Skocz do zawartości

Sprzątanie fortów cz.2


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto i nowa część tematu.

 

Bo od dziś praktycznie mamy za sobą pierwsze koty za płoty :)

 

Dziś tj. 12 maja 2007 wybraliśmy się na nieco usprzątanie terenu wokół... pomnika na wzgórzu Kaim.

 

Spotkaliśmy się o godz. 10 - 10:15 przy kładce nad ul. Wielicką, od strony Tesco.

 

Przyszła Joanna i Wojciech oraz ja.

 

Zgodnie z umówionym planem poszliśmy pieszo na wzgórze Kaim w Bieżanowie, pogoda piękna, choć póżniej niewykluczony deszcz lub burza.

 

Oczywiście mamy potrzebne rzeczy: rękawiczki, worek.

 

No i jesteśmy na wzgórzu Kaim...

 

Wokół pomnika mnóstwo śmieci, zwłaszcza porozbijanych butelek po piwie i nie tylko; w drobny mak dosłownie, a kostki brukowe powyrywane wokół pomnika (nic się nie zmieniło odkąd byłem tu ostatni raz chyba z 2 lata temu; któż by ponownie pomnik i jego otoczenie odnawiał skoro takie dewastacje są czynione: pomnik poobijany cały, napisy pseudokibiców i inne zamalowane, wokół jak pisałem wyżej kostki brukowe walają się po całym otoczeniu; rzucano nimi też zapewne w pomnik bo widać ślady i wgniecenia na nim).

 

Wzieliśmy się w trójkę za małe porządki; Joanna przyniosła gumowe rękawiczki a ja worek.

 

Szybko duży worek był już zapełniony śmieciami; szkłem, papierem, oraz rożnem z grilla ;)

 

Co się dało to uprzątnęliśmy; niestety maku szklanego nie mogliśmy zebrać ani poukładać kostek brukowych na swoim miejscu.

 

W trójkę zrobiliśmy dobry uczynek; a że ktoś to zaniedługo znów zaśmieci?

 

:arrow: www.fortyck.pl/inne_14.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne cele na sprzątanie... no właśnie tylko gdzie :?

 

proponuję jakiś cel kóry nie byłby tak bardzo oddalony od "Cywilizacji" ;) jak wzgórze Kaim bo potem jest problem co ze śmieciami zrobić :P

 

z kolei na jakimś osiedlu mogą nas o pozwolenia jakieś pytać hehe :roll: tak że nie wiadomo już co lepsze... :roll:

 

i mała uwaga techniczna: na przyszły raz przydałaby sie jakaś zmiotka (do rozbitych szkieł), oraz więcej worków ale za to mniejsze (poręczniejsze do transportu) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...