Skocz do zawartości

Bezpieczny fort


Bonsetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna interesuje się fotografią. Szukam ciekawych miejsc gdzie można by zrobić kilka ciekawych zdjęć i pomyślałem o znajdujących się w Krakowie fortach. I tutaj pytanie:

Który fort byście mi polecili? Chodzi mi przede wszystkim o to żeby było tam bezpiecznie - raz: żebym nie wyszedł stamtąd bez aparatu i zębów z powodu nieprzyjemnego towarzystwa; dwa: żeby nie spadła mi jakaś cegłówka na głowę.

 

Z góry dziękuję z rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, w żadnym forcie nie jest bezpiecznie (pomijam te użytkowane). Jak wiadomo forty są w większości pozostawione samym sobie, a że są to już obiekty że tak się wyrażę, wiekowe, i opuszczone, to nikt Ci nie zagwarantuje że w którymś z nich jest dość bezpiecznie. Wchodzenie do fortów samemu nie jest zbyt rozsądne, zawsze dobrze mieć kogoś ze sobą, zresztą nawet stosowne ostrzeżenie jest na Forum w tej sprawie. Owszem może się zdarzyć że coś ze stropu odpadnie, lub z któregoś muru bądź ściany (np. cegła), inną sprawą jest kwestia spotkania "niemiłego towarzystwa" w forcie, owszem, coś takiego może się zdarzyć, ale nie zrażajmy się, gdyż forty nie są tu wyjątkiem, prawdę mówiąc "ryzyko" takie istnieje, chociaż co do właśnie fortów to raczej małe, moim zdaniem. Prędzej takie towarzystwo spotkasz np. w tramwaju lub na ulicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak:

Prokocim super do fotek ale samemu raczej nie.

Rajsko nawet powiedziałbym gorsze do fotek ale bezpieczniejsze.

Z innych fortów to poleciłbym Batowice ale w jakąś powiedzmy słoneczną Niedziele, wtedy sporo ludzi z pobliskich bloków przychodzi i nie jest się samemu. A i wnętrza w batowicach rządzą :)

Batowice:

http://onephoto.net/files/photos/min140/min140_619348.jpg http://onephoto.net/files/photos_new/min140/min140_624536.jpg

 

Co do innych, industrialnych miejsc to faktycznie kamieniołom Liban również jest znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnosząc coś nowego do postów napisanych wyżej, powiem tak: wszystko co jest na tej stronie (poza wyjściami na forty z grupą) zrobiłem sam, tak w pojedynkę (nawet video z fortami)...

 

Pewnie, że samemu nie polecam i takie tam, ale jak się coś wie to się wie :) ;)

 

Ja polecam forty: Kościuszko, Bielany (zwane też Krępak), Rajsko, Prokocim, Lasówka, Borek, Skotniki.

 

Jest tego znacznie więcej, każdy coś wyczuje co jest dla niego najlepsze dla fotografowania...

 

Aha: dotychczas nie spotkałem nikogo i niczego co by mi zagroziło (ze strony ludzi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...