednak dostał nowe życie po tym jak odszedł w cyfrowy niebyt na 29 wyprawie KTK w czerwcu).

Oczywiście nowy aparat cyfrowy Canon PS S5 IS będzie miał swoją premierę w służbie naszej strony www.fortyck.pl od sierpnia 2008, na... 30 wyprawie KTK
:)

#48 Wojciech

Wojciech

Porucznik

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 195 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 13:04

Wróciłem do domu o 5.30 :!: :lol: wspaniale się szło pieszo aż do Rynku Głównego po czym spod Teatru Bagatela tramwajką do domeczku lulu i o 7.00 pobudka :D obowiązki wzywają (bo kto ma wolne to ma)
Forteczna Misja Nocna między innymi mojego pomysłu (choć nieco odbiegająca od pierwotnej wersji :? ) pod względem pogody jak i całej oprawy, może być uznana za bardzo udaną <powtórzę ponownie niech żałują Ci co nie przybyli :>
Wrażenia z nocnych przebywań we Forcie są nie do opisania po prostu trzeba było tam być i tyle-kto był to wie o czym mowa :P
Fotki jakie są takie są , ale obrazują mniej więcej Naszą wieczorno-nocna"zabawę" :mrgreen:

#49 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12322 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 13:46

Wojciechu, oczywiście, że pomysł FMN jest Twój :)

Na przyszłość czyli następną FMN prowadż taki temat ;) w końcu nie tylko ja mam pisać (tematy i posty)...

Kto co wziął z tej FMN na kolejną impreziorę? :mrgreen:

Al Ganonim, jednak przyniosłeś muzyczkę szkoda, że stało się jak stało... ale z drugiej strony lepiej słuchać głosów otaczającej nas natury i gości :mrgreen:

Ciekawe co to było za zwierzę wydające te odgłosy, jak je Grdalus zwałeś? :mrgreen: :D

#50 Al Ganonim

Al Ganonim

Starszy sierżant

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 16:56

Na poczatek - zdjęcia:
http://byk.oa.uj.edu...misja_1_rajsko/

Zabawa przednia ;)
Następnym razem proponuję trochę inaczej to zorganizować. Fort mógłby byc mniejszy, a w lepszym stanie. Moglibysmy wtedy zorganizowac jakąś rzeczywistą "akcję" na całą noc. Na następny raz postaram się załatwić jakąć elektronikę, która by emitowała odgłosy fortu "w stanie gotowosci bojowej" lub "w akcji". Rozłożyłoby się wtedy kilka głośników/odtwarzaczy po paru pomieszczeniach połączyłoby się to z oświetleniem (świeczki?) newralgicznych punktów, jak załamania korytarzy, niektóre pomieszczenia, etc. Na wczoraj nie miałem takich możliwości. Na przyszłość... zobaczy się :).

Dzieki wszystkim, którzy się stawili :). Było naprawdę fajnie :).

#51 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12322 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 19:55

Zdjęcia już do ściągnięcia ale i tak one będą wkrótce na naszej stronie, jak zwykle :)

Al Ganonim, no masz sporo racji, następnym razem wybierzemy się na inny znacznie mniejszy fort, choć niekoniecznie w dobrym stanie, bo takowych już nie ma (poza tymi co są zagospodarowane/co są niedostępne).

Ale piszcie, jaki byłby dokładniejszy scenariusz, przecież takowy można już (trzeba założyć nowy temat) pisać a nie czekać za pięć dwunasta ;)

#52 Bartek Kocot

Bartek Kocot

Pułkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 20:21

no to ja proponuje "na zaś" : Fort 41a Mydlniki
Moja strona o F49: http://fortkrzeslawice.republika.pl

Pozdrawiam バルトッシュ

Dołączona grafika

#53 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • 12322 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 20:26

Bartek, propozycja trafiona zatopiona :mrgreen: bo tam jest najfajniejsze miejsce do tego typu imprez (patrz: nasze ogniska forteczne, już dwa tam były).

Ale takie propozycje to już trzeba założyć nowy temat o kolejnej FMN: wpierw będzie się pisać scenariusze a potem dopisze się fort i chyba może Mydlniki, choć ja bym miał znaczny kłopot z powrotem, jeśli taka FMN będzie tyle czasu jak ta właśnie miniona :mrgreen:

#54 Grdalus

Grdalus

Pułkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:57

To był napewno jakiś demon forteczny, ale poza wydawaniem okrutnych śmiechów nie śmiał takich zuchów jak my ruszać :mrred:
Co do tematów na misji to zgadzam się, że polityka, gospodarka, ekonomia to nie trafione temtaty do dyskusji.
Wolałbym tematy dotyczące twierdzy, konkretnego fortu, do tego opowieści o duchach, niewyjaśnionych zjawiskach,
horrorach, astronomi, itp. byłyby najlepsze :)
Co do scenariusza kolejnej misji to zamieszczę moje pomysły (wizje) w tym nowym temacie.

#55 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2008 - 11:16

opowieści o duchach, niewyjaśnionych zjawiskach,
horrorach, astronomi,

zapoznaj się z mitologią Cthulhu wg H. P. Lovecraft`a. polecam również grę komputerową "The Call of the Cthulhu: Dark Corners of Earth.

#56 Al Ganonim

Al Ganonim

Starszy sierżant

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 18:02

To chyba jakas klątwa, bo mój aparacik własnie padł, gdy miałem robic fotki fortów na południu Krakowa :(.
Został mi tylko aparat na kliszę...
Jutro planuję pojeździć trochę po fortach i być może wpadnę na Mydlniki, żeby sprawdzić lokalizację.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych