Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znasz ciekawe strony www to wpisz je tutaj, w tym temacie :)

 

Można dyskutować o zawartości danego linku, ale bez przesady.

 

NIE PODAWAĆ STRON O TEMATYCE FORTYFIKACYJNEJ.

 

UWAGA!

 

- Nie podawać linków do stron o treściach erotycznych i tym podobnych; w przeciwnym razie posty takie będą usuwane a osobie zamieszczającej grozi ostrzeżenie lub ban.

 

- Proszę opisać mniej więcej o czym dany serwis jest, a nie tylko podać sam link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bartku powiem Ci tak. duchy nie duchy, ale ja osobiście (i nigdy sam) byłem światkiem tylu dziwnych wydarzeń, których nawet i nazwanie zbiorową paranoją nazwać jest ciężko. I wierz mi, że nawet jakbym teraz zobaczył mojego nieżyjącego ojca stojącego nade mną to by to na mnie wrażenia nie zrobiło.

 

Tak że coś w tym jest

 

http://www.panzer.punkt.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako że niektórzy z nas używają zapewne NOKI znalazłem pewien artykuł dość myślę ważny i pozwoliłem sobie go skopiować i wkleić tutaj.

 

:arrow: Nokia uruchomiła program bezpłatnej wymiany ładowarek przeznaczony dla tych klientów, którzy posiadają wybrane modele ładowarek pochodzące od zewnętrznego dostawcy.

W trakcie regularnej kontroli jakości, Nokia wykryła potencjalną wadę w niektórych ładowarkach wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców tych urządzeń. Wada ta polega na tym, iż plastikowa obudowa wybranych modeli może ulec poluzowaniu i odpaść, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję ładowarki. Stwarza to potencjalne ryzyko porażenia prądem, jeśli określone elementy ładowarki zostaną dotknięte, w momencie gdy urządzenie jest podłączone do prądu. Na ten moment Nokia nie posiada informacji o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach powstałych z tej przyczyny.

 

Program wymiany ładowarek obejmuje wyłącznie następujące modele:

- AC-3E i AC-3U wyprodukowane pomiędzy 15 czerwca i 9 sierpnia 2009

- AC-4U wyprodukowany pomiędzy 13 kwietnia i 25 października 2009.

Model AC-3E był sprzedawany wyłącznie w Europie, ładowarki oznaczone symbolami AC-3U i AC-4U były sprzedawane tylko w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

 

Specjalna strona internetowa przygotowana przez Nokia prezentuje więcej szczegółów, a także informacje, jak sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem: http://chargerexchange.nokia.com.

 

Nokia zaleca posiadaczom ładowarek objętych programem zaprzestanie korzystania z tych urządzeń i darmową wymianę.

 

 

Artykuł pochodzi ze strony Worldlux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ostatnio surfując sobie po sieci natknąłem się na bardzo ciekawy portal na którym są prowadzone różne akcje charytatywne,jest tam też zbiór najpopularniejszych serwisów charytatywnych, takich jak Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce... i jeszcze kilka innych, są też ogłoszenia zamieszczane przez różne fundacje, na konkretny cel, lub dla konkretnych osób. Można sobie założyć konto, wspierać różne akcje, można też pomóc z zbiórkach, za które jest się później wyróżnionym.

No ale co tu będę się rozpisywał, jeżeli kogoś interesuje to proszę kliknąć :arrow: siepomaga

 

Polecam ten portal, kliknąć to nie problem, a pomóc można każdemu przy okazji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie co pijecie ?

 

W każdym razie wiecie czy nie, to warto przeczytać, bo artykuł ciekawy i zawsze się coś ciekawego dowiecie. Skopiowałem go całego aby przypadkiem nie zniknął z sieci ;)

 

 

Uran, rad, bar, bakterie w wodzie mineralnej

 

 

Na zlecenie UOKiK-u test 15 wód źródlanych i mineralnych przeprowadziła Fundacja Pro-Test. Zobacz, co w nich znaleźli.

Fundacja oddała 11 mineralnych i cztery źródlane wody do akredytowanego laboratorium, gdzie zostały poddane szczegółowym badaniom. Wszystkie wody miały opakowania półtoralitrowe i były w okresie przydatności do spożycia. Ich wybór poprzedzony był szczegółowym rekonesansem w super- i hipermarketach. Wybrano te najpopularniejsze i najbardziej reklamowane.

 

W badaniu wzięto pod uwagę:

oznakowanie etykiety;

zgodność składu z etykietą;

czystość wody (wskaźniki fizykochemiczne, zawartość substancji niepożądanych i toksycznych w nadmiernych stężeniach, itp.);

zapach, smak, wygląd i konsystencja.

Najlepszą wodą okazała się woda źródlana Mama i Ja oraz naturalna woda mineralna Nałęczowianka. Obydwie otrzymały maksymalną ocenę 5.

 

Ocenę bardzo dobrą (większa od 4,5 lub równa) otrzymały jeszcze trzy inne produkty - Nestle Aquarel (4,9), Arctic Plus (4,7) oraz Ustronianka Biała (4,6).

 

Wszystkie pozostałe testowane wody otrzymały ocenę jakości dobrą (ocena z przedziału 4,4-3,5).

 

Cała prawda na etykiecie?

 

W przypadku większości wód na etykietach w zasadzie pojawiły się wszystkie wymagane przepisami podstawowe informacje, nazwę wyrobu, nazwę producenta i miejsca produkcji wraz z adresami, data minimalnej trwałości i warunki przechowywania. Tylko niektóre produkty miały braki w tych informacjach.

 

 

Na opakowaniach Cisowianki, Kingi Pienińskiej i Jurajskiej brakowało pełnych adresów producenta, a o wodzie Górska Natura wiemy tylko tyle, że jest wyprodukowana w UE. W przypadku Cisowianki dodatkowo zabrakło nazwy "naturalna woda mineralna", która powinna znaleźć się na etykiecie takiego rodzaju wody, a Kingi Pienińskiej - stopnia nasycenia i pochodzenia CO2.

 

Warto zwrócić uwagę również na brak informacji o czasie przechowywania wody po otwarciu, szczególnie tych, które otrzymały atest dla dzieci przyznany przez Instytut Matki i Dziecka czy Centrum Zdrowia Dziecka - Mama i ja, Nestlé Aquarel, Żywiec Zdrój.

 

W badaniu etykiet maksymalną liczbę punktów uzyskała tylko Nałęczowianka.

 

Skład wody może przerażać

 

Odpowiednie, bezpieczne poziomy zawartości tych substancji w wodach jest rygorystycznie określone odpowiednimi przepisami i monitorowane.

 

Najbardziej popularnymi niepożądanymi związkami są:

azotyny i azotany - szkodliwość azotanów jest niska, ale mogą się one przekształcać w azotyny, które są toksyczne. Ich niepożądane działanie utleniające prowadzi do utraty zdolności przenoszenia tlenu przez zawartą we krwi hemoglobinę. Mogą też blokować, a nawet niszczyć witaminy, negatywnie wpływać na białka, działać rakotwórczo.

Żadna woda w zestawieniu nie przekraczała dopuszczalnych limitów. Największą zawartość azotanów miały wody źródlane - Górska Natura i Żywiec Zdrój.

 

bar - sole baru, rozpuszczalne w wodzie mogą być przyczyną zaburzeń sercowo-naczyniowych i układu nerwowego.

W żadnej z wód poziom baru nie przekraczał dopuszczalnego poziomu 1 mg/l. Jedynie dwie wody miały stosunkowo wysoką zawartość tego składnika: Piwniczanka – 0,748 mg/l i Muszynianka – 0,611 mg/l.

 

fluor - toksyczny w nadmiernych ilościach. Żadna woda nie przekraczała dopuszczalnego limitu.

 

uran - obecność uranu w wodzie nie oznacza, że jest ona radioaktywna. Składnik ten ma jednak szkodliwe działanie chemiczne. U osób, które piją wodę o podwyższonej zawartości uranu przez dłuższy czas, może wystąpić uszkodzenie nerek.

Najwięcej uranu spośród 15 badanych wód miała Ustronianka Biała (1,2 mikrograma/l), jednak nawet ten poziom jest poniżej wartości dopuszczalnych nawet dla niemowląt.

 

rad - obecność radu (jak i innych pierwiastków promieniotwórczych) w wodzie niesie ze sobą różne zagrożenia. Przykładem jest rad, który praktycznie nie jest wydalany na zewnątrz organizmu i odkłada się w kościach.

Spośród wszystkich badanych wód żadna nie przekracza poziomu radu wskazanego przez prawo polskie oraz unijne. Najwięcej zawiera go Staropolanka 2000. Jednak nawet tutaj, pijąc zgodnie z zaleceniami producenta najwyżej litr dziennie osoba dorosła nie naraża się na dawkę przekraczającą bezpieczny poziom. Nastolatek może wypić jej najwyżej 200 ml dziennie, a kobiety w ciąży, karmiące mamy i małe dzieci nie powinny pić jej wcale.

W wodzie mogą się również pojawiać bakterie. Ogólna ich liczba nie może przekraczać 100 kolonii w 1 ml dla bakterii psychrofilnych oraz 20 kolonii w 1 ml dla mezofilnych. Bakterie psychrofilne rozwijają się w temperaturze 20-22C, a mezofilne - 37C.

 

Najwyższą liczbę bakterii psychrofilnych zawierają wody Jurajska (58 kolonii) i Górska Natura (40 kolonii). W obydwu przypadkach jednak mieściły się one w limicie.

 

W przypadku bakterii mezofilnych woda źródlana Górska Natura zawierała więcej kolonii niż dopuszcza limit. W 1 ml wody zanotowano 28 kolonii.

 

Smak ma znaczenie

 

Zarówno smak, zapach, wygląd, jak i konsystencja badanych wód okazały się zadowalające. W żadnym przypadku nie budziły one zastrzeżeń. Jedynie w Muszyniance, Kindze Pienińskiej, Staropolance 2000 i Piwniczance wyczuwalny był kwaśny smak, a dodatkowo w przypadku Muszynianki i Piwniczanki można było wyczuć mineralny posmak.

 

 

Zródło artykułu: WP.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...