Jump to content

KITARO w Polsce - 22.02.2014


fortyck
 Share

Recommended Posts

Kitaro's 2014 Symphonic World Tour

 

Miejsce: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

 

Data: 22.02.2014

 

Bilety: https://shop.ticketp...l/link?ei=17819, https://www.ebilet.p...ty.php?id=82041

 

http://www.amc.pl/wp-content/uploads/2014/01/banner_new31.jpg

 

 

Kitaro po raz pierwszy na koncercie w Polsce

 

 

To pierwszy występ mistrza muzyki New Age w naszym kraju.

 

Nowy album Kitaro, „Final Call", został nominowany w 56 edycji nagród Grammy, co jest piętnastą nominacją artysty.

 

Kitaro ze swoim zespołem i z towarzyszeniem 36-osobową Polską Orkiestrą Radiową wystąpi 22 lutego 2014 r. w Sali Kongresowej w Warszawie.

 

Nowy album Kitaro „Final Call” to podróż w głąb siebie, skupiona na tym, jak traktujemy naszą planetę - hołd dla Natury, którą artysta czci przez całe życie.

 

Kitaro jest powszechnie uznawany za pioniera muzyki new age.

 

Jego kombinacje dźwięków i rezonujące, wielowarstwowe kompozycje rzucają wyzwanie ograniczeniom każdego gatunku.

 

Laureat nagrody Grammy i Złotego Globu, podczas swojej ponad trzydziestoletniej kariery zdobył uznanie na całym świecie dzięki autorskiemu, bogatemu brzmieniu i pionierskiemu połączeniu kultur: tradycyjnych form muzyki japońskiej i popowych wpływów Zachodu, różnych technik gry i elektronicznej maestrii - znaków firmowych tego legendarnego już artysty.

 

Pierwszymi inspiracjami dla Kitaro były amerykański rock i R&B.

 

Po kilku latach, spędzonych w japońskim zespole Far East Family Band, Kitaro rozpoczął karierę solową w 1978 r. albumem "Astral Voyage".

 

Później wydał ścieżki dźwiękowe do serii "Silk Road" i "Silk Road Vol. 2".

 

W 1984 roku odbył trasę po Azji jako pierwszy japoński muzyk, który wystąpił na Tajwanie i w Chinach.

 

Po podpisaniu międzynarodowego kontraktu z Geffen Records, Kitaro wydał nominowaną do nagrody Grammy płytę "The Light of the Spirit”, owoc współpracy z perkusistą Grateful Dead Mickeym Hartem.

 

Innym ważnym dla samego Kitaro dziełem jest “Kojiki”.

 

Album zdobył nominację do Grammy i znalazł się na liście przebojów Billboard Top 200 Pop Charts, co było nie lada sukcesem albumu z gatunku New Age.

 

W 1992 r., Kitaro wydał transcendentalny album "Dream" wespół z Jonem Andersonem z Yes.

 

Pracując z uznanym reżyserem Oliverem Stone'em, w 1994 r. Kitaro zdobył Złoty Glob za ścieżkę dźwiękową do filmu "Pomiędzy niebem a ziemią".

 

W 1998 r. Kitaro wystąpił na ceremonii zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich w Nagano.

 

Dwa lata później, album "Thinking Of You", nazwany przez internetową biblię muzyki allmusic.com "jedną z najpiękniejszych płyt wszechczasów", zdobył nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy album New Age".

 

W 2011 r., Kitaro wystąpił na koncercie MUSE (Musicians United for Safe Energy) obok Crosby, Stills & Nash, Jacksona Browne'a, The Doobie Brothers i innych światowej sławy artystów.

 

 

Więcej informacji: www.amc.pl

Strona artysty: http://www.domomusicgroup.com/kitaro/

Edited by fortyck
Link to comment
Share on other sites

Stało się o tym mogłem dotychczas tylko marzyć...

Kitaro w ramach swojej trasy koncertowej po Europie Wschodniej zawita po raz pierwszy do Polski z jedynym koncertem w Warszawie.

Dziś (przed kilkoma minutami) też stało się to o czym mogłem tylko marzyć...

...a mianowicie zakupiłem bilet na koncert Kitaro w Warszawie w Sali Kongresowej w dniu 22 lutego 2014 r. początek o godz. 19:00.

A oto zdjęcie Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie:

mrgENZ2.jpg

Nieco o historii tej Sali:

W Sali Kongresowej występowała Marlena Dietrich, zespoły takie jak Procol Harum i Rolling Stones, odbywają się tu od lat przyciągające duże grono miłośników koncerty jazzowe, a także zamknięte kongresy tak znanych firm jak Microsoft, Nationale Nederlanden, Commercial Union, Zepter International.

Sala Kongresowa


Więcej o Sali Kongresowej: http://www.pkin.pl/PL/oferta-pkin/sale-konferencyjne-i-wystawowe/sala-kongresowa/

Link to comment
Share on other sites

22 lutego 2014 r. po raz pierwszy w Polsce z koncertem wystąpi Kitaro wraz z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.

n4dkNHG.jpg

Polska Orkiestra Radiowa


Polska Orkiestra Radiowa - historia:

Historia Polskiej Orkiestry Radiowej sięga lat przedwojennych.

Wówczas to, a konkretnie w 1934 r. Grzegorz Fitelberg stworzył Symfoniczną Orkiestrę Polskiego Radia, która koncertowała aż do wybuchu wojny.

W 1947 r., po powrocie do Polski, Fitelberg reaktywował orkiestrę z udziałem kilku muzyków SOPR i przeniósł siedzibę zespołu do Katowic.

W ten sposób powstała WOSPR, która przejęła część tradycji Symfonicznej Orkiestry PR.

W Warszawie, dwa lata wcześniej, w 1945 roku Stefan Rachoń, skrzypek i dyrygent, stworzył zespół, którego zakres obowiązków obejmował oprócz koncertów również nagrania archiwalne dla Polskiego Radia, a następnie telewizji.

Po odejściu Rachonia, dyrektorami artystycznymi Orkiestry PR byli kolejno: Włodzimierz Kamirski, Jan Pruszak, Mieczysław Nowakowski.

Za kadencji Tadeusza Strugały (1990 - 1993) orkiestra uzyskała dzisiejszą nazwę i przeniosła się do nowej siedziby – Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

W latach 1993 - 2006 szefem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej był Wojciech Rajski.

Obejmując Polską Orkiestrę Radiową, odnowił zespół organizując przesłuchania i egzaminy w efekcie których zaangażował wielu młodych, pełnych entuzjazmu muzyków.

Poza nagraniami dla Polskiego Radia i koncertami, Orkiestra odbywa tournée po całej Europie.

Gościła między innymi we Francji, Włoszech, Szwajcarii, Szwecji, Holandii, Luksemburgu, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach i na Łotwie wszędzie spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności i uznaniem krytyków muzycznych.

We Włoszech orkiestra wystąpiła m.in. w słynnym mediolańskim teatrze La Scala, w Audytorium Lingotto w Turynie, w Holandii w sali Concertgebouw w Amsterdamie, w Niemczech w Alte Oper we Frankfurcie, a także w wielu innych znakomitych, renomowanych salach koncertowych Europy.

W jej wykonaniu zabrzmiały utwory Wojciecha Kilara podczas wręczeniu kompozytorowi „Złotego Berła”- nagrody Fundacji Kultury Polskiej i podczas Gali Koncertowej na Targach Muzycznych Midem w Cannes.

W marcu 2007 na stanowisko dyrektora artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej został powołany Łukasz Borowicz, który z orkiestrą współpracował od kilku lat prowadząc nagrania i koncerty.

Nagrana wspólnie płyta z udziałem Dominika Połońskiego otrzymała w 2007 nagrodę Fryderyka.

Sezon koncertowy 2007/2008 Polska Orkiestra Radiowa zainaugurowała koncertowym wykonaniem opery Falstaff Verdiego, a w marcu 2008 podczas 12. Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena wykonała operę Lodoďska Cherubiniego przygotowaną pod opieką artystyczną Christy Ludwig.

Obie te opery zostały wydane przez Polskie Radio na płytach kompaktowych, a nagranie Lodoďski było nominowane do nagród Midem Classical i Fryderyk.

Sezon 2008/2009 orkiestra rozpoczęła koncertowym wykonaniem opery Maria Romana Statkowskiego.

Nagranie to zostało wydane na płytach CD Polskiego Radia.

Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin i 40. śmierci Grażyny Bacewicz zostały nagrane jej 3 koncerty skrzypcowe, z solistką Joanną Kurkowicz i Uwertura.

Nagrania te ukazały się na płycie CD nakładem wytwórni Chandos Records.

Podczas 13.Wielkanocnego Festiwalu została wykonana opera Berggeist L.Spohra – też wydana na płytach CD.

Sezon koncertowy zakończył monograficzny koncert utworów Andrzeja Panufnika, jest to część dużego projektu we współpracy z wytwórnią cpo – nagrania radiowe utworów Panufnika pod dyrekcją Łukasza Borowicza zostały wydane na 3 płytach kompaktowych.

Sezon 2009/2010 tradycyjnie rozpoczął się koncertowym wykonaniem opery, w 190. rocznicę urodzin Moniuszki została przypomniana jego jednoaktówka Flis.


Podsumowaniem obchodów roku Grażyny Bacewicz jest nagranie opery radiowej Przygoda króla Artura, które zostało wydane na CD przez Polskie Radio.

Kontynuacją prezentacji podczas Festiwali Wielkanocnych i na płytach CD mniej znanych oper stanowi wykonanie w marcu 2010 opery C.M.von Webera Euryanthe - również wydanej w albumie CD.

Sezon Orkiestra zakończyła prezentacją opery Szymona Laksa Bezdomna jaskółka – było to pierwsze w Polsce wykonanie dzieła w wersji oryginalnej francuskiej, oraz baletu Karola Rathausa Zakochany lew.

Kolejną ważną premierą było koncertowe wykonanie przypomnianej po ponad 150 latach opery Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego Monbar czyli Flibustierowie, a podczas 15.Wielkonocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena Marii Padilii Gaetano Donizettiego.

Wszystkie te dzieła są już dostępne na płytach kompaktowych.

Sezon 2011/2012 rozpoczął się przypomnieniem polskiej opery Feliksa Nowowiejskiego Legenda Bałtyku, podczas 16.Wielkonocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena została wykonana opera Italo Montemezziego Miłość do trzech królów,wydana na CD, a podczas 17. Festiwalu Giuseppe Verdiego Simon Boccanegra.

W najbliższym czasie będą kontynuowane nagrania z wybitnymi polskimi śpiewakami.

Są już na rynku płyty: dwie wydane przez Orfeo z Piotrem Beczałą, przez Polskie Radio z Arturem Rucińskim i przez harmonia mundi z Mariuszem Kwietniem.


Więcej o POR :arrow: http://www.polskiera...a/983,Orkiestra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kitaro już jest w Polsce i przygotowuje się do jutrzejszego koncertu, który rozpocznie się dokładnie o 19:00 w warszawskiej Sali Kongresowej.

Jeśli ktoś jeszcze nie ma biletów, są one nadal dostępne w sieci sklepów Empik oraz na stronie eBilet.pl!

u1hWS1S.jpg

Żródło: https://www.facebook...jMarzecConcerts

Link to comment
Share on other sites

To już dziś...

http://3.bp.blogspot.com/-YJoGgubl1Wg/UwhcaWBgmII/AAAAAAAAQAA/GHLEbyrKM2o/s1600/kitaro_w_polsce_22022014.jpg

http://fortyck.blogspot.com/2014/02/kitaro-w-polsce-22022014-warszawa.html

Wszystko co potrzeba mam już spakowane i za kilkanaście minut udaję się na dworzec PKP by stamtąd pojechać do Warszawy.

Można liczyć na jakąś fotorelację z Warszawy...

BON VOYAGE

Link to comment
Share on other sites

Od ładnych kilku godzin jestem z powrotem w Krakowie.

 

Szczegóły póżniej.

 

Teraz poniżej zamieszczam zdjęcia ze strony organizatora w Polsce koncertu Kitaro a póżniej umieszczę własny materiał foto i video (może zawierać śladowe ilości z koncertu) w tym przedewszystkim: dwa podpisane albumy CD Kitaro oraz.... wspólne zdjęcie z Kitaro.

Link to comment
Share on other sites

Kitaro już jest w Sali Kongresowej i zaraz rozpoczyna próbę przed koncertem, który rozpoczyna się o godzinie 19:00!

Bilety można nadal nabyć w sieci sklepów Empik, na stronie eBilet.pl, a także od godziny 15:00 w kasie Sali Kongresowej przy wejściu C!

DqAB8t3.jpg


Żródło: https://www.facebook...jMarzecConcerts

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...