Jump to content

Fort 49 Krzesławice


fortyck
 Share

Recommended Posts

  • 4 months later...

O 300 tysięcy złotych dla Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 "Krzesławice" w przyszłorocznym budżecie wnioskują nowohuccy radni. Pieniądze zostałyby przeznaczone na dalszą modernizację fortu.

Jak poinformował Franciszek Dziadoń, dyrektor MDK, w tej chwili najważniejsze potrzeby to zrobienie dachu i wyrównanie dziedzińca.

- Pozwoliłoby to zakończyć prace przy głównym budynku. Jednak proponowane 300 tys. zł to zbyt mało na obie te rzeczy, tym bardziej, że w roku ubiegłym nie otrzymaliśmy od miasta żadnych pięniedzy. W tej chwili jedyna pewna kwota to 30 tysięcy złotych od Rady Dzielnicy XVII. Słyszałem że pewne środki ma przeznaczyć na fort SKOZK, ale warunkiem jest właśnie dofinansowanie gminy. Jeśli miasto nie uwzględni poprawek, te pieniądze także nam przepadną - mówi dyrektor.

Dokończenie remontu budynku głównego, choć pozwala na funkcjonowanie domu kultury, to zaledwie ułamek prac renowacyjnych przy forcie, który składa się łącznie z 16 budynków i terenu zielonego.

 

Trzymajmy więc kciuki z nowochuckich radnych ;) może się uda...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dnia 16 kwietnia 2007 r. w MDK Fort 49 Krzesławice odbyło się posiedzenie Porozumienia Dzielnic Nowohuckich.

 

W porządku obrad znalazły się omówienie sprawy finansowania postumentu pod czołg przed Muzeum Czynu Zbrojnego, lokalizacji na terenie Nowej Huty placówek socjoterapeutycznych "U Siemachy", projektu "Turniej szkół" (propozycja na 2008 r.), programu koncertów "Nowa Huta. Dlaczego nie ?! " na ten rok. Jednym z tematów było także podjęcie ostateczniej decyzji co do przystąpienia do współpracy przez poszczególne Dzielnice V kadencji.

 

Posiedzenie prowadził przewodniczący Rady Dzielnicy XVII, Stanisław Madej. Przedstawiciele poszczególnych dzielnic ustosunkowali się do propozycji wspólnego działanie w V kadencji. Gotowość współpracy pod nazwą Porozumienie Dzielnic Nowohuckich, potwierdzili przedstawicoiele dzielnic XIV, XVI, XVII. Dzielnica XVIII zadeklarowała wstępnie chęć współpracy z Porozumieniem.

 

Przedstawiciele Muzeum Czynu Zbrojnego przedstawili problemy z jakimi boryka się placówkai i zaapelowali o pomoc finansową w posadowieniu przed budynkiem pamiątkowego czołgu. Na następnym posiedzeniu ma zostać podana wysokość środków potrzebnych do realizacji poszczególnych etapów przedsięwzięcia.

 

Poseł Ireneusz Raś (PO) zaapelował do pozostałych dzielnic o poszukanie na swoich terenach obiektów, które można by było wskazać do adaptacji na potrzeby placówek socjoterapeutycznych. Propozycje mają być przekazane do Dzielnicy XVII do 15 maja 2007 r.

 

Franciszek Dziadoń, dyrektor MDK Fort 49 Krzesławice poruszył sprawę zorganizowania w 2008 r. "Turnieju szkół" dla placówek z Nowej Huty. Wstępna propozycja zakłada, że w turnieju wezmą udział szkoły podstawowe i gimnazja z poszczególnych dzielnic.

 

Poseł I. Raś omówił ideę cyklu koncertów "Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! ". Termin najbliższego koncertu 28 kwietnia o godz. 19.30 w kościele Arka Pana.

 

[center:46c3f4818a] * * * [/center:46c3f4818a]

 

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" zaprasza 29 kwietnia na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Wiosna 2007". Turniej odbywać się będzie w Hali Sportowej Wandy przy ul. Bulwarowej. Początek eliminacji o godz. 9.30

 

mój komentarz do tego.. ;)

 

cieszę się że Fort a raczej MDK znajdujący się w tym Forcie ;)służy całej Nowej Hucie.. i że obejmuje patronatem różne ciekawe imprezy.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Od kilku lat Dzielnica XVII przekazuje środki finansowe na remont i prace konserwatorskie MDK Fort 49.

 

W przyszłym roku: koncepcja budowy parkingu przy wjeżdzie do MDK, 30 tys. złotych na dalszą restaurację Fortu, a oprócz tego 60 tys. zł zostanie przeznaczone na remont ogrodzenia wokół Fortu.

 

rower1025, tak, forty powinny służyć okolicznym mieszkańcom i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

Czesc , już dawno nie zaglądałem na forum , mieszkam "Na Stokach" czyli w poblizu tego fortu i muszę powiedziec , że fort ten jest bardzo ładnie odremontowany , całe koszary szyjowe są już wyremontowane , pracy przy renowacji SCHRONU GŁÓWNEGO nie ma w ogóle , prawa częśc fosy fortu jest niezaśmiecona , jak wiadomo kaponiery są zasypane .

Pozdrawiam Bartek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Bartek, mam dobrą wiadomość :mrgreen:

 

Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wydał zarządzenie dotyczące zmian w budżecie.

 

Z puli 10 mln zł zostanie przeznaczone 200 tys. zł na remont dachu Fortu 49 Krzesławice.

Link to comment
Share on other sites

Jednak można było wejść nawet i bez zaproszenia, jak się ładnie uśmiechnęło do ochrony :mrgreen:

ja tez nie wiedzialam o zaproszeniach ale weszłam bez problemów.

 

Jeśli chodzi o koncert to ogólnie popieram takie imprezy jako okazja do promowania Twierdzy Krakow :mryellow:

 

Natomiast ten akurat koncert nie podobał mi sie choć bardzo lubię SDM. Powód - grali utwory tylko z jednej płyty i to akurat z tej za która nie przepadam :(

natomiast ten wczesniejszy zespół to jakas juz totalna żenada była :roll:

Link to comment
Share on other sites

a doladnie z ktorej, pewnie z ostaniej? bo w sumie od dwoch lat graja w krakowie to samo, jak bywam w rotundzie, nawet te same zarty mowia... no i dziwne tez ze nie bylo zadnej wiadmosci na ich stronie, tak mi sie przynajmniej wydaje
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 8 months later...

:arrow: Dwie ciekawe grafiki z archiwalnymi zdjęciami - https://picasaweb.google.com/104866299495462639144/20Wrzesnia2008

 

Dziś był dzień otwarty MDK Fort 49 Krzesławice http://forum.fortyck.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Kto był to skorzystał, mimo deszczowej i zimnej pogody.

 

Okazją było wręczenie Bartkowi wygranej przez niego w naszym konkursie, koszulki fortecznej, a przy okazji okazało się (dzięki Bartkowi) że dziś właśnie MDK Fort 49 Krzesławice zaprasza chętnych na zwiedzanie wnętrz oraz posłuchanie ciekawych i mądrych opowieści o tym obiekcie i jego dramatycznej - w wymiarze ludzkich tragedii, które się tu rozegrały w czasie II wojny światowej - historii.

 

Bartek otrzymał koszulkę po godz. 14:30, razem obeszliśmy Fort na zewnątrz (kiepska pogoda a w dodatku obiekt jest nadal w odnowie więc błota sporo), a póżniej weszliśmy do środka, zaproszeni http://forum.fortyck.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Akurat grupka zaczynała zwiedzanie a oprowadzał nas dyrektor MDK p. Franciszek Dziadoń.

 

Było bardzo fajnie, mała grupka, sporo wiedzy http://forum.fortyck.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Na koniec otrzymało się pamiątkowe broszury o całej dzielnicy Wzgórza Krzesławickie, oraz kilka kartek pocztowych z MDK Fort 49 Krzesławice.

 

O godz. 16:10 obejście wnętrz (tylko) dobiegło końca, nastąpiło pożegnanie.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że mi umknęła gdzieś informacja, bo jak widzę była okazja żeby coś posłuchac i pozwiedzać. No cóż teraz się nie udało to za rok się wybiorę :P no chyba że będzie okazja wcześniej :mryellow:
Link to comment
Share on other sites

No mnie też umknęła ta wiadomość. Trzeba jak widać dokładniej forum studiować :)

Ale w sumie jakaś zaraza mnie męczyła od paru dni to może i dobrze, że nie poszedłem. Pogoda ostatnio przegina pałę. A pomyślcie jaka by "hardcorowa" mogła być misja nocna jakbyśmy ją ustalili na ten weekend :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...