Jump to content

Forty wzdłuż alei - pytania i prośba odpowiedzi


stefka
 Share

Recommended Posts

Witam


Chciałam skorzystać z forum, ponieważ potrzebuje poznać odpowiedź na kilka pytań związanych z Twierdzą Kraków. Niestety sama po studiach literatury nie dotarłam do odpowiedzi. Mianowicie chciałam zapytać o następujące sprawy:


1. Co oznacza pierścień zewnętrzny oraz wewnętrzny Twierdzy


2. Jakie forty znajdowały się w obrębie Alei Trzech Wieszczy ( dzisiaj już nie istnieją ale wiem że takie były i chciałam poznać odpowiedź na to pytanie. Znalazłam tylko takie bastiony: Bastion Zwierzyniec,Bastion Piasek ,Bastion Nowowiejski przy czym nie jestem pewna czy znajdowały się one wzdłuż alei)


3. Kto był projektantem pierwszego etapu budowy Twierdzy. Dotarłam to poźniejszych projektantów ale nie znalazłam nazwiska pierwszego


4. Jakie obiekty wchodziły w skład zaplecza ( w pierwszym etapie budowy) Co to są za obiekty?Jeśli znacie odpowiedź na przytoczone przeze mnie pytania, byłabym niezwykle wdzięczna za ich przekazanie!


Z góry dzięki!Link to comment
Share on other sites

Tak krótko - a jaką litareturę przeglądałaś? W tej chwili nie mam czasu napisać odpowiedzi na Twoje pytania, ale może trafiłas na mało konkretne prace. Zajrzyj może do Encyklopedii Krakowa (hasło Twierdza Kraków), Bogdanowskiego (Warownie i zieleń twierdzy Kraków) czy Piwowońskiego (Mury, które borniły Krakowa).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...