Skocz do zawartości

Hoek van Holland


KaniaKaniowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :rolleyes:

Wraca na forum po ponad dwuletniej nieobecności,szwendałem się w tym czasie trochę po świecie lecz nie próżnowałem,w miarę skromnych możliwości i zasobów czasowych starałem się wolne chwile wykorzystywać na poszukiwania ciekawych fortyfikacji, a jest tego trochę i życia może nie starczyć na oglądnięcie tego co by się chciało.

Oto wyprawa numer jeden :bemused:

 

post-219-1274810132,694_thumb.jpg

 

Fort zbudowany w latach 1866-1868 w celu obrony głównego wejścia do portu w Rotterdamie,po inwazji Niemiec na Holandię osłaniał ucieczkę Królowej Wilhelminy 13 maja 1940.

Niestety fort jest dostępny do zwiedzania tyko przez jeden week-end w miesiącu i nie udało mi się go zobaczyć wewnątrz <_<

Kilkaset metrów dalej idąc w stronę plaży natrafiamy na pozostałości Niemieckich umocnień z okresu II w światowej.

 

http://picasaweb.google.com/p.a.bielski/HoekVanHolland071208?authkey=Gv1sRgCKS2o6Pg6MWGMQ&feat=directlink

 

P.S. W najbliższą sobotę wracam do Krakowa i pędzę czym prędzej na FORTY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoek van Holland...

 

Drugowojenny złom niemiecki gdzie indziej kręci, ale tam... Te wieże i kazamaty Grusona, miodzio, miodzio, miodzio :P :rolleyes: B) Furda niemczyzna (drugowojenna, rzecz jasna :mrgreen: .)..

 

Jedna poprawka: Zbudowany 1887 - 89.

Edytowane przez kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...