Skocz do zawartości

Konkurs średniowieczny :)


Grdalus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to może ja coś wrzucę w temacie konkursów.

Będzie to dotyczyć fortyfikacji ale z nieco wcześniejszej epoki niż nasza twierdza.

 

http://lh4.ggpht.com/_mKrXFQ0NcxE/S0zGmDZb--I/AAAAAAAAIME/9foLPTZf-V8/9250158.jpg

 

Pytanie jest szablonowe. W jakim mieście znajdują się tak ładne średniowieczne mury?

Dla ułatwienia dodam, że miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

O ile ja wiem jest to mało popularna okolica jeśli chodzi np. o wycieczki z Polski a jest to stosunkowo niedaleko od nas :)

 

Więcej nie dodam bo będzie za łatwo :mrred:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto po długich poszukiwaniach być może wynik:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/nf/db/a5ry/49WPRkgMJ7lHlIP8jB.jpg

 

Visby - hanzeatyckie miasto w Szwecji położone nad Morzem Bałtyckim w zachodniej części wyspy Gotlandia, stolica regionu Gotland i gminy Gotland.

 

Początki historii Visby są nieznane, jednak już w X wieku stanowiło ośrodek handlowy. Rozkwit miasta nastąpił w XII wieku. Powstała wtedy katedra. W XIII wieku miasto otoczono murem obronnym. Najazd króla duńskiego Waldemara IV Atterdaga w 1361 spowodował, że miasto podupadło. W następnych latach było wielokrotnie najeżdżane przez piratów. W 1525 Niemcy spalili wszystkie kościoły w mieście z wyjątkiem katedry. W 1645 Visby wraz z całą Gotlandią wróciło we władanie Szwecji.

 

Od roku 1995 Visby znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście zachowało się ponad 200 średniowiecznych budynków z kamienia oraz ruiny 23 kościołów. Centrum otacza dobrze zachowany średniowieczny mur obronny o długości ok. 3,5 km i wysokości 11 metrów z ponad 50 wieżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, gratuluję. A już myślałem, że będę musiał podpowiadać :)

A kto spodziewał się że to może być w Szwecji i to na wyspie na Morzu Bałtyckim, tuż nad brzegiem ?

Proszę zwrócić uwagę na dane przytoczone przez Admina.

50 wież! 3,5 km muru, ruiny 23 kościołów, 200 średniowiecznych budynków. I to wszystko na wyspie na Morzu Bałtyckim :bone:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...