Skocz do zawartości

oznakowanie poludniowego odcinka szlaku Twierdzy Krakow


iksior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie ma tych oznakowań.

 

Jeśli już się pojawią to... szybko znikną bo nawet w takich miejscach jak Fort 2 Kościuszko, długo się nie uchowały (i zakładali nowe) a co dopiero na takich odludziach w jakich położone są forty południowe...

 

Przyczynią się i do zainteresowania i do kolejnych dewastacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma tych oznakowań.

Przyczynią się i do zainteresowania i do kolejnych dewastacji.

no tak, dwie strony medalu

interesuje mnie ten temat, bo ostatnio szukalem dosc dlugo fortu 50 1/2 (znalazlem!) :D

i z jednej strony chcialem go szybciej znalezc (przydalby sie drogowskaz) a z drugiej strony samo szukanie bylo niezmiernie przyjemne ;)

tez dwie strony medalu

 

takich chaszczy to w zyciu nie spotkalem (skronie sobie popazylem pokrzywami, przy 193cm wzrostu)

 

iksior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

Smutna sprawa ale co mozna ruszyc z miejsca to wandale rusza i zdewastuja,

nawet jakby ryc w granicie to i tak ukradna :evil: Z kolei mocowanie tabliczek

na scianach koszar jest malo estetyczne, zwlaszcza jak sa jadowicie kolorowe !

Najlepiej jakby udalo sie odtworzyc orginalne napisy ktore znajdowaly sie na

portalach bramnych ... maaazenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Najlepiej jakby udalo sie odtworzyc orginalne napisy ktore znajdowaly sie na

portalach bramnych ... maaazenia ...

niekoniecznie mazenia,

obserwowalem poczynania fanatykow MRU, ktorzy to wlasnie wlasnym sumptem, w porozumieniu z konserwatorem zabytkow, odkopuja i odestaurowuja bunkry, odtwarzajac m.in. oryginalne napisy

wiec: da sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

I znowu zmiany na Szlaku Twierdzy, została zmieniona trasa między Fortami Dłubnia a Mistrzejowice - jak zapewne wiecie idąc w kierunku Fortu Mistrzjowice Szlak prowadził nas przez jakie pola ( teraz tam coś budują ). Teraz Szlak prowadzi nas koło Zajazdu Szlacheckiego gdzie można uprawiać jeździectwo i koło zawsze tłocznej ulicy Okulickiego, potem Szlak skręca w ul. Mistrzejowicką i dalej już wiadoma droga. :)

Pamiętam, jak parę miesięcy temu pojechałem rowerem Szlakiem Twierdzy Kraków od Fortu Grębałów w kierunku Mistrzejowic. Do dziś pamiętam te pola w których utknąłem :) zapuściłem się w nie, a tam budowa, a potem prowadzić rower spowrotem, pod górkę :D i musiałem wracać inną drogę ;) i znów potwierdziła się zasada :) bez mapy lepiej nie iść na Szlak, bo zgubisz się szybciej niż myślisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gotwego kilometrażu w necie raczej nie znajdziesz :)

 

jak już to tylko możemy się zdać na tabliczki informujące na szlaku , z których wynika że... ;)

 

Fort 50a ---> 5 km ---> Fort 50

Fort 50 ---> 5,5 km ---> Fort 51

Fort 51 ---> 4,5 km ---> Fort 52a

Fort 52a ---> 1 km ----> Fort 52

Fort 52 ---> 8 km ---> Fort 53a

Fort 53a ---> 13 km ---> Fort 31

 

razem mamy więc ok. 37 km... :)

 

mniej więcej tak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilometraż gzieś musi być :D w końcu południowy odcinek szlaku dawno wytyczony, wiec ci którzy sie tym zajmowali musieli zrobic kilometraż. Ten co ty dałeś też jest ok, ale szkoda że mało szczegółowy. Tzn. zrobiony tak jak te dwa "oficjalne" kilometraże, czyli dodane jeszcze punkty charakterystyczne wędrówki, np. wieksze skrzyżowania, i takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...