Skocz do zawartości

Informacje o walkach w Galicji w latach 1914 - 1918


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że ktoś pomoże temu panu, w czym rzecz? oto napisał do nas maila z prośbą o pomoc w następującej sprawie, cytuję całość e-maila:

 

''Szanowni Państwo, forty C.K. (K.U.K.)to nie tylko Kraków. Sam wychowałem się w KŁODZKU (GLATZ(,

gdzie znajdują się a dwie twierdze, zamykające wyjście z Kotliny Kłodzkiej w stronę Wrocławia.

Wprawdzie obie te twierdze wpadły, podobnie jak i cały Dolny Śląska, w ręce Prusaków (pruski orzeł

do dzisiaj widnieje nad bramą główną t.zw. twierdzy dużej, jednak ślady (niewielu tylko znane) z

czasów władztwa Monarchii Naddunajskiej są do dzisiaj widoczne. To przede wszystkim dwugłowy orzeł w

ruinach kaplicy od strony ul.Łukasińskiego. Jeszcze w roku 1972 znalazłem tam muszkiet wałowy i

monety, o ile dobrze pamiętam, z czasów Leopolda XVI(nie jestem już po tylu latach tego

pewny).

Obecnie opracowuję monografię walk w Galicji (jeżeli się w ogóle ukaże w druku, to chyba w

Niemczech) i będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat. Mam dostęp (pełny) do archiwów

austriackich (Staats / und Kriegsarchiv in Wien), niemieckich i, ograniczony, do rosyjskich.W razie

potrzeby mogę poprosić moich austriackich kolegów o pomoc w nawiąyaniu kontaktu y archiwami

węgierskimi.

Jeżeli jesteście Państwo w stanie mi w jakikolwiek sposób w tej pracy pomóc, proszę o

kontakt pod email: nero1954@o2.pl, lub Włodzimierz Jan Delekta Diplom / Bibliothekar F.A. Lichtenberger Str. 1b.

22045 Hamburg Niemcy.

Z wyrazami szacunku

Wasz Nero.''

 

Możecie pisać w tym temacie też o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...