Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Joanna

Joanna

  Porucznik

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 146 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:FS 16

Napisano 26 maj 2007 - 16:22

Co ostatnio czytaliście? :mrgreen:

Czy w ogóle jeszcze ktoś czyta coś w druku w dzisiejszych czasach? hehe Dołączona grafika

Nom ja przyznam się że dość niewiele ze względu na brak czasu i wszechobecny świat wirtualny hehe Dołączona grafika

Macie swje ulubione ksiazki? takie do których wraca sie czasem 10 i wiecej razy hehe Dołączona grafika

ja mam :mrgreen:

Natomist ostatnio czytałam "Cień Wiatru" autorstwa Carlosa Ruiza Zafona i mogę polecić z czystym sumieniem.
Trochę z sensacji, ciut psychologii ale przede wszystkim wielkie namiętności, przeklęte miłości i cała sieć nieprawdopodobnych historii rozgrywających się na tle pięknej scenerii Barcelony. :bemused:

#2 Gość_Atterdag_*

Gość_Atterdag_*
 • Goście

Napisano 27 maj 2007 - 09:20

Ostatnio był zbiór opowiadań Lovecrafta z rzeczy nienaukowych - miło było się oderwać od tego wszystkiego. Dla poszerzenia horyzontów kupiłem też "Three Man on a Bummel" Jerome K. Jeroma :)

#3 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
 • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 22:04

"Zew Cthulhu" Lovecrafta i serię Feliksa Kresa czyli: "Piekło i szpada", "Strażniczka istnień" i "Klejnot i wachlarz"

a ja ktoś chce poczuć jak to było w zamknięciu w stalowym kadłubie niemieckiej łodzi podwodnej to gorąco polecam "Żelazne trumny"

#4 Gość_Atterdag_*

Gość_Atterdag_*
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2007 - 23:49

A teraz poważniejsza lektura:

Maria Janion - Niesamowita Słowiańszczyzna

#5 KaniaKaniowski

KaniaKaniowski

  Kapral

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 11 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:KRK Tonie

Napisano 01 lipiec 2010 - 11:37

Katuję Band of Brothers w oryginale,miła książka :D:D:D

#6 fortyck

fortyck

  Administrator

 • Administrator
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 17672 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:42

Pora odnowić ten temat.

- Jakie książki (o ile czytacie) macie i czytacie?

- Należeliście (należycie/będziecie należeć) do jakiegoś klubu książki (np. ''Weltbild - Świat Książki '' - od 2011 r. już nie ma obowiązku kupowania regularnie)?

- Jakie wolicie mieć w swych zbiorach książki - w twardej czy miękkiej oprawie?Ja od 1995 r. należałem do Klubu ''Świat Książki'', ale zrezygnowałem po kilku latach; dopiero w kwietniu 2012 r. powróciłem już do całkiem NOWEGO już jako ''Weltbild - Świat Książki'' :arrow: http://www.weltbild.pl

Z czasów świetności i eksluzywności jakim wtedy był ''Świat Książki'' uzbierałem sporo interesujących serii albumowych i powieści.

Osobiście lubię mieć książki w twardej oprawie :) bardzo wygodne i trwałe :) i ładnie się prezentuje na półkach :)

#7 fortyck

fortyck

  Administrator

 • Administrator
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 17672 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 30 wrzesień 2012 - 15:14

E. A. Poe - Morderstwa przy Rue Morgue

To opowiadanie (E. A. Poe - Wybór opowiadań, wyd. Świat Książki, 2012 r.) to Klasyka przez duże K i kropka, wciąga jak bagno...

#8 fortyck

fortyck

  Administrator

 • Administrator
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 17672 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 12 luty 2013 - 22:56

Po zawirowaniach z Weltbild (niemiecka - sic! - firma wycofuje się z Polski):


Niemiecka sieć księgarń Weltbild, właściciel między innymi Świata Książki, zapowiada likwidację księgarni w Polsce. Właściciel sieci Verlagsguppe Weltbild podjął decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku. W związku z tym organizuje wielką wyprzedaż.

Od nowego roku przestaje być wysyłany katalog sieci. W przeciągu kilku najbliższych miesięcy zostaną zamknięte księgarnie zlokalizowane na terenie całego kraju. Najprawdopodobniej likwidacji ulegnie także sklep internetowy Weltbild.pl.

Z okazji zamknięcia sieć zapowiedziała wyprzedaże we wszystkich księgarniach w Polsce. Obniżki sięgną nawet 95 proc. Dotyczy to całego asortymentu sklepu – książek, płyt oraz filmów.

Sieć zapewnia, że likwidacja nie będzie miała żadnego wpływu na bezpieczeństwo, sposób i czas realizacji zamówień.

W oficjalnym komunikacie prezes Gunther Gerlach informuje, że decyzja ta została podjęta z powodu nieudanej próby pozyskania nowego partnera biznesowego. Planowane zamknięcie sieci przewiduje się do końca pierwszej połowy 2013 roku. W Polsce koncern posiada blisko 40 sklepów.

Weltbild 1 kwietnia 2011 roku przejął od DirectGroup Bertelsmann wydawnictwo Świat Książki. Firma chce sprzedać cenną i rozpoznawalną markę. Wydawnictwo poinformowało, że prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży tej oficyny.


Żródło: http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Koniec wydawnictwa Świat Książki:


W lutym Świat Książki wstrzymuje działalność wydawniczą; przyczyną wycofania się właściciela wydawnictwa, firmy Weltbild, z działalności w Polsce jest zła kondycja rynku wydawniczego, tak w Polsce, jak i za granicą - powiedział PAP prezes zarządu firmy Gunther Gerlach.

PAP: Jakie są przyczyny wycofania się Weltbild z Polski i to zaledwie po półtora roku od przejęcia Świata Książki od poprzedniego właściciela - koncernu Bertelsmann Media? Czy polski rynek książki okazał się zbyt mało chłonny? Czy ma to raczej związek z ogólnoeuropejskim kryzysem?
Gunther Gerlach: Na tę decyzję złożyło się kilka niezależnych czynników zewnętrznych oraz ogólna kondycja polskiego oddziału firmy, w tym prognozowany scenariusz jej dalszego rozwoju. Sytuacja rynkowa w branży - tak w kraju, jak i za granicą - jest bardzo trudna. Polska firma nie przynosi zysków i nic nie wskazuje na znaczące polepszenie sytuacji w 2013 roku. Dlatego niemiecka firma matka Verlagsgruppe Weltbild GmbH nie chcąc dłużej równoważyć strat, jakie przynosi Weltbild Polska, podjęła decyzję o zakończeniu wszystkich operacji biznesowych w Polsce. Wydawnictwo Świat Książki - pomimo tego, że jest renomowaną marką i zdobywa prestiżowe nagrody - nie spełnia zakładanych przez nas założeń biznesowych. Rynek książki w Polsce nie rozwija się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i wciąż sprzedajemy mniej książek niż zakładaliśmy.

W komunikacie ogłoszonym w grudniu piszecie Państwo, że szukaliście w Polsce partnera biznesowego, ale go nie znaleźliście. Czy jest w Polsce ktoś, kto byłby w stanie kupić Świat Książki? Czy pojawiły się już może jakieś oferty?
Bardzo zależało nam na zachowaniu dotychczasowego modelu biznesowego firmy wraz ze wszystkimi jej cennymi aktywami, ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictwa, i na to kładliśmy największy nacisk podczas prowadzonych rozmów. Ale poszukiwaliśmy również, i nadal poszukujemy, innych rozwiązań w celu utrzymania poszczególnych części przedsiębiorstwa oraz tak wielu miejsc pracy, jak to możliwe. Obecnie kontynuujemy rozmowy i negocjacje, wnikliwie analizujemy otrzymane propozycje, które do nas trafiły, ale na tym etapie rozmowy są objęte klauzulami poufności, wiążące deklaracje jeszcze nie zapadły.

Jaki będzie tryb wycofywania się firmy z polskiego rynku? Jak to będzie przebiegać czasowo? Jak widać ze styczniowych zapowiedzi, książki jeszcze się ukazują, jak długo można oczekiwać, że będą się ukazywały? Co z planami wydawniczymi na 2013 roku - na jesień zapowiadana była np. nowa powieść Janusza Głowackiego, czy inne wydawnictwo ją przejmie?
Tak, jak wspominałem, kontynuujemy rozmowy i negocjacje, wnikliwie analizujemy otrzymane propozycje, jednak na tym etapie nie możemy zdradzać szczegółów. Jeśli chodzi o aktualną działalność wydawniczą - zrealizowaliśmy założenia na styczeń, wszystkie tytuły zaplanowane na ten miesiąc wydaliśmy zgodnie z harmonogramem. Wstrzymana została produkcja książek, które miały się ukazywać na rynku kolejno od początku lutego. Nie ma dokładnej daty, która ostatecznie wyznaczałaby konkretne rozwiązania, zakładamy, że do połowy roku sytuacja będzie definitywnie wyjaśniona.

Nakładem Świata Książki ukazywały się ważne i dobrze się sprzedające książki jak np. reportaże Hanny Krall, powieści Jerzego Pilcha, "Kapuściński non-fiction" Artura Domosławskiego, "Mitologia" Zygmunta Kubiaka. Co się stanie z prawami autorskimi do wznowień? Czy zostaną sprzedane innym wydawnictwom?
Pracujemy nad optymalnym rozwiązaniem tej sytuacji, mając na uwadze dobro autorów, ale obecnie nie możemy zdradzać żadnych szczegółów.

Świat Książki był wielkim wydawnictwem i jak wiadomo, ma spore zapasy już wydanych książek. Inni wydawcy obawiają się takiego rozwoju sytuacji, że zapasy zostają przecenione i trafiają do punktów sprzedaży taniej książki. Dla czytelników oznaczałoby to pewnie eldorado, ale taki obrót spraw może na długi czas zablokować rynek dla oferty innych wydawców, także dla nowości.
Weltbild Polska zdaje sobie sprawę z tych okoliczności i jest świadomy swojej odpowiedzialności.

Jaki będzie los sieci księgarń Świata Książki?
Obecnie mamy 37 księgarń i jeśli nie znajdziemy kupca zainteresowanego ich przejęciem, będziemy je stopniowo zamykać na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Wydawnictwo Świat Książki działalność na polskim rynku rozpoczęło w 1994 roku. Do końca 2011 roku ukazało się w nim ponad 6500 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym 65 mln egzemplarzy. Najbardziej spektakularnym sukcesem było opublikowanie "Mitologii Greków i Rzymian" Zygmunta Kubiaka, która rozeszła się w nakładzie pół miliona egzemplarzy. Nakładem Świata Książki ukazywały się tytuły takich autorów jak: Jerzy Pilch, Janusz Głowacki, Hanna Krall, Władysław Bartoszewski. W czerwcu 2011 roku firmę, prowadzoną dotąd przez koncern Bertelsmann Media, przejął koncern Weltbild.

W Weltbild Polska pracuje ponad 300 osób. W 2012 roku firma opublikowała łącznie ok. 500 książek (licząc zarówno nowości, jak i wznowienia). Wśród polskich pisarzy, których książki wydał ostatnio Weltbild (poprzez Świat Książki), znaleźli się: Manuela Gretkowska, Marek Bieńczyk, Michał Witkowski i Sylwia Chutnik. Przychody ze sprzedaży książek w 2011 roku sięgały 112 mln zł (jak szacują autorzy publikacji "Rynek Książki w Polsce 2011").


Żródło: http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Świat Książki uratowany!!! Wydawnictwo Bukowy Las wykupiło wszelkie prawa:


Fani Świata Książki mogą przestać się martwić. Wydawnictwo należące do Weltbild zostało kupione przez wrocławski Bukowy Las. Wciąż nie wiadomo, kto przejmie sklep internetowy.

Umowa wejdzie w życie po wydaniu pozytywnej opinii przez UOKiK. Wartość transakcji nie została ujawniona. Wydawnictwo Bukowy Las zakupił prawa własności do Świata Książki, jego licencji wydawniczych oraz marki.

Nowy właściciel deklaruje zachowanie odrębnego profilu Świata Książki z istniejącą obecnie linią programową i planem wydawniczym, jak najszybsze wznowienie działalności oraz chęć dalszej współpracy z częścią dotychczasowego zespołu. Dystrybucja książek będzie się odbywać za pośrednictwem Firmy Księgarskiej Olesiejuk.

Verlagsgruppe Weltbild wycofuje się z Polski i szuka nabywców na swoje aktywa. Poza sprzedażą Świata Książki wciąż prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl.

Do tej pory Weltbild poinformował, że do końca marca 33 księgarnie oraz 3 franczyzy Weltbildu zostaną przejęte przez działającą m.in. na rynku księgarskim spółkę Dressler. Udziałowcem spółki jest Ipopema Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych 44. Firma tym samym przejmie również umowy najmu lokali. Nowy właściciel wyraża chęć kontynuowania współpracy z częścią obecnych pracowników sprzedanych placówek.


Żródło: http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

#9 fortyck

fortyck

  Administrator

 • Administrator
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 17672 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kraków

Napisano 12 luty 2013 - 23:07

Dalsze informacje na stronach:

http://www.swiatksiazki.pl/

http://www.bukowylas.pl/

oraz na stronach Facebook:

https://www.facebook.com/bukowy.las

https://www.facebook...o.swiat.ksiazki

#10 bunia85

bunia85

  Szeregowy

 • Użytkownik
 • Pip
 • 1 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Lokalizacja:Ożarów Mazowiecki

Napisano 07 marzec 2013 - 10:27

ja biografię iron maiden!
Interesuje Cię ziemia ogrodowa?
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych