Skocz do zawartości

Zdjęcie

Badania fortyfikacji Twierdzy Kraków

Twierdza Kraków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Georobert

Georobert

Szeregowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 22:36

Witam,
Jestem studentem IV roku Geofizyki, AGH. Mam możliwość przeprowadzenia badań z użyciem Georadaru- urządzenia pozwalającego rozpoznawać stosunkowo niewielki obszar pod powierzchnią ziemi(kilka, kilkanaście metrów, zależnie od występujących warunków i użytych anten) Tematem mojej pracy magisterskiej jest badanie fortyfikacji Twierdzy Kraków za pomocą tego sprzętu. Można wykrywać zmiany takie jak, metale, pustki, generalnie utwory o innej gęstości powodujące odbicia fal elektromagnetycznych. Czy ktoś może mi zaproponować jakieś konkretne, ciekawe miejsce w którym mógłbym przeprowadzić te badania. Może być coś nieodkrytego. Myślałem wcześniej o tunelach pod wzgórzem Kaim, ale tam jest wzgórze ilaste w którym zasięg jest niewielki, ale jeśli ktoś ma ciekawe informacje na ten temat to tez byłbym zainteresowany.
Pozdrawiam,
Robert

#2 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18233 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 08:10

Myślałem wcześniej o tunelach pod wzgórzem Kaim

Skąd się biorą takie stereotypy... żadnych tuneli pod wzgórzem Kaim nie ma, chyba, że chodzi o pobliskie kawerny ale to nie na Kaim ale w Kosocicach.

Propozycja: teren Fortu Rajsko.

#3 Krydo

Krydo

Generał brygady

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:08

Na wzgórzu Kaim była kawerna i jest zasypana.
Teren fortu Rajsko dla georadaru jest jałowy bo tam wszystko rozpoznane, jak też istnieje dokumentacja obiektu.
Krydo zawsze z wami szpanerami....

#4 fortyck

fortyck

Administrator

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18233 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 23:00

No to wszystko jasne, szkoda, tylko, że padło wyrażenie tunele...

To ja teraz z czystej ciekawości dołączam takie oto zapytanie: ciekawe, w którym dokładnie miejscu jest ta zasypana kawerna?

Krydo, moja propozycja jest propozycją, więc się nie wtrącaj do tego co napisałem tylko podaj własną bo ktoś czeka na odpowiedż a nie żeruj...

#5 Grdalus

Grdalus

Pułkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 08:56

To ja proponuje okopy w Lasku Krzyszkowickim, Krydo one są przebadane czy tam można coś znaleźć ? :)
Przy czym tam to pewnie tylko poszukiwanie elementów metalowych czyli pewnie nie od to dokładnie chodzi.
Call for priest! Judas Priest!

#6 Krydo

Krydo

Generał brygady

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 22:55

Tylko georadar nie słuzy do znalezienia metalowej drobnicy, czy też przejechania okopów. Słuzy do znalezienia anomalii, pustych przestrzeni, zmian w ziemi dokonanych ludzką ręka itd.
Okopy w lasku Krtzyszkowickim sa raczej zbadane przez poszukiwaczy z wykrywaczami i nic ciekawego tam nie ma, a raczej nic nie ma.

Może kawerna Kosocicka? Problem w tym, że na powierzchni prywatne, ogrodzone działki. Ciekawy jestem czy to jedna kawerna z wieloma wejsciami taka jak np. w Bodzowie czy to zespół kawer.
Krydo zawsze z wami szpanerami....

#7 Georobert

Georobert

Szeregowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 23:20

Sformułowanie tunele było faktycznie niefortunne, ale nie jestem specjalistą, ani nie znam się w tym temacie. A temat znałem z informacji na innej stronie. Czekam na dalsze wskazówki i propozycje. Z góry dzięki.

#8 Rafi-x

Rafi-x

Szeregowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 19:48

Hejka. Koledzy, ulica Osterwy od Fortu do Fortu zfrezowana, koparka kopie pod kanalizację, ale chyba się minie z wejściami do kawern. Okaże się za to, ile austryjacy nasypali białego kamienia jako że, to była chyba droga rokadowa dawnooo temu (prowadziła z Rajska do Kosocic). Może jak wjadą na Sztaudyngera to coś wykopią??

#9 kuba

kuba

Pułkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 17:16

Na Kaimie była kawerna, lokalizacja - rejon obniżenia terenu między ul. Zolla a Bogucicką.

Spróbuj poszukać kawerny Bibice (w miejscu kawerny Łysa Góra jest osiedle). Powinna być gdzieś koło fortu, niestety poza wiedzą o jej istnieniu (ze wzmianki w pewnym zestawieniu archiwaliów) nie wiem, gdzie dokładnie była.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych