Jump to content

Badania fortyfikacji Twierdzy Kraków


Georobert
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jestem studentem IV roku Geofizyki, AGH. Mam możliwość przeprowadzenia badań z użyciem Georadaru- urządzenia pozwalającego rozpoznawać stosunkowo niewielki obszar pod powierzchnią ziemi(kilka, kilkanaście metrów, zależnie od występujących warunków i użytych anten) Tematem mojej pracy magisterskiej jest badanie fortyfikacji Twierdzy Kraków za pomocą tego sprzętu. Można wykrywać zmiany takie jak, metale, pustki, generalnie utwory o innej gęstości powodujące odbicia fal elektromagnetycznych. Czy ktoś może mi zaproponować jakieś konkretne, ciekawe miejsce w którym mógłbym przeprowadzić te badania. Może być coś nieodkrytego. Myślałem wcześniej o tunelach pod wzgórzem Kaim, ale tam jest wzgórze ilaste w którym zasięg jest niewielki, ale jeśli ktoś ma ciekawe informacje na ten temat to tez byłbym zainteresowany.

Pozdrawiam,

Robert

Link to comment
Share on other sites

Myślałem wcześniej o tunelach pod wzgórzem Kaim

 

Skąd się biorą takie stereotypy... żadnych tuneli pod wzgórzem Kaim nie ma, chyba, że chodzi o pobliskie kawerny ale to nie na Kaim ale w Kosocicach.

 

Propozycja: teren Fortu Rajsko.

Link to comment
Share on other sites

No to wszystko jasne, szkoda, tylko, że padło wyrażenie tunele...

 

To ja teraz z czystej ciekawości dołączam takie oto zapytanie: ciekawe, w którym dokładnie miejscu jest ta zasypana kawerna?

 

 

Krydo, moja propozycja jest propozycją, więc się nie wtrącaj do tego co napisałem tylko podaj własną bo ktoś czeka na odpowiedż a nie żeruj...

Link to comment
Share on other sites

To ja proponuje okopy w Lasku Krzyszkowickim, Krydo one są przebadane czy tam można coś znaleźć ? :)

Przy czym tam to pewnie tylko poszukiwanie elementów metalowych czyli pewnie nie od to dokładnie chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Tylko georadar nie słuzy do znalezienia metalowej drobnicy, czy też przejechania okopów. Słuzy do znalezienia anomalii, pustych przestrzeni, zmian w ziemi dokonanych ludzką ręka itd.

Okopy w lasku Krtzyszkowickim sa raczej zbadane przez poszukiwaczy z wykrywaczami i nic ciekawego tam nie ma, a raczej nic nie ma.

 

Może kawerna Kosocicka? Problem w tym, że na powierzchni prywatne, ogrodzone działki. Ciekawy jestem czy to jedna kawerna z wieloma wejsciami taka jak np. w Bodzowie czy to zespół kawer.

Link to comment
Share on other sites

Hejka. Koledzy, ulica Osterwy od Fortu do Fortu zfrezowana, koparka kopie pod kanalizację, ale chyba się minie z wejściami do kawern. Okaże się za to, ile austryjacy nasypali białego kamienia jako że, to była chyba droga rokadowa dawnooo temu (prowadziła z Rajska do Kosocic). Może jak wjadą na Sztaudyngera to coś wykopią??
Link to comment
Share on other sites

Na Kaimie była kawerna, lokalizacja - rejon obniżenia terenu między ul. Zolla a Bogucicką.

 

Spróbuj poszukać kawerny Bibice (w miejscu kawerny Łysa Góra jest osiedle). Powinna być gdzieś koło fortu, niestety poza wiedzą o jej istnieniu (ze wzmianki w pewnym zestawieniu archiwaliów) nie wiem, gdzie dokładnie była.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...