Skocz do zawartości

Tunele


MrM___
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie cos o tunelach ewakuacyjnych z twierdzy Kraków. Mianowicie chodzi mi o pierwszy pierścien tj Wawel. Bo włąsciciel pewnej kamienicy na Zwierzynieckiej mówi mi, że budynek lezacy na jego działce - zwany dalej "kamienica" bł austriackimi koszarami pod ktorymi zaczyna sie tunel biegnący pod wawel. Sztolnia- chyba tak to nazwał. Jak myslicie to prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie lezy ta kamienica . np. przy ulicy Rajskiej , w budynku w którym aktualnie miesci się biblioteka wojewódzka , było by to niemożliwe , ze względu na podłoże ( tzw. Piaski [ chodzi o okolice]) . Wiele jest takich opowiesci , niestety nikt jeszcze nie udowodnił czy coś takiego naprawdę istnieje . Słyszałam też o jakich tunelach w forcie 38 Skała . :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post od dłuższego czasu...

 

Wydaje mi się, że opowieści o tunelach raczej trzeba zaliczyć między "twórczość" mieszkańców okolic danych fortów. Takie pewno skojarzenia... tajemnicze, stare budowle to i pewno będą tunele.

Możliwe, że opowieści o tunelach "wzięły się" z informacji o kawernach wykuwanych podczas I wojny światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W mieście jest dość dużo tuneli bądź obiektów za takie uważanych. Skąd takie wnioski?

Sam byłem w tunelu pod betonową płytą ówczesnego krakowskiego lotniska, choć nikt o nim nie wie. Słyszałem także o innych, choć faktycznie mogły być to bajki, "legendy" jednak zawsze mają coś z prawdy.

 

Aktualnie mieszkam bardzo blisko fortu Łysa Góra i zainteresowałem się tym:http://www.tpfkrakow.netax.info/fa/tk/ro/5rejobr/kawerny/foto/04.jpg

 

Z braku czasu nie mogę zagłębić się w literaturę, by zdobyć jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...