Jump to content

Mapa obiektów Twierdzy Kraków w google Earth


bocian
 Share

Recommended Posts

Bardzo ładne dzieło, choc trochę elemntów twierdzy brakuje. Myslę, że autor uzupełni.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie kawerny Mirowskiej - czy ktos był w środku, gdzie ona sie znajduje, bo w zaznaczonym na mapie miejscu raczej chyba nia.

Link to comment
Share on other sites

jeśli dalej aktualne to byliśmy w tej Kawernie na jednej wyprawie - kawerna jest genialna... w kształcie litery L, niesamowicie długa. Zachowane są bodajże drzwi gazoszczelne. Tak czy siak Kawerna robi mega wrażenie.
Link to comment
Share on other sites

Plan fajna sprawa. Również modele 3D fajne, wartoby je jeszcze dopracować. Przydałyby się wymiary to i ja bym może coś spróbował stworzyć ;) Jak się takie modele na tle mapki z google robi? Ja na studiach rysowałem trochę w programach inżynierskich 3D ale raczej nie do odwzorowywawnia budynków a bardziej części maszyn takich jak śruby, elementy maszyn, sprzęgła itp.

Ale np. w progamie Solid Works możnaby od biedy machnąć model fortu.

Co do planu to wiadomo istnieje dużo map, lokalizacja większości najważniejszych obiektów jest znana. Ale jakby tak dołożyć takie drobne ciekawostki jak np. kamień jaki znaleźliśmy w lasku przed fortem prokocim? To by był fajny motyw, rozkład kamieni fortecznych.

Link to comment
Share on other sites

Oo tak , plan super . Pierwsza taka sprawa .

Mała uwaga ( nie będaca jednocześnie krytyką w stylu Krydo )

w dużym oddaleniu , te " rysunki " / symbole fortów sie na

siebie nakładają , i dla osoby , która mniej więcej nie wie gdzie

są poszczeólne forty ( ja :P ) znalezienie

kankretnego moze sprawić nie mały problem .

Ale tak , to plan jest GENIALNY .

 

 

 

PODZIWIAM pana BOCIANA :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Dany obiekt można wyszukać w planie poprzez wpisanie jego nazwy w wyszukiwarce w lewym pasku nawigacyjnym. Plan jest w jakby to nazwać wstępnej fazie, zostanie niebawem poprawiony i uzupełniony.

 

W planie mam dodanie opisu (historia, odpowiedzialność prawna itp.) dla każdego obiektu, oraz uzupełnienie o fotografie, ale wszystko w swoim czasie a raczej jego braku. Jakby nie było uważam że niektórym osobom przyda się tego typu plan, zauważa dzięki temu mniej znane schrony, mosty, itp. związane z historią twierdzy a popadające w ruinę, bądź przekształcające się w wysypiska materiałów wszelakich (np. schron amunicyjny Pękowice)

Link to comment
Share on other sites

Plan rozmieszczeniowy dzieł i obiektów Twierdzy Kraków jak najbardziej udany i fajny (choć wiele brakuje), ale myślę sukcesywnie się wszystko nadrobi - już parę razy poprawiany i za każdym razem coś dodawane. Ogólnie duży pozytyw za pracę włożoną w tę mapkę.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brak czasu nie pozwalał mi na jakikolwiek update, zauważyłem że nawet upload zdążył wygasnąć. Także zarówno link do mapki jak i samą mapkę odświeżyłem. Zmianą jest poteksturowany i lekko zmodyfikowany model "Lunety Warszawskiej" . Na mój gust wygląda teraz lepiej i naturalniej, choć oczywiście jeszcze bardzo dużo mu brakuje...

 

http://images48.fotosik.pl/49/e17e74d5f2499476.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jest wiele lepszych, dokładniejszych, fachowo opisanych map, tyle że mało kto będzie miał ochotę tam zajrzeć. Mapki nie robiłem dla siebie tylko znajomej. Poza tym Google daje dużo większe możliwości, i jest kolorowe. Im bardziej kolorowe i urozmaicone tym więcej ludzi to ogląda, a to przekłada się na ilość uświadomionych o istnieniu obiektu jakim jest T.K. Dla niektórych może się to wydawać dziwne ale 70% krakowian nie potrafi rozróżnić kopca Piłsudskiego od Kościuszki, o innych nie wspominając (właściwie to niewiedza o ich istnieniu). Ostatnio kiedy przechodziłem obok fortu kleparskiego usłyszałem jak matka objaśnia swemu dziecku iż "jest to duża piwnica na wino"
Link to comment
Share on other sites

nie no jak najbardziej, tylko że wadą GE jest to, że nie ma dokładnego podglądu na cały teren Krakowa i okolic (czy resztę Polski), a przynajmniej wersja ta której my używamy - chyba, że ktoś ma płatną.

 

Ja się obecnie przeniosłem na Geoportal, choćby ze względu na Linię Mołotowa, której na GE nie zobaczę, czy teren Studtzpunktu Rudawa, gdzie można zobaczyć nawet ślady okopów w lesie.

 

GE góruje nad innymi tak jak napisałeś możliwościami i kolorem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Przepraszam za podwójny post, lecz muszę zwrócić się z do was z prośbą.

Miesiąc temu zmarł mój dysk zabierając ze sobą wszystkie dane w tym ową mapkę.

O ile innych plików nie mam szans odzyskać mam nadzieję że choć ten się uda.

Jeśli ktoś posiada mapkę w wersji z obszarami warownymi proszę o przesłanie jej na adres mailowy: bocian.poczta@gmail.com.

Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie rzecz w tym że nie mogę bo jej nie mam, o czym pisałem post powyżej.

Jakby tego było mało wersja która straciłem była dużo bardziej rozwinięta, były opisy obiektów historia i zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...