Skocz do zawartości

Fort 38 Skała


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapraszam do galerii zdjęć z Fortu 38 Skała, gdzie zorganizowana jest ekspozycja stała historii Fortu oraz Obserwatorium :).

 

Oto przykłady:

 

http://byk.oa.uj.edu.pl/~alganonim/galeria/fortwieczor/foto/15-10-2010-003.jpg

 

http://byk.oa.uj.edu.pl/~alganonim/galeria/fortwieczor/foto/15-10-2010-014.jpg

 

Reszta na mojej stronie z galerią: Fort 38 Skała & OA UJ.

... Oraz inne moje galerie, również z Fortem Skała: Zdjęcia Fortu 38 Skała.

 

Zapraszam też do zwiedzania pojedynczo lub grupowo. Wystarczy się wcześniej umówić, bo to teren uniwerku.

Pzdr,

Al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapraszam Was na kolejny Dzień Otwarty Obserwatorium Astronomicznego UJ!

Dnia 26.10.2010, tj w ten piątek, odbędzie się ostatni w tym roku Dzień Otwarty pt. Wieczór z Gwiazdami. W planie wykład popularnonaukowy, zwiedzanie OA UJ, pokazy (radio)teleskopów i, co najciekawsze, otwarte zwiedzanie fortu Skała.

Więcej informacji pod linkami: Obserwatorium Astronomicznego UJ oraz na mojej stronie: Dzień Otwarty w Obserwatorium Astronomicznym UJ.

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

PS: nie przejmujcie się notką, że już jest brak wolnych miejsc. To dotyczy tylko wykładu, ale inne atrakcje wciąż są dostępne!

 

Edycja: na potrzeby obserwatorium zmieniony został adres strony z opisem Fortu Skała. Nowy adres: Fort 38 Skała

Edytowane przez Al Ganonim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam!! było pięknie cudownie!! zwiedziliśmy dzięki uprzejmości kolegi fort a raczej niedostępne na co dzień zakamarki i genialną wystawę. Wystawa dotyczyła przeszłości fortu oraz obserwatorium. Kolega "własnoręcznie" zgromadził wiele starych urzadzeń optycznych służących do obserwacji gwiazd, Były tez stare komputery. Do tego ciekawa historia i dodam że bardzo dużo się dowiedziałam na kazdy jeden temat. Miły i cudowny wieczór zwieńczyła obserwacja gwiazd ( widziałam Jowisza z "bliska"!!)

Szkoda że było ciemno i nie widzialam tak dokladnie fortu z zewnątrz :(

niech żałuje kto nie był.

 

AL DZIĘKUJE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się plany sto razy na dzień wtedy zmieniały, ogólnie wyszło tak że musiałem popołudniu jechać usunąć awarie, bo mieszkańcy pewnej wsi zostali by bez wody, no i przez to wszystko moje plany zwiedzenia Fortu legły w gruzach ...

 

:arrow: ps. Alka zrobiłaś jakaś fotorelacje ? Może pochwalisz się forumowiczom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiono mi psikusa przyjeżdżając godzinę wcześniej! :D Ale to dobrze, bo miałem miłą dowózkę do Obserwatorium po tym jak autobus nie chciał przyjechać na czas.

Było mi szalenie miło móc oprowadzić pasjonatów. Wycieczka trochę na wariata, bo mało czasu na wszystko - ileśmy tam byli? Godzinkę? No, ważne że było fajnie :).

 

Następny dzień otwarty będzie w styczniu 2011 r. Będę informował :).

 

BTW, ekspozycja się nie zmieniła przez ostatnie dwa miesiące, więc fotki z niej są dostępne tutaj: Fort 38 Skała - Zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

Al

Edytowane przez Al Ganonim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Następny dzień otwarty będzie w styczniu 2011 r. Będę informował :).

 

 

Zgodnie z obietnicą!

W najbliższy piątek, tj. 14.01.2011 r. odbędzie się Wieczór Otwarty w OA UJ. o godzinie 18:30 rozpocznie się wykład popularnonaukowy dra Waniaka, a ja bedę siedział we forcie i przygotowywał go do ewentualnych chętnych zwiedzających. We forcie będę od 18:00.

 

Zapraszam zainteresowanych!

 

Al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy Al Ganonim posiada jakies znajomosci ,aby wejsc np do fortu skala?jesli tak to podaj mi prosze numer telefonu do siebie.jak bede mial jakis dzien wolny to sie ugadamy i podjade po ciebie (albo ugadamy na miejscu) i pozwiedzamy fort.chyba ze bedzie w najblizszym czasie jakis dzien otwarty w skale.meczy mnie jeszcze fort tonie bo w nim nie bylem a mam na niego strasza ochote.bylem tak kilka razy ale jakis dziwny facet pilnujacy nie chcial mnie tam wpuscic za zadne skarby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy Al Ganonim posiada jakies znajomosci ,aby wejsc np do fortu skala?jesli tak to podaj mi prosze numer telefonu do siebie.jak bede mial jakis dzien wolny to sie ugadamy i podjade po ciebie (albo ugadamy na miejscu) i pozwiedzamy fort.chyba ze bedzie w najblizszym czasie jakis dzien otwarty w skale.meczy mnie jeszcze fort tonie bo w nim nie bylem a mam na niego strasza ochote.bylem tak kilka razy ale jakis dziwny facet pilnujacy nie chcial mnie tam wpuscic za zadne skarby.

 

Al Ganonim może nie tyle posiada znajomości, co przebywa dość często we Forcie Skała. Myślę, że w nastepny Wieczór z gwiazdami, tj w lutym będę we Forcie jako oprowadzacz. Wtedy zapraszam.

 

Prosze tylko o uprzedzenie mnie (telefon, mail, GG, Tlen podawałem tu już wielokrotnie) o swoim planowanym przybyciu, abym przyjechał.

 

A Fort Tonie jest w rękach prezesa fundacji Janus. Wydaje mi się, że wystarczy się umówić na zwiedzanie. Ale z tym to już nie do mnie :). (aczkowliek gdybyście tam sie wybierali, weźcie mnie koniecznie ze sobą!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.Nie czekajac az Al Ganonim sie odezwie (mimo iz pisalem na forum i prywatnie) przybylem wczoraj (niedziela) do fortu skala.brama zamknieta , wiec postanowilem dostac sie pod fort od drugiej strony.Rzeczywiscie dziury w siatce pozwolily mi na to.Pospacerowalem sobie po stromym zboczu fortu .Szkoda ze nie spotkalem zadnego milosnika (-czki) fortyfikacji.Moze jak zrobi sie cieplej szczescie mi dopisze.Jestem w krakowie praktycznie w kazda sobote i niedziele.Posiadam samochod .Jesli sa chetni na zwiedzanie krakowskich fortow prosze na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo! Odpisałem Ci na wiadomość w chwilę po jej przeczytaniu. Niestety, nie będąc w domu cały czas nie mam szans sprawdzać maila odpowiednio często. Odpisałem Ci od razu SMSem. Następnym razem pisz do mnie też w taki sposób lub dzwoń od razu. Albo mail nieco wcześniej, a nie o 15:00, że tego samego dnia będziesz chciał zwiedzić fort ;).

Ja jestem otwarty na propozycje zwiedzania. Proszę tylko o poprawkę na to, że aktualnie mam sesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Zapraszam na Noc Naukowców we Forcie 38 Skała, która odbędzie się 28 września 2012! Wstęp wolny, astro-astrakcje czające się za każdym tubusem teleskopu ;). Zwiedzanie Fortu z hipotetyczną rezerwacją miejsc (pewnie będzie dużo chętnych do fortu, więc grupy muszą być zorganizowane), zwiedzanie planowo od 18:00. Jeśli forumowe fortołazy zbiorą się wcześniej, oprowadzę własnoręcznie i własnonożnie :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...