Skocz do zawartości

pociąg pancerny


bem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem w książce Warownie i Zieleń Twierdzy Kraków autor Janusz Bogdanowski jest tam krótki opis pociąg pancerny typu 4 zdobyty na stacji Bieżanów służył w polskim wojsku do 1939 r pod nazwą " Śmierć " wie ktoś coś więcej o tym pociągu wiem że ta jednostka była jakiś czas temu widziana na stacji w Bieżanowie od restaurowana wie ktoś gdzie tera stoi Ps polecam ta książkę dużo fotek i mapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oryginalny pociąg "Śmierć" był utworzony prawdopodobnie w sierpniu 1920 w Krakowie. Od sierpnia 1920 używany był w wojnie polsko-radzieckiej, w sładzie 3. Armii Frontu Środkowego. Wyróżnił się w walkach przeciwko Armii Konnej Budionnego w rejonie Zamościa. Nosił on wówczas numer 23 (PP.23 - Pociąg pancerny nr 23). W tym okresie pociąg najprawdopodobniej składał się głównie z improwizowanych, częściowo opancerzonych wagonów. 7 grudnia 1920 pociąg został przemianowany na "Pogoń", potem wrócił do pierwotnej nazwy."

 

 

a wiec strona jest o ... podróbce ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie natknąłem się na ciekawą książke, w której opisane są polskie pociagi pancerne. Więc jeżeli kogoś z Was interesuje taka tematyka, to niewątpliwie dobrze jest własnie zaopatrzyć się w tą książke. Ja chyba się jednak skusze ;)

 

A tu podaje link do księgarni internetowej w której ją znalazłem: Pociągi pancerne Wojska Polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...