Skocz do zawartości

Miro

Użytkownik
  • Postów

    219
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Miro

  1. Proszę nie numerować kolejnych konkursów, gdyż wystarczy do tego jeden temat. Zakładanie kolejnego tematu o tej samej nazwie lecz z kolejnym numerem, tylko po to aby zadać nowe pytanie nie ma sensu, poprzez coś takiego niepotrzebnie robi się bałagan :!: :!: :arrow: Pomyślcie jakby wyglądał Nowy Konkurs w dziale Twierdza Kraków, gdyby za każdym pytaniem temat dostawał nowy numer, tak jak to jest z tym konkursem.
  2. Miro

    Bezpieczny Internet

    :arrow: Atak na AIM :arrowleft: Użytkownicy AOL Instant Messengera (AIM) są atakowani przez nową odmianę trojana Zeus. Odbierają oni e-maile z informacją o dostępnej aktualizacji i są zachęcani do wejścia na fałszywą stronę AOL i kliknięcia na odnośnik prowadzący do pliku aimupdate_7.1.6.475.exe, który wygląda na autentyczny. W rzeczywistości jednak jest to plik instalacyjny Zeusa, który instaluje się bez względu na to, czy użytkownik kliknął na link. Zeus, znany również jako Zbot, daje cyberprzestępcom kontrolę nad komputerem ofiary. Kradnie też hasła z komputera. "Otwiera tag Iframe i usiłuje wykorzystać błędy w Adobe Readerze by zainstalować keyloggera na komputerze ofiary" - informuje Andrew Brandt z firmy analitycznej Webroot. Z jego badań wynika, że witryna, z której pobierany jest szkodliwy kod najprawdopodobniej należy do jednego z rosyjskich cybergangów. Adres witryny kończy się sufiksem .com.pl, co może sugerować, że została ona zarejestrowana w Polsce. Zeus krąży w internecie co najmniej od 2006 roku. Niedawno w Wielkiej Brytanii aresztowano dwie osoby i oskarżono je o rozpowszechnianie szkodliwego kodu, jednak walka z nim nie będzie łatwa, gdyż występuje w bardzo wielu odmianach. wróć :arrow: Nowa wersja Chrome'a :arrowleft: Google opublikowało poprawioną wersję przeglądarki Chrome, w której załatano 13 błędów. Sześć z nich oceniono jako "wysoce niebezpieczne", dwa - "średnio niebezpieczne", a pięć pozostałych uznano za "mało niebezpieczne". Wszystkie one zostały poprawione w Chrome 4.0.249.78 w wersji dla Windows. Jak informuje US-CERT, dziury można wykorzystać do kradzieży informacji, ominięcia zabezpieczeń i przeprowadzenia ataku typu DoS. Błędy występowały m.in. podczas dekodowania plików graficznych. Nowa wersja Chrome'a nie tylko zawiera poprawki do znalezionych błędów, ale również liczne nowe narzędzia i mechanizmy. Zródo i tekst: Arcabit
  3. Miro

    Znalezione w sieci

    Jako że niektórzy z nas używają zapewne NOKI znalazłem pewien artykuł dość myślę ważny i pozwoliłem sobie go skopiować i wkleić tutaj. :arrow: Nokia uruchomiła program bezpłatnej wymiany ładowarek przeznaczony dla tych klientów, którzy posiadają wybrane modele ładowarek pochodzące od zewnętrznego dostawcy. W trakcie regularnej kontroli jakości, Nokia wykryła potencjalną wadę w niektórych ładowarkach wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców tych urządzeń. Wada ta polega na tym, iż plastikowa obudowa wybranych modeli może ulec poluzowaniu i odpaść, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję ładowarki. Stwarza to potencjalne ryzyko porażenia prądem, jeśli określone elementy ładowarki zostaną dotknięte, w momencie gdy urządzenie jest podłączone do prądu. Na ten moment Nokia nie posiada informacji o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach powstałych z tej przyczyny. Program wymiany ładowarek obejmuje wyłącznie następujące modele: - AC-3E i AC-3U wyprodukowane pomiędzy 15 czerwca i 9 sierpnia 2009 - AC-4U wyprodukowany pomiędzy 13 kwietnia i 25 października 2009. Model AC-3E był sprzedawany wyłącznie w Europie, ładowarki oznaczone symbolami AC-3U i AC-4U były sprzedawane tylko w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Specjalna strona internetowa przygotowana przez Nokia prezentuje więcej szczegółów, a także informacje, jak sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem: http://chargerexchange.nokia.com. Nokia zaleca posiadaczom ładowarek objętych programem zaprzestanie korzystania z tych urządzeń i darmową wymianę. Artykuł pochodzi ze strony Worldlux
  4. Miro

    Bezpieczny Internet

    :arrow: Niemcy ostrzegają przed IE Niemieckie Federalne Biuro Bezpieczeństwa Informacji (BSI) zaleca użytkownikom rezygnację z przeglądarki Internet Explorer. BSI informuje, że co prawda korzystanie z IE w trybie chronionym i wyłączenie ActiveScripting utrudnia ataki, jednak przed nimi nie chroni. Niemcy wydali swoją poradę po tym, jak okazało się, że ostatni atak na Google'a i wiele innych wielkich przedsiębiorstw przeprowadzono dzięki nieznanej wcześniej dziurze w IE. Eksperci zalecają zatem, by nie używać Internet Explorera co najmniej do czasu wydania odpowiedniej poprawki. Do ataku dochodzi, gdy odbiorca e-maila kliknie na odnośnik prowadzący do odpowiednio spreparowanej niebezpiecznej witryny WWW. :arrow: FBI ostrzega FBI ostrzega internautów by ostrożnie podchodzili do pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Cyberprzestępcy próbują wykorzystać okazję i już rozsyłają spam, dzięki któremu próbują wyłudzić pieniądze. "Pomoc przekazuj bezpośrednio organizacjom, które znasz. Nie polegaj na innych, którzy oferują, że przekażą ją w twoim imieniu. Upewnij się, że pieniądze dotarły" - czytamy w oświadczeniu FBI. Specjaliści ostrzegają, że przestępcy podszywają się m.in. pod brytyjski Czerwony Krzyż. W sieci pojawiły się fałszywe listy, w których internauci są zachęcani do przekazywania pieniędzy za pośrednictwem serwisu Western Union. Tymczasem, jak informuje Czerwony Krzyż, organizacja nie korzysta z usług Western Union. "Pieniądze przekazane zgodnie z instrukcjami zawartymi w e-mailu nie pomogą nikomu na Haiti. Trafią do kieszeni cyberprzestępców" - mówią eksperci. Innym sposobem na wyłudzenie pieniędzy jest nakłonienie internautów do odwiedzenia fałszywej witryny, która rzekomo służy pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi. Przestępcy potrafią świetnie wypozycjonować takie witryny, często zatem znajdują się one na pierwszych stronach wyszukiwarek. :arrow: IE będzie załatany poza cyklem Microsoft informuje, że w najbliższym czasie, poza zwyczajowym Patch Tuesday, opublikuje poprawkę dla Internet Explorera. Będzie ona łatała dziury, które zostały wykorzystane podczas ataków na Google'a i 30 innych wielkich firm. Dzisiaj powinniśmy poznać dokładną datę publikacji poprawki. Nieznana wcześniej dziura zero-day występuje w IE 6, 7 i 8, jednak dotychczas wykorzystywana jest tylko w IE 6. Przestępcy przeprowadzają za jej pomocą nieliczne, ale bardzo precyzyjne ataki. Wkrótce może jednak dojść do ataków na IE 7 oraz 8, gdyż w sieci już pojawił się prototypowy kod pozwalający na zaszkodzenie użytkownikom IE 7. Użytkownicy 6. wersji Internet Explorera powinni zaktualizować oprogramowanie do wersji 7 lub 8. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest porzucenie Internet Explorera co najmniej do czasu opublikowania poprawek przez Microsoft. źródło: ArcaBit
  5. Drodzy Forumowicze, już niebawem, bo 22 listopada tego roku, czyli w najbliższą niedziele, jest Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. W godzinach od 10 - 16 można odwiedzić przeróżne muzea w Krakowie, oraz Niepołomicach i Wieliczce. Zapewne każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, gdyż jest z czego wybrać. Wstęp oczywiście całkowicie wolny.
  6. Drodzy forumowicze, już w najbliższą sobote ( 20 czerwca 2009 ) w naszym pięknym Krakowie odbędą się Wianki (na bulwarach wiślanych), i jak to zwykle bywa, wieczorem odbędzie się koncert, na którym zagra znany chyba każdemu Lenny Kravitz. Więcej szczegółów dla osob zainteresowanych na stronie : Wianki Kraków
  7. Już w ten weekend czyli wieczorem 6 czerwca 2009 odbędzie sie coroczna parada smoków pod Wawelem w zakulu Wisły. :arrow: Początek widowiska (zlotu smoków) o godzinie 21:45, lecz to nie wszystko, gdyż od godziny 12:30 można spotkać Damy Dworu, Rycerzy i Smoki oczywiście na Rynku Głownym.
  8. Miro

    Wieczory z gwiazdami

    Pomyślałem że może kogoś z Was zainteresuje propozycja Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeżeli macie czas od godziny 18:30 - 21:00 i interesują Was rożnego rodzaju ciekawostki w skład których wchodzi: Wykład popularnonaukowy, stała wystawa meteorytów, zwiedzanie kopuł obserwacyjnych, obserwacje 35 centymetrowym teleskopem [center:b4f67985fb] :arrow: Wiecej informacji uzyskacie na stronie OAUJ :arrowleft: [/center:b4f67985fb] :idea: Ps. Pierwsze spotkanie już 20 marca
  9. Miro

    Bezpieczny Internet

    Secunia opublikowała informacje na temat bezpieczeństwa przeglądarek internetowych w 2008 roku. Według raportu najwięcej luk odkryto w aplikacji Mozilla Firefox. Darmowy browser zaliczył aż 115 błędów, na kolejnym miejscu uplasowała się przeglądarka Safari (32 dziury), kolejno Internet Explorer (31 luk) oraz Opera (30 błędów). Ciekawie natomiast wyglądają dane na temat ilości załatanych błędów oraz czasu w jakim to nastąpiło. W tej kwestii Mozilla może pochwalić się niezłym wynikiem - załatane zostały wszystkie luki, a średni czas wyniósł 44 dni. Microsoft poprawił jedynie trzy z sześciu dziur w średnim czasie 99 dni. Dane te dotyczą błędów które zostały odkryte przez użytkowników i ogłoszone publicznie przed powiadomieniem o nich producenta. Raport Secunia za 2008 rok obejmuje również kwestie związane dodatkami oraz wtyczkami do przeglądarek. 366 dziur odkryto w popularnych kontrolkach ActiveX znajdujących się w ponad 40 różnych produktach. Popularna Java może "pochwalić się" 54 lukami, w QuickTime było ich 30 natomiast 19 znaleziono we wtyczce Adobe Flash. W 2008 nie wykryto żadnej luki w widżetach do norweskiej Opery. Pełna treść raportu dostępna jest w formacie PDF na stronach Secunii. Źródło: ArcaBit
  10. Miro

    Twierdza Przemyśl

    Ciekawe kiedy u nas ktoś się wkońcu na poważnie zabierze za forty :roll: Przemyśl pokazał że jednak coś się da zrobić, jeżeli tylko się chce :>
  11. Hehe ciekawy pomysł ;) Zobaczymy jak się to rozwinie. :roll: Może jest to dobry pomysł, aby dotrzeć do ludzi, którym się na początku "niechce" na forum wchodzić, i czytać tutaj wielu postów. Według mnie jest to jakaś luźniejsza forma zainteresowania fortyfikacjami. Pozatym blogi teraz są dość popularne :mrgreen:
  12. :arrow: Koncert brytyjskiej grupy rockowej MARILLION odbędzie się 09 lutego 2009 r. w Hali Wisły przy ul. Reymonta 22 o godzinie 20:00 :arrowleft:
  13. :!: :!: Troszkę późno piszę, ale lepiej późno niż wcale... :arrow: 11 Stycznia 2009 (czyli jutro) na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY rozpoczęcie o godzinie 15:30 a zakończenie o 21:15. Jeżeli ktoś ma siedzieć w domu i sie nudzić to warto w takim razie wybrać sie chociażby po to aby przysłowiową złotówką wspomóc akcje, no i ew. dostać serduszko :P Więcej informacji tutaj.
  14. Miro

    Linia Mołotowa

    No to trzeba będzie zorganizowac wycieczke, w jakiś ciepły dzień, oczywiscie gdy już będzie zielono :) Ja jednak pojade samochodem, przynajmniej wiecej rzeczy można ze soba zabrać, a kwestia pozostawienia samochodu, no cóż zawsze się gdzieś jakieś miejsce znajdzie :) Oczywiscie kto będzie wtedy chciał to będzie się mógł ze mną zabrać :P Ale do planowania mamy jeszcze sporo czasu :) ps. Łukasz mam nadzieje że plan ew. przyszłej wycieczki już opracujesz, jako że byleś w tamtych okolicach ;) No i teraz pozostaje nam czekać na wiosne :mryellow:
  15. Miro

    Linia Mołotowa

    Łukasz ja właśnie myślałem o wyprawie samochodem, bo wtedy można bliżej podjechac i wiecej jest czasu na zwiedzanie i poszukiwania ;)
  16. Miro

    Linia Mołotowa

    A może by tak się wybrac w tym roku, na mała wycieczke w tamte strony :?: tak na spokojnie, jakiś nocleg załatwić, i pozwiedzać bez pośpiechu ;) Zawsze to w grupie raźniej :P
  17. :arrow: MRu noc muzeów zwykle jest w połowie maja, w tym roku przypada na 16/17 czyli sobota/niedziela.
  18. Miro

    Dwór w Płaszowie

    Teraz pozostało nam czekać na jego odbudowę :roll: . Jak znajdą sie w budżecie miasta pieniądze to może nie potrwa to tak długo :) i miejmy na to nadzieje. I ciekawe jest czy wszystko będzie zgodne z zapowiedziami i utworzą tam jednak "Klub kultury". :mryellow:
  19. Jeżeli kogoś interesuje Małopolska Noc Naukowców która zaczyna się niebawem, bo już 26 września to zapraszam na oficjalną stronę: Tutaj
  20. Może troszke nie pokolei ale jednak :P Nie będę się rozpisywał, ale napisze tylko że koncert Celine Dion będzie jedyny w polsce i to oczywiście u nas na krakowskich Błoniach, start 28 czerwca godzina 20:00 :arrow: Jak zwykle wiecej informacji : koncert
  21. Jak Bartek wspomniał w czerwcu 28-29 odbędzie się już "V Małopolski Piknik Lotniczy" zorganizowany przy Muzeum Lotnictwa Polskiego Al. Jana Pawła II. Pokazy będą sie odbywaly jak co roku na starym lotnisku Rakowice - Czyżyny . Wejście będzie także od ul. Bora Komorowskiego. (naprzeciwko stacji BP) :!: Szczegółowy program pokazów, oraz mapka dojazdu i terenu. :!: :idea: Od siebie dodam że w tamtym roku troszkę się program zmienił, ale to się zdarza ;) Ceny Biletów bilet normalny - 10 zł bilet ulgowy - 5 zł* dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny! *Ulga przysługuje dzieciom powyżej 7 roku życia, młodzieży szkolnej, studentom oraz emerytom i rencistom - za okazaniem legitymacji. Więcej informacji na V Małopolski Piknik Lotniczy Polecam bo warto, ja co roku tam jestem ;)
  22. Wiesz ;) temat bardzo potrzebny i trzeba go według mnie rozwijać, zresztą dobrze że jest bo przynajmniej można się z niego dowiedzieć co i gdzie się dzieje (przynajmniej z tych ważniejszych imprez) Co do nocy teatrów to mnie też nie było ale zapowiadało sie bardzo apetycznie, i żałuje także że nie dałem rady sie wybrać, chociażby w jedno miejsce aby coś oglądnąc :(
  23. :arrow: Natknąlem się na kolejną imprezę która jest wcześniej ;) bo w dniach 20-21 czerwca i odbędzie się w Krakowie przy ul. Bracka 4 "Błędne Koło". wiecej na Puma Jamaica Jeśli ktoś lubi reggae i rytmy jamajskie to coś dla niego :mryellow: będzie jednym słowem coś dla ucha, coś dla oka, i do tego jeszcze można wygrać różne nagrody ;) między innymi perfumy Puma Jamaica 2 8)
  24. Jak napisał rower1025 Wianki już niebawem :) Wystąpią tacy artyści jak: Jamiroquai, Smolik, Novika, Mosqitoo, Bisquit, Loco Star, JUNE. rozmieszczenie sceny, toalet, punktów medycznych itp ;) : Wianki Mapa Dla zainteresowanych jest też szczegółowy PROGRAM :idea: A może byśmy się tak grupą umowili, i poszli wszyscy wcześniej :?: Można by zająć dogodne miejscówki, pozatym w grupie raźniej ;)
  25. Szanowny Adminie :P Przeglądając dziś obszerna listę użytkowników naszego forum, natknąłem się na 15 osób które kiedyś tam się zarejestrowały a nie raczyły później zaglądnąć więcej, a rekordzista dołaczył 2004-07-20 :!: i chyba sobie zapomniał po dniu rejestracji że takie forum istnieje :/ zreszta tak samo jak pozostałe 14 osób. Chyba nie ma sensu aby Ci ludzie wogóle byli na liście użytkowników. :devilyellow:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...