Skocz do zawartości

pare informacji na temat TK


Ulaire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem świeżutki na forum o Twierdzy Kraków :)

Jak będę miał trochę więcej czasu zacznę udzielać się w innych dyskusjach, ale w tym momencie ... czas mnie goni, w czwartek zamierzam odwiedzić Kraków i chciałbym się zapytać.

Potrzebuje zrobić zdjęcia fortów, które byście mi polecili do odwiedzenia (3-4), gdzie mógłbym sfotografować najbardziej zachowane fortyfikacje? Oczywiście, do których bezproblemowo wejdę :)

 

Na weekendzie więcej rozpiszę się na ten temat, również do czego mi to jest potrzebne

 

dzięki, pozdrawiam

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na naszym forum :) może kiedyś przyłączysz się do naszego KTK.

 

Co do fortów... polecam osobiście te: Fort Rajsko, Fort Prokocim, Fort Bielany (Krępak), ten ostatni jest dosłownie ostatnim fortem zbudowanym przez zaborcę austriackiego.

 

Można i inne forty polecić, ale... przypatrz się galerii fortów, zdjęcia i video na naszej stronie i na :arrow: http://www.youtube.com/fortyck sam ocenisz i zobaczysz, gdzie chciałbyś wejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, załóżmy, że przyjedziesz autem to poleciłbym:

 

W kolejności:

Fort Kościuszko, Fort Borek (jeden z najmroczniejszych, sam bym tam nie wszedł), Fort Rajsko, Fort Prokocim,

 

Ewentualnie w centrum - rdzeń - fortyfikacje Wawelu :P

Dodatkowo z zewnątrz w centrum: Fort Kleparz i Fort Luneta Warszawska, Fort św. Benedykta

 

Ewntualnie dalej od centrum np. Fort Bibice (pancerny)

 

:mrred:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kolego że nie wybrałeś innego terminu na odwiedziny, bo zapewne gdybyś przyjechał w weekend, to znalazła by się chętna osoba która by Cie "oprowadziła" ;)

 

Jak znajdziesz czas, to opisz nam, jakie forty odwiedziłeś, i jakie ogólne wrażenia masz po ich odwiedzeniu, zaskoczenie a może rozczarowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...