Skocz do zawartości

Ile jest tradytorów artyleryjskich?


Krydo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie bez limitu czasowego, wiec moze niepotrzbnie juz teraz daje odpowiedz, ale moze ja potem uzupełnie jak cos znajde, na razie tyle:

 

Grębałów - tradytor 4 działa, 4 stannowiska pod broń ręczną

Węgrzce - tradytor z dwiema szybkostrzelnymi armatami 8 cm M 94

Tonie - tradytor 4 działa i kopuła obserwacyjno bojowa

Barycz - tradytor 2 działa za tarczami pancernymi

Krepak - tradytor 0 dział, kopuła obserwacyjno bojowa

Winnica - tradytor sprzężony z kaponierą obrony wjazdu z pancernymi kazamatami dla 2 dział M.94

Bronowice - tradytor (tez z modernizacji z 1908) na dwa działa i karabin maszynowy

Luneta Warszawska - dwa działa

Kościuszko - jak tam byla modernizacja to powstały tez baterie o działaniu tradytorowym, ale nie wiem czy to sie zalicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Atterdag
Ja mam pytanie.... czy pytanie było o tradytory do rażenia międzypola? Bo z odpowiedzi mi się czasem zdaje że włączane są tu jeszcze kojce... Jakieś fotki bym prosił by ujrzeć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Atterdag

Ha! Po rozmowie z kumplem ustaliłem dlaczego tak mi sie skojarzyło :)

 

W Toruniu nie było klasycznych tradytorów artyleryjskich. Po prostu nikt nie zakładał że ktoś żywy przejdzie przez kleszcze umocnień obejmujące prusy, ogień licznych fortów artyleryjskich, pasy zasieków naookoło fortów, na międzypolu, w fosach i ogień działek z kaponier.... es ist nmoglich :D

 

 

A takie dygresje rzucam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tradytor artyleryjski - fort 44 Tonie - uzbrojony w 4 armaty 8cm za tarczami pancernymi.

2.Tradytor artyleryjski - fort 47a Węgrzce - uzbrojony w 2 armaty 8cm za tarczami pancernymi "krótkimi"

3.Tradytor artyleryjski - fort 49 1/2a Grebałów - uzbrojony w 4 armaty 8cm za tarczami pancernymi.

4.Tradytor artyleryjski - fort 43a Winnica - uzbrojony w 2 armaty 8cm za tarczami pancernymi.

 

Razem 4 tradytory - 12 armat 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłoke, ale obowiazki w pracy - wyjazd i brak netu.

 

Podziwiam wiedze Matysa i wymienienie wszystkich możliwych możliwości, ale Fortus odpowiedziała najlepiej. Właśnie o to chodziło - tradytory artyleryjskie w twierdzy i ilość dział.

Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...