Skocz do zawartości

Zakładamy Stowarzyszenie


Miro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: Szanowni Forumowicze, nadszedł czas, aby dokończyć kwestie założenia naszego stowarzyszenia, dlatego chcielibyśmy zorganizować spotkanie w tej sprawie - proponowany termin to 12. września (sobota). Miejsce i dokładna godzina zostaną określone tydzień przed planowana datą. Zależy nam na dużej frekwencji. :arrowleft:

 

Pozdrawiamy

administracja Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Państwo, poniżej podajemy miejsce i godzinę zbiórki oraz dla przypomnienia termin, spotykamy się w sprawie powstającego naszego Stowarzyszenia.

Miejsce zbiórki: Rynek Główny w Krakowie, przed znanym Empik'iem.

 

Godzina zbiórki: od 12:00 do 12:15.

 

Termin: 12 września 2009.

 

 

Pozdrawiamy

administracja Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, no szkoda, że tak wypadło... ale nie martw się bo:

 

będą kolejne okazje; dokumenty przynosić będę na nasze wycieczki :)

 

Tak, spotkanie się odbyło w umówionym miejscu i czasie...

 

Po zbiórce: u stóp Wawelu kilka osób podpisało się pod jednym z istotnych dokumentów.

 

Przyszli nie zważając na inne okoliczności i za to Wam dzięki: pan Adam, Grdalus oraz Al Ganonim.

 

Pogoda dopisała :D nie padało a to już coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Szanowni forumowicze, dziś w okolicach godziny 15 została podjęta decyzja w sprawie stowarzyszenia. Na chwile obecną zakładamy stowarzyszenie "zwykłe", czyli nie posiadające osobowości prawnej, tak wiec jak napisał w innym temacie Krydo

Art. 40. 1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nie posiadające osobowości prawnej.

2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

3. O utworzeniu stowarzyszenia zwykłego jego założyciele informują na piśmie właściwy, ze względu na przyszłą siedzibę stowarzyszenia, organ nadzorujący, podając dane, o których mowa w ust. 2.

 

ale w tym przypadku

Art. 42. 1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:

1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,

2) łączyć się w związki stowarzyszeń,

3) zrzeszać osób prawnych,

4) prowadzić działalności gospodarczej,

5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.

2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich.

Link do tematu: http://forum.fortyck...niech-zyje-ktk/

 

Wszelkie dalsze informacje będą oczywiście w tym temacie, pozostaje w tej chwili sprawa formalna, aby nasze stowarzyszenie mogło funkcjonować, i miejmy nadzieje że nastąpi to w miarę szybko. Pełna nazwa stowarzyszenia zostanie podana wkrótce, no chyba że macie jakieś propozycje, to chętnie możemy je rozpatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam :-)

Czy jest już jakaś decyzja w sprawie stowarzyszenia????

Przepraszam że mało działałem w temacie,ale z czasem było różnie,kilka lat szwendałem się po Europie :D

Nadszedł jednak taki czas że trzeba zakotwiczyć,jako Krakus z dziada pradziada stwierdziłem że naturalnym miejscem na ustatkowanie się jest nasze piękne miasto.

Moi rodzice od dwudziestu lat są przewodnikami po KrK ,nawet z nimi kiedyś współpracowałem lecz znudziło mnie standardowe oprowadzanie ,wawel,trakt królewski itd. ogólnie NUDA :devil:

Wtedy zainteresowałem się tematem Twierdzy Kraków,niestety z powodów osobistych,zawodowych itd. wyjechałem z Polski,wróciłem na stałe na wiosnę zeszłego roku,kupiłem Gaziora i postanowiłem coś zadziałać w temacie.

Zeszłoroczne pierwsze testy okazały się całkiem pomyślne,nie ukrywam że chciałbym poświęcić się fortom w 100%

wiąże się to jednak z prowadzeniem działalności komercyjnej,mam rodzinę i od czasu do czasu trzeba ich nakarmić :D

Dlatego pytam o stowarzyszenie,może udało by się nam zagospodarować jakiś fort,najbliższy chyba jeszcze wolny to 45a w Bibicach,mój sąsiad ma dużą firmę budowlaną zawsze chętnie pomoże, zorganizuje się fajną ekipę i na wiosnę może uda się zorganizować sprzątanie Twierdzy. Czeka nas wiele pracy,wizyty w UMK,konsulacie Austriackim itd. A tu jeszcze ślub... ech jak zwykle mało czasu.

Zwracam się więc z prośbą do wszystkich miłośników TK o pomoc i wsparcie razem w większej grupie mamy dużo większe możliwości.

Pozdrawiam życząc wszystkim Szczęśliwego Nju Yera :D

 

Przemysław Bielski vel Kania Kaniowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tak szczerze powiem że ciężko zacząć cokolwiek ze stowarzyszeniem widząc jaką mamy frekwencje na forum, i jak mało zarejestrowanych użytkowników udziela się na nim. Wiec drodzy forumowicze, to wszystko zależy od Was, od Waszego zainteresowania, i Waszych chęci. To nie jest tak że administracja ma kaprys założyć stowarzyszenie. Chcielibyśmy to zrobić chociażby po to aby móc coś działać, aby bardziej oficjalnie zdobywać jakieś zezwolenia, nie oszukujmy się, większe szanse ma zorganizowana grupa, niż pojedyncza osoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat zamykam, bo jak widać nie potraficie się zorganizować nawet ''dla kilku zapaleńców'' ani na propozycje fortyck.

 

Być może kiedyś będzie otwarty, ale to nie zależy ani ode mnie ani od admina, ale od was samych wykażcie się a nie piszcie puste tematy bez pokrycia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...