Skocz do zawartości

Wielka wojna, codzienne życie


Frangern
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Późno o tym piszę, ale ponoć lepiej późno niż wcale. Do 30 czerwca, na poddaszu Wojwódzkiej Biblioteki Publicznej (ul. Rajska 1, przy Czytelnii Komputerowej) można oglądać wystawę prezentującą prace z XI Konkursu plastyczno-edukacyjnego Skarby Małoplski - Wielka wojna, codzienne życie.

 

W tegorocznej edycji konkursu, noszącej podtytuł Wielka wojna, codzienne życie, nauczyciele i animatorzy kultury zostali zaproszeni do realizacji projektu edukacyjnego, który w kontekście bliskiego dziedzictwa kulturowego realizuje elementy podstawy programowej, rozwija kompetencje, jest interdyscyplinarny i nawiązuje do tematu I wojny światowej. Zadaniem młodzieży będzie przygotowanie prac plastycznych interpretujących dziedzictwo w kontekście I wojny światowej.

Najlepsze prace plastyczne zostaną zaprezentowane w WBP na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 6 czerwca 2014 r. Wystawie będzie towarzyszyć katalog cyfrowy, w którym oprócz prac plastycznych znajdą się także nagrodzone opisy projektów, mogące stanowić pomoc przy przygotowywaniu zajęć związanych z dziedzictwem kulturowym.

Celem konkursu dla nauczycieli jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem lokalnym, zainspirowanie uczniów do stworzenia prac plastycznych, zwrócenie uwagi na dziedzictwo bliskie, propagowanie edukacji interdyscyplinarnej i opartej na doświadczeniu, wsparcie poszukiwań tożsamościowych uczniów i nauczycieli. Celem konkursu dla młodzieży jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i wyrażenie doświadczeń w formie plastycznej – stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.

Patronat nad XI edycją Konkursu plastyczno-edukacyjnego Skarby Małopolski objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wernisaż wystawy będzie przygotowany we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Skarby Małopolski to konkurs plastyczno-edukacyjny towarzyszący Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego, którego celem jest wdrażanie nowych metod i narzędzi pracy z dziedzictwem kulturowym regionu. Jedną z istotnych cech konkursu jest praca metodą projektu, wykorzystywana do rozwijania kluczowych kompetencji wśród młodzieży.

Na Skarby Małopolski składają się: konkurs prac plastycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz konkurs scenariuszy zajęć i warsztatów dla nauczycieli i animatorów kultury.

Organizatorem konkursu jest Małopolski Instytut Kultury.

W tegorocznej edycji konkursu nadesłano 53 prace i 15 opisów zrealizowanych przez nauczycieli i uczniów projektów.

Wyniki konkursu na stronie - http://2014.dnidziedzictwa.pl/dzialania-towarzyszace/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...