Skocz do zawartości

Fort 48a Mistrzejowice


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Atterdag
Ale nie jest im do tego zbyt spieszno... w szczególności zauważyłem taką sytuację w Krakowie... jeżeli nie wyłożono pieniędzy na lepsze i w końcu całkowite oświetlenie Wawelu to skąd mieliby dać na przynoszące straty muzeum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

heheh widze że tu ciągle to samo - kasa :P a tak swoją droga to pomysł z muzeum jest zupełnie bez senu. Ciekaw jestem kto z turystów jechał by do NH żeby zobaczyc jakies muzełum, nie mowie juz o tym w jakim stanie jest fort i ile by kosztowała renowacja... a ten plan o ktorym pisała Joanna, też beznadziejny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystkim nam zależy na tym aby powstao muzeum Twierdzy Kraków. Ale we wszystkich planach rewitalizacjio fortów jest taki punkt. Obowiazkowy punkt!

 

Mamy juz kilka fortów po generalnym remoncie i z róznym przeznaczeniem. Otóz wszystkie w planach posiadały ten ważny punkt..., a czy którys z fortów posiada choćby jedno małe pomieszczenie lub nawt kawałek sciany na której cos wisi o Twierdzy. Otóż nie. Moim zdaniem i w tym przypadku jest to tylko chwyt marketingowy....

 

 

Prosty przykład - fort Grebałów - wyremontowany za pieniadze podatników,przy darmowej pracy strazaków i żołnierzy. Tradytor miał pełnic funkcje muzealne - wystawa, zbiory poswiecone TK + salka audiowizualna z filmami itp. Jak jest po remoncie - otóz od wielu lat znajduje sie w nim graciarnia i skład wszystkiego co niepotrzebne, to samo tyczy sie innych fortów.... chociaż Olasznica ma kilka zdjęć w kawiarni ( to wlaśnie jest wypełnienie tego punktu w załozeniach remontu i adaptacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Atterdag
Ja tam lubię muzea... nawet od czasu do czasu pracuję w jednym... ale wiem jaki jest ruch dzięki temu, jakie zyski i jakie koszta.... i jakie zainteresowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| to super bartku, a co jadasz na śniadania??

tak pozatym ja tez lubie muzea, ale o czym my gadamy wogole?? Muzeum w Mistrzejowicach, taki kawał od centrum, kto tam bedzie specjalnie jachał żeby pooglodac jakies "pierwszo wojenne badziewie" nie mowie juz o tym ze Mistrzejowice trzeba by budowac prawie od nowa..... i może mi powiesz ze to jest dobry plan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyżbym wywyołała nieopatrznie "burzę w szklance wody" :P

 

plany z UMK fakt beznadziejne :roll:

 

ale ogólnie jak bym już cos miała z tym obiektem robić to ew. konieczne prace konserwatorskie + stróż ze względu na otaczające osiedle, a raczej niektórych jego mieszkańców.. :roll:

a jeżeli większa inwestycja to bliżej juz raczej funkcji usługowo - rekreacyjnej niż muzealnej ;)

 

Bartku

każdy z nas by z chęcią widział muzeum choćby i w każdym forcie :>

ale niektóre dzieła obronne po prostu ze względu na lokalizację się na to nie nadają :/

no i akurat też wielkość tego obietku mi do muzeum nie pasuje zbyt :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee co Wy wiecie...

 

Ja bym wysprzatal cale forty,nastepnie zabezpieczyl i zostawil takie jakie sa plus lekki remont ;) .

 

a co do muzeow to dalbym spokoj malo ich mamy :P .

wawel sukiennice rynek z okolicami itp.

na przykladzie zamkow czy ktos je remontuje lub robi muzea,a i tak zwiedzajacych dosyc :> .

 

oczywiscie przydala by sie ochrona tych terenow z dostepnoscia dla wszystkich chetnych do zwiedzania :mrgreen: .

przynajmniej w nocy bo bezdomnych i zlodziei itd. sie namnozylo ostatnimi czasy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, ale muzeum twierdzy jakoś jeszcze nie mamy z tego co wiem. W takiej Twierdzy Przemysl, to w zasadzie dwa muzea, a w krakowie ani jednego. Inna sprawa że twierdza w przemyslu, bardziej znana i wogole, ale TK chyba tez zasluzyla na chocby na jaks "izbe pamięci".

 

Ale tez musze sie z toba zgodzić. W każdym forcie nie może byc muzeum, restauracji, stadniny czy hotelu. Cześć z nich mogla by żeczywiscie spokojnie starzec sie jako "parki", oczywiscie wszystko pod kontrolą żeby nie bylo zlomiarzy i jakiejs nadmiernej dewastacji, ale kto bedzie za to wszystko placil (stróż, wycinka kszorów itp.)

 

No i jeszce jedno, do Joanny, wcale nie wywolalas burzy, bo chodzilo o post Bartka w ktorym pisze o muzeum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku

 

dojazd do obiektu przez te bloczyska :!:

melexy z rynku glownego tylko trasa bardzo dluga :(

a po drodze zadnych atrakcji :P

chyba ze muzeum tylko dla okolicznych mieszkancow :(

a dla przyjezdnych to co...np.z drugiego konca krakowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, od tygodnia proboje to batrkowi wylumaczyc, wreszcie tez sie ktos dolączył, ale jak widac bartek predko opini nie zmieni... ja bym te wszystki posty wywalil, bo zastanawianie sie dluzej na takie tematy (a raczej tlumaczenie bartkowi) to jest troche żenada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jest poprostu z Nowej Huty i kocha swoją małą ojczyznę...

:) i to jest ważne :)

 

wiadomo oczywiście, że to raczej nie wypali... no ale coż, widać, że Bartek chciałby wiele zrobić dobrego dla twierdzy i krakowa - dobre chęci to też jest coś :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartuś

fakt... grunt to patryiotyzm lokalny :mrgreen:

i umiejętność obstawiania przy swoich racjach :D , jakkolwiek ich jeszcze dobrze zaargumentowć nie potrafisz ;)

i choć pomysł malo realny to podoba mi się Twoja postawa :D

a starsi uczestnicy forum - wiecej wyrozumiałości dla szalonych pomyslów 8)

młodość ma swoje prawa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce dodam tylko tyle że ja tez jestem jeszce dzieciak ale nie chce muzeum na skałach twardowskiego, tylko dlatego ze to kolo mnie :) i pod hasłem "lokalnego patryjotyzmu" nie wypisuje badziewi, no ale niech wam bedzie, jesze zyjemy w wolnym kraju wiec niech bartek mowi co chce :D

i tym oto postem konczymy dyskusje na ten temat. Mysle że "każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie" co prawda wbrew dalszym słowom przytoczonej piosenki raczej nie zgadzamy sie ze sobą :mrgreen: ale i tak, mam nadzieje ze komus ta rozmowa na dobre wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe bo piękno tkwi w różnorodności :mrgreen:

 

i nie zawsze trzeba się zgadzać ze sobą, aby pomimo to rozumieć inne racje :D

 

no a poza tym gdyby każdy miał podobne zdanie, to żadne forum nie maiłoby racji bytu raczej hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy spokoj :oops:

 

nie denerwujmy chlopaka...

bo jeszcze nam sie zamknie w sobie i co wtedy :?:

ktoz z Nas nie mial planow i marzen(wizji ulozonego swiata bez problemow i takich tam dziwactw)

przez to ze kazdy ma inne spojrzenie na swiat jest tak kolorowo i rozmaicie :roll:

 

Dajmy przezyc Mu mlodosc bez stresu i zaklopotania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poście Bartka, kończy się robienie offtopicu w tym temacie w kwestii, którą poruszył Bartek.

 

Każdy kto podejmie jeszcze polemikę w tej sprawie może otrzymać ostrzeżenie.

 

A wracając do tematu czyli Fortu 48a Mistrzejowice: obiekt ten ma swoje zalety, radzę się uzbroić w cierpliwość, a coś się na pewno na lepsze zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...