Jump to content

Wschodnia obwodnica Krakowa


Guest Aldaris
 Share

Recommended Posts

Guest Aldaris

"Wschodnia obwodnica Krakowa do 2009 roku

 

Do 2009 r. Kraków będzie miał gotową obwodnicę po wschodniej stronie miasta. Wczoraj ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji pierwszego etapu - od węzła Bieżanów do węzła Igołomska/Ptaszyckiego.

 

Wschodnia obwodnica Krakowa będzie fragmentem nowej trasy drogi ekspresowej S7, który rozpoczynać się będzie na węźle Szczepanowice, by następnie obwodnicą Słomnik sięgnąć do węzła Widoma i do kolejnych węzłów: Michałowice/Luborzyca, Zastów, Okulickiego/Łowińskiego, Kocmyrzowska/Łowińskiego, Igołomska/Ptaszyckiego, Christo Botewa, Bieżanów. Nowa droga będzie miała ok. 38 km długości. W Krakowie stanie się siedmiokilometrowym odcinkiem tzw. Trasy Nowohuckiej, która wreszcie połączy Nową Hutę z wschodnią częścią miasta "

 

 

Na mapce gołym okiem widać, że przy Forcie Mogiła i Kopcu Wandy będą dwa węzły. Warto także wspomnieć, że droga będzie przebiegać przez obecnie istniejącą ulice Łowinskiego na której to znajduje się Schron Amunicyjny Dłubnia. W mojej opini jest to poroniny pomysł budowanie w tym miejscu autostrady. Czy nie będzie tak, że na czas budowy Fort i Kopiec będą odcięte od świata :?: Jeśli chodzi o schron, to chyba troche stoi na przeszkodzie :?

Wschodnia obwodnica Krakowa

Link to comment
Share on other sites

hmm no to trzeba czekac na jakies konkrety... schron w zasadzie mogą chyba wyburzyc, ale na pewno spotka sie to z wieloma protestami :D ale jak na razie badzmy spokojni, dokladan trasa bedzie dopiero wytyczana wiec trza poczekac
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...