Skocz do zawartości

Austriacy , grupy pasjonatów


Greg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś od znajomego słyszałem że w Austrii są grupy , stowarzyszenia , itp fanatyków / pasjonatów Austro-Węgier którzy potrafią w strojach 19wiecznych przyjeżdżać tylko aby zwiedzać forty . Czy ktoś ma namiary na takie grupy ? Lub wie coś więcej na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko grupy rekonstrukcyjne Wehrmachtu z Polski. O austriakach słyszałem. Podobnie jak o prusakach bijących się w bitwie pod Zorndorf czyli Sarbinowem i innych takich. Jest podobno jakaś XVIII wieczna grupa w Nysie... i ktoś działał kiedyś w Przemyślu///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chodzi o grupy rekonstrukcyjne (armii AW), to jest ich sporo, nawet w krakowie są dwa. Jedni to Tradycyjny oddział c. k. Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi - Twierdza Kraków, z komendantem Mjr. iT. Jaskółowskim. Kontakt jedynie pod e-mail: regiment@jaskolowski.art.pl ale mozna tez go dorwac np. przez allegro pod nikiem pijawek, bo raz kupowalem od niego ksiazke, zreszta jego autorstwa. Nie wiem tez czy to dalej funkcjonuje, ale mozna ich zobaczyc na corocznej zmianie warty pod ratuszem 31 pazdziernika na pamiatke oswobodzenia krakowa z pod austryjaka, albo podczas celebracji ognia. Mam kilka fajnych fotek, ładnie sie hlopaki prezentują ;) W '99 zaprojektowali i wykonali pomnik na cmentarzu wojennym nr 384 (ten w łagiewnikach), za co jaskółowski dostał odznaczenia od austryjackiego czarnego krzyza. Jeszcze jedna grupa rekonstruowała Dzieci Krakowa (13 galicyjski pp), ale nie mam zdanych wiadomosci, kontaktu, ani info czy wogole dalej działają. Ogolnie takich zapalencow jest naprawde sporo, zrzeszeni w europejskiej uni historycznych oddziałow wojskowych, kancelari wojskowej lub w zwiazku napoleonskim, razem łotają sie ze soba co jakis czas. Oprócz krakowskich artylerzystów są chyba tylko dwie inne grupy rekonstrujące AW artylerię, a piechoty i innego badziewia sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym powiem Ci ze w Krakowie ponoc cos powstaje nowego, ale zadnych zsczegolow nie znam, no i zapomnialem dodac jeszcz do powyzszej wypowiedzi ze w przemyslu jest tez na pewno coś (Grupa Artylerii Fortecznej Kinsky'ego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Listopada wprowadzam w ofertę turystyczną , również program dla takich zapaleńców zza granicy. Nocleg w Hotelu Royal , dawny hotel garnizonowy , który specjalnie będzie ozdobiony fotografiami z tamtych lat . Następnie 4 wypady całodniowe na forty dookoła Krakowa , oraz przejazd koleją parową z tamtych lat po linii Lwowskiej . I tam kilka innych jeszcze gadzetów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...