Skocz do zawartości

baterie 42 pasternik


Greg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim SIEMANKO , dawno mnie nie było ale cóż , interes to interes i trzeba było wszystko dograć na 100% . Teraz mam troche wolnego czasu awięc pisze!

Dzisiaj wybrałem się pieszo szukać "fortu" de fakto baterii FS42 . Przeglądałem wszceśniej kilka recenzji na ten temat w niektórych podawano iż 42 został kompletnie zasypany podczas poszeżania dwupasmówki. A jednak nie...

Na cmentarzu w Rząsce przy pasterniku znajduje się wejście do schronu baterii . Obszedłem cmentarz od strony lasu tak aby zobaczyć czy jeszcze coś znajdę , i znalazłem . Następne 2 schrony ceglano betonowe w jednym zachowana nawet osłona wejście żelbetonowa , no i wały ziemne baterii , a za nimi wał piechoty najprawdopodobiniej . Wszystko jest w stanie dobrym , można nawet zajżeć do środka . Proponuję abyśmy się spotkali w jakiś dzień i razem obeszli w/w obiekty .

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalazłeś nie ma nic wspólnego z obiektem który szukałeś. Schrony, poprzecznice i stanowiska to pozostałość baterii sprzężonej fortu 43 Pasternik (lewa) - prawa znajduje sie na terenie strzelnicy, a własciwie pozostałość wysadzonych schronów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się - 42 to była ziemna bateria umiejscowiona na zapolu fortu 43 Pasternik po lewej stronie drogi od Krakowa w poblizu zasypanego obecnie magazynu amunicji. Teraz jest to teren porośniety lasem.

 

masz jakiś link na temat 42 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątpię żebyś znalazł o niej jakieś info w necie poza tym że była :D

 

Mam na jej temat (i nie tylko, ona ciekawsza jest, niż się Wam wydaje, a sprawa jest "rozwojowa" :mrgreen:) co nieco obrazków, przemyśleń, wniosków i teorii, ale muszę to zweryfikować w terenie. A że latem źle się weryfikuje, więc zaczekam do jesieni, poszperam, a potem spłodzę referat na spotkanie TPFu. Ale to dopiero w przyszłym roku (początek 2008) będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś znalazł o niej jakieś info w necie poza tym że była :D

 

Mam na jej temat (i nie tylko, ona ciekawsza jest, niż się Wam wydaje, a sprawa jest "rozwojowa" :mrgreen:) co nieco obrazków, przemyśleń, wniosków i teorii, ale muszę to zweryfikować w terenie. A że latem źle się weryfikuje, więc zaczekam do jesieni, poszperam, a potem spłodzę referat na spotkanie TPFu. Ale to dopiero w przyszłym roku (początek 2008) będzie.

 

dobra , ale nie bądz taki tajemniczy , wez coś napomknij 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pająk nie był jakis gigantyczny, ale spory jak na polske :)

najwiecej napisów było o ile dobrze pamietam na skrajnie prawym schronie (patrząc na przedpole), tam tez były slady kul, zdjec niesety yay0 nie zrobił. W środkowym (przerobionym na smietnik) chyba było nie wiele napisów, i na ostatnim (tym na cmentarzu) chyba ani jednego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh, pająk był tam gdzie slady kul czyli skarjnie po prawej :) a swoja droga jak bylismy jakis rok temu w zimie w Toniach to tam dobiero były pająki :D chyba z dziesiec siedziało w jednym miejscu, a kazdy baardzo duzy i czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh, pająk był tam gdzie slady kul czyli skarjnie po prawej :) a swoja droga jak bylismy jakis rok temu w zimie w Toniach to tam dobiero były pająki :D chyba z dziesiec siedziało w jednym miejscu, a kazdy baardzo duzy i czarny

 

wiem chcesz mnie przestraszyć , ale ja wiem że jak jest zimno to pająków nie ma :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miło mi poinformować i zaprosić wszystkich zainteresowanych FB 42 w ogóle, a bateriami Twierdzy Kraków w szczególności, na mój referat na ich temat na Wydział Architektury PK, II piętro, do końca w prawo, 13 lutego, godz. 18. Obiecuję, że tym razem nie będzie obsuwy czasowej.

 

qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...