Skocz do zawartości

Konkurs - Twierdze i fortyfikacje w Polsce - część 5


Atterdag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! No nie powiem, troszkę dłużej mi zajęło znalezienie powyższego.

Kierując się planem gdzie jest napis po niemiecku można było zawęzić obszar poszukiwań. Po drodze zwiedziłem Szczecin, Głogów a potem jakoś mnie tknęło i trafiłem :)

 

Toruń - Dworzec Główny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto doskonale. Obiekt gorzej ;)

 

Chociaż jest podpisany na mapie. Chodzi o Brucken Kopf = Przedmoście Toruńskie. Pierwszy element lewobrzeżnych fortyfikacji w mieście. Chroniący podejścia do drewnianego mostu na Kępie Bazarowej. W skład jego wchodziło dzieło wodne, bastion wschodni i zachodni oraz umocnienia mostu. Bastiony zostały zniwelowane podczas budowy linii kolejowej i dworca. Aktualnie samo dzieło główne zachowane jest całkiem nieźle, chociaż w XX wieku dokonano przebudowy i adaptacji na fabrykę... sera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie numerować kolejnych konkursów, gdyż wystarczy do tego jeden temat. Zakładanie kolejnego tematu o tej samej nazwie lecz z kolejnym numerem, tylko po to aby zadać nowe pytanie nie ma sensu, poprzez coś takiego niepotrzebnie robi się bałagan :!: :!:

 

 

:arrow: Pomyślcie jakby wyglądał Nowy Konkurs w dziale Twierdza Kraków, gdyby za każdym pytaniem temat dostawał nowy numer, tak jak to jest z tym konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...