Skocz do zawartości

Forty z Google Earth (cz. 7)


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fort 53a Winnica

 

Fort pancerny podobny do Fortu Jugowice, Fortów Skotniki, czy Fortów Barycz, Kosocice, Dłubnia, Bibice, Węgrzce, Mistrzejowice i Swoszowice

 

Podobnie jak forty Węgrzce, Dłubia i Barycz posiada kaponierę rewersową przeciwstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając fakt międzypolowego fortu pancernego, fortu pancernego, małego fortu pancernego, i ogólnie jak sama nazwa wskazuje - fortu, to można by jeszcze go upodobnić tym, że miał swój numer jak niektóre pozostałe tudzież wszystkie inne forty, był przeznaczony dla pewnej (mniejszej lub większej) ilości żołnierzy, założę się, że posiadał wały tak jak inne forty, prowadziła do niego pewna droga dojazdowa, jego wybudowanie trawo sporo czasu - tak jak i innych fortów, i zapewne jak inne forty nawet te które wymieniłem służył do obrony Krakowa, a nie Warszawy.

A zapomniałbym jeszcze, że napewno do budowy użyto łopat, drewna, jakiejś spoiny cementowej czy tez co oni tam mieli jak go budowali i mógłbym tak wymieniać.

 

W pytanie konkursowe nie wymaga dokładnego określenia szczegółów podobieństwa.

Zatem dałem taką odpowiedź jaką widać powyżej. jeśli będzie dobra to mam 5 pkt. jeśli nie to ich nie mam. Pociąć się nie potnę

 

Wymieniłem forty podobnego typu, a skoro napisałem że jest to fort pancerny to pewnie pozostałe też, a czy są to międzypolowe czy małe czy jakieś inne to już nie wnikam. No chyba że któryś z tych co wymieniłem nie jest fortem pancernym to moja strata i będę musiał doczytać. W związku z czym wg mnie podobieństwo zostało przedstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...