Skocz do zawartości

Cmentarze


bem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio wybrałem się do miejscowości Żabno i Mędrzechów drogą 964 i mniej więcej za miejscowość Szczurowa zacząłem mijać cmentarze wojenne a jeden to mi dał do myślenia dosłownie przed oknem starego dom to jest ok 1 m od parapetu stało parę krzyży ok od 4 do 6 szt a pozostałe już większe jeden z nich był sporych rozmiarów miał 4 lub piec mogił a pośrodku pomnik przypominający ten na wzgórzu Kaima wie ktoś z jakiego okresu i i jakiej narodowości są pochowani :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec mniej więcej znalazłem jakie cmentarze mijałem głupi byłem że nie użyłem szukaj ki :oops: ale wiem że po części ten temat wiąże się z fortami a więc dla zainteresowanych sjesto Cmentarz wojenny nr 258 250 207 tylko przed tym domkiem te krzyże mi nie dają spokoju w wolnej chwili się tam wybiorę jeszcze raz nie ma daleko bo ok80km powiem tak widok z pędzącego auta na ten mogiły daje do myślenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój prapradziadek służył w armii Austro-Węgierskiej , a prababcia , szukając informacji o ojcu , który zginął na wojnie natrafiła na wzmianki , ze podczas ataku na maszerujących żołnierzy Austriackich , dokonanym przez Rosjan w okolicy właśnie Szczurowej ( Pradziadek wracał do domu , mieszkał w Przyborowie /k. Szczepanowa , jakieś 10 - 15km od Szczurowej ) zginęło 130 ludzi , pochowani zostali oni na cmentarzach w miejscu masakry . Nie wiem na ile wiarygodne były te źródła , ale śmiem twierdzić ze mogą to być Rosjanie i Austriacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo dziś czytałem o tych cmentarzach w wielu przypadkach groby są opisane z imienia i nazwiska bardzo dokładny opis ile żołnierzy pochowano i jakiej narodowości ten cmentarz z tym obeliskiem mijałem jak przejechałem jakąś rzekę bardzo blisko są wały przeciw powodziowe zaraz za Szczurową http://www.cmentarze.gorlice.net.pl/Dabrowa/okreg7.htm chodzi mi o 258
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam odrazu na wstępie jeśli ten temat tu jest nie na miejscu to proszę władze o usunięcie

a wiec chodzi o grób wojenny Nr 380 Kokotów pochowany został tam Austriacki żołnierz opis na jednej stronie to znalazłem i piszą że po drugiej wojnie zaginą ten grób brak lokalizacji a ja wiem gdzie jest teraz pochowany ten żołnierz widziałem na własne oczy jego szczątki na tyle lat to w dobrym stanie były znaleziono razem z nim jakieś odznaczenia i broń z bagnetem i krzyżyk dlatego ksiądz zgodził się go pochować jaszcze raz na poświęconej ziemi a znaleźli przypadkiem była robiona odkrywka ziemi pod autostradę i tam grzebali archeolodzy w jednej takiej ekipie pracował mój tata dla tego go widziałem bo po mnie zadzwonił że mają wojaka tylko za młody żeby się nim zajęli za nim do jechałem to go składali ido do skrzyni no i szukam jakiegoś spisu nazwisk poległych bo skoro wiedza że go gdzieś w Kokotowie pogrzebali to powinni znać nazwisko ale nie daje sobie rady myślę że tyle to mu się należy na nowym grobie a nie N/N :/ jak ktoś by coś zaproponował jak tego szukać to na PW mogę dać nr GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...