Skocz do zawartości

Znaleziska.


kowal1939
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje że co się dało znaleźć to już dawno zostało znalezione, nie mówiąc o metalowych elementach które zostały raczej rozkradzione. :roll: No chyba żeby coś sie znalazło gdzies przysypane, zakopane, albo poprostu... 8) no w każdym razie fajnie by było cosik znaleźć ;) :mryellow:

 

Wniosek taki że mnie się nie udało nic z takowych elementów znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forcie Bibice znalazłem coś co mogło być teoretycznie wszystkim - na pierwszy rzut oka i sądząc po ciężarze, mógł to być jakiś fragment pocisku, granatu, jakiejś bomby... ale równie dobrze mógł to być zdobiony fragment barierki, większy zawias, albo cokolwiek innego...

 

Co do ewentualnych innych znalezisk. Sądzę, że tereny forteczne są już wystarczająco przekopane, poza tym wątpię, aby w tamtejszym czasie, wojacy masowo gubili guziki, fragmenty ubrań, pasków i innych gaci. Łuski to jeszcze, części karabinu? wątpię, odznaki... 8)

 

Tak czy siak, nie twierdzę, że takich rzeczy przykopanych już nigdzie na fortach nie ma, ale wiecie ilu zapaleńców z wykrywaczem od taty już po takich fortach biegało ??

 

- przykład. Strona Pana Krzyształowskiego - choćby nawet zabawy archeologiczne przy kawernach winnickich...

 

http://149.156.142.12/fortykrakow/kawerny/...ica/foto/26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
ja uwazam ze znalezienie czegos wartosciowego w fortach i w piramidach majow jest porownywalne;p . Nie mniej jednak forty istnieja krocej i jestem pewien ze nie wszystko jeszcze zostalo odkryte. A wiec trzeba bedzie przy nastepnej okazji wytezyc bardziej wzrok i miec nadzieje ze szczescie sie usmiechnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok ja znalazłam (ale na pewno nie jest to z czasów wojny) podkowę na 33 wyprawie http://img205.imageshack.us/img205/4349/f49019.th.jpg

i siekierkę w F52 Borekhttp://img518.imageshack.us/img518/9362/borek097.th.jpg

i łuski z karabinu znalezione w Obozie Płaszówhttp://img230.imageshack.us/img230/8024/pic0003m.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuski i pociski znalezione w Płaszowie pochodza pewnie z magazynów, a na tym terenie były pewnie utylizowane. Widac ślady zdetonowania amunicji - rozerwane łuski i brak spłonek. Czy mozna zaprezentować zdjecie sygnatur- po tym można zidentyfikować amunicję i pochodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość ma kolekcjonerską. Może kiedyś jak powstanie muzeum twierdzy to takie znaleziska mozna wystawić - to też historia. Okucia butów mozna znaleść na fortach, w okopach, nawet w okolicach kawern. Był to element wyposażenia zołnierskiego, który był czesto gubiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ok ja znalazłam (ale na pewno nie jest to z czasów wojny) podkowę na 33 wyprawie

 

Na 100 % jest to okucie z butów wojskowych, sam takie posiadam :mrgreen: tylko nie wiadomo z jakiego ono jest okresu, bo może być II wojenne.

 

i siekierkę w F52 Borek

 

Powiedz, gdzie szukać takich fantów ?

 

i łuski z karabinu znalezione w Obozie Płaszów

 

Znalazłaś je przy pomocy wykrywacza metalu, czy tak po prostu leżały sobie ? W jakiej części Obozu ? Może w tych grotach wykutych za okupacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis też znalazłam. w ilości 5. leżą sobie zazwyczaj na drodze, nie trzeba kopać ani nic z tych rzeczy. na naszej wyprawie znajdzie sie czas na takie poszukiwania.

a co do innych znalezisk to po prostu chyba szczeście miałam (nie mówie o ilości gwoździ i zawiasów jakie tam znalazłam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawniej na Krzemionkach łuski oraz pociski można było zbierać garściami.

Bywałem jako dzieciak na Woli Duchackiej.Inna sprawa to bezpieczeństwo.

Osobiście znalazłem wtedy kilka kompletnych naboi.Niewystrzelonych.

Szczęście że nie wpadliśmy na jakiś durny pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...