Skocz do zawartości

Fort 47 1/2 Sudół


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i jednak przez tyle miesięcy (od informacji o powstającym CK Parku) niewiele się zmieniło, no chyba, że na gorsze...

 

Wydział Skarbu Urzędu Miasta rozważa na terenie Fortu Sudół wybudować zamiast CK Parku... bloki komunalne!

 

Prezydent Krakowa jakoś nie popisał się... a obiecywał w swojej kampanii wyborczej prawidłowe zaopiekowanie się fortyfikacjami Twierdzy Kraków...

 

Oby jednak się powiodło Dzielnicy III z założeniem CK Parku...

 

A jak nie to wracamy do czasów sprzed 1989 roku :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

:roll: zeby wszystko bylo jasne tak okresla sie Austro-Węgry, a C.K. od Cesarstwa Austriackiego i Królestwa Węgier połączonego se sobą unią realną ;)

 

A co do sudołu do tak dawno postanowiono zrobic tam park z symbolami, mineło wiele miesięcy, ale zamiast pojawienia sie pierwszych efektow pracy pojawiły sie tylko kolejne problemy :|

 

Jesli ktos bedzie cos wiedział na temat prpozycji Paweł Sularza, tzn. czy jego propozycja została przyjęta, niech da znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
gdzie ten fort dokładnie się znajduje i jak do niego dojechać/dojść?

 

Fort Sudół znajduje się nieopodal cmentarza Batowickiego przy ul. Powstańców, najlepiej dojechać tam aut. ''105'' (ma tam pętle, prawie przy samym Forcie Sudół).

 

Aha, mam taką ciekawostkę związaną z... niepodawaniem na stronie przy jakich ulicach i jak do nich dojechać znajdują się krakowskie forty :> na taki wspaniały pomysł wpadła kiedyś jedna z konkurencyjnych stron, no trzeba przyznać rację, forty i tak rozgrabiono bez podawania ich adresów a ucierpieli ludzie chcący je zobaczyć (vide moja odpowiedż w tym poście na pytanie Kasiulli)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Otrzymałem taką wiadomość od naszej Czytelniczki, poniżej zamieszczam tą wiadomość wraz ze zdjęciami.



40818202000_f2c1dceb60_o.jpg



Witam, mieszkam w Krakowie niedaleko przy zabytkowym Forcie 47 1/2 Sudół w ostatnich dniach odwiedzili mnie znajomi z Austrii chcieli pochodzić po Forcie myślałam że spalę się ze wstydu nie wiedziałam jak tłumaczyć te chaszcze wysypane gruzy, śmietnisko.


Nie wiem jak władze Krakowa zmuszą swoich urzędników, nieudolnych niekompetentnych obiboków zasłaniających się procedurami do zajęcia się wreszcie tym tematem.


Proponuję zabrać tym osobą premię dodatki i za uzyskane środki chociaż wykosić i wyciąć chaszcze oraz usunąć wysypany gruz.


2 lata temu jak miałam gości z Kanady na zlot młodzieży ponoć zabrakło środków [było mi wstyd] wtedy obiecywaliście iż na pewno że już ...... brak słów.


Nie na darmo ludzie nazwali ten teren ,,CHASZCZE MAJCHROWSKIEGO ,, nic dodać.


Pozdrawiam


27757198897_0218296c8e_o.jpg


40818235240_93cbee3786_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...