Skocz do zawartości

Technika


Gość Matys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myslę że temat sie przyda, a na początek wkleje to swoja bedziewne rysunki :roll: Taką kiedyś manie miałem że co ciekawsze elementy starałem sie nanieść na papier, i tak myśle że może sie komuś przyda. Co prawda te obrazki to raczej kiepskiej jakości, bo ze mnie taki rysownik jak z koziej d.... trąpka... Dodałam jeszce krótkie komentarze mojego autorstwa

Na początek:

Gewehrlafette - Laweta karabinowa

Powstała w kilku wersjach, różniących się od siebie kątami, pod którymi można było operować bronią w pionie i poziomie. Wersja „standard” (bez depresji) umożliwiała kąt strzału 22 w poziomie, i od 0 do +25 w pionie. Mamy jeszcze dwie wersje z depresją, różniące się od siebie kątem pionowym. Typ I -20 do +5, typ II -35 do 0. W obu typach kąt poziomy wynosił 30. Tyle o katach, teraz o budowie. W jej skład wchodziła: obrotnica, zaczep i uchwyt broni. Obrotnica to rzecz jasna ta część, która umożliwiała operowanie (obracanie) bronią. Składała się z dwóch płaskowników zespawanych ze sobą pod katem prostym. Jeden z nich był przytwierdzony do zaczepu, jednak mógł się obracać w poziomie. Po drugim „pionowym” płaskowniku, który był wygięty w łuk poruszał się uchwyt broni. Karabin przytwierdzało się do niego za pomocą pierścienia, dociskanego śrubą. Broń za pomocą jakiej strzelało się z gewehrlafette to głównie karabiny powtarzalne systemu Manlichera. Należy też napisać tu że laweta karabinowa występowała zawsze z płytą pancerną karabinu dostosowana do montażu gewehrafette. Od zewnątrz otwór strzelniczy zawsze był osłonięty oszalowaniem przeciw rykoszetowym, albo murowanym, albo drewnianym.

I pierwszy badziwny rysuneczek:

http://matys.krakow.w.interia.pl/gewehralfette3.jpg

U – uchwyt broni

Z – zaczep

P1 – płaskownik pionowy

P2 – płaskownik poziomy

 

 

Stanowisko dla CKM z tarczą strzelniczą

Była to tarcza wykonana w formie odlewu ze stali węglowej. W jej centrum znajduje się otwór strzelniczy wzmocniony wręgami. Grubość wynosiła 4 do 7 cm. Od zewnątrz strzelnica posiadała otwór przeciw rykoszetowy. Tarcza miała też specjalny stolik do zamocowania karabinu systemu Schwarzlose Wz 1907. Karabin montowano za pomocą płaskowników. Charakterystyczny, wystający ze stolika widelec służył do blokowania przed samoistnym wysunięciem się broni z uchwytu. Po zamontowaniu karabinu widelec przekręcano do góry, a następnie blokowano go pokrętłem. Pomiędzy nóżkami stolika znajdowało się miejsce wykonane z kątowników stalowych na skrzynke amunicyjną., a łuski usuwano przez otwór znajdujący się w podłodze. Tarcze mocowano w modernizowanych fortach artyleryjskich, fortach wałowych, rzadziej w pancernych. pancernych Krakowie takie tarcze zamontowano w fortach: 52 „Borek” i 38 „Skała”

 

Stolik z boku, podane wymiary w cm:

http://matys.krakow.w.interia.pl/KM3.jpg

tarcza solo

http://matys.krakow.w.interia.pl/KM2.jpg

i ostatni badziwny rysuneczek

http://matys.krakow.w.interia.pl/KM.jpg

 

tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje rysunki są przednie - sam zdolności do rysowania nie posiadam ;)

 

 

I tak off-topowo:

 

Jestem Mistrzem Gry od 1997 ;)

Grywam we wszystko co wpadnie w ręce, ale najczęściej jest to D&D z autorskim światem nałożonym na to 8)

 

Poza tym z częstszych to: Wampir: Mroczne Wieki (po przeróbce na XIX wiek i na terenie fortów byłoby absolutnie bosko), WFRP, StarTrek i narracyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.... mistrz gry to osoba odpowiadająca za stworzenie świata i narrację w grze. Podobnie jak za dialogi wszystkich niezależnych postaci i za trzymanie w ryzach drużyny ;) To on opisuje wydarzenia, napotykanych wrogów i przyjaciół i wspomagany bezwzględnymi kostkami do gry za wszelkie formy aktywności... tak po krótce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sesje RPG, to naprawde super zabawa, ale troche czasu zabiera, zwłaszcz jak sie jest MG :)

 

a sowja drogą to nasi politcy to raczej kiepscy MG, bo MG muszą miec super pomysły, fantazje i musza duzo myslec, a u politykow z tym jest kiesko :P Ja tak jak pisałem, w D&D, podobnie jak ty we własnym swiecie i oczywiscie własnej kampani :)

 

a co do rysunkow, to zeczywiscie jak bede miał czas moglbym je poprawic troche i duzucic wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ooo widzę że nie jestem sam miłośnikiem rpgów

 

ja gram już ponad 8 lat - Warhammer, Wampir, Monastyr, Zew Cthulhu, kiedyś Gwiezdne wojny, nie lubie D&D, i jeszcze grałem w kilka systemów autorskich

 

z tego co kojarzę to na jakimś forcie już bywały LARPy w Wampira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie konwentów ZahCon w Toruniu - odbywających się na terenie Fortu IV (w stanie prawie idealnym) - toczył się LARPy w systemach Wampir, Zew Cthulhu, D&D, Neuroshima i co najmniej parę innych....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...