Skocz do zawartości

Wzgórze i Fort 51 Rajsko


fortyck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto widział te urokliwe (zwłaszcza jesienią i teraz zimą) krajobrazy rozpościerające się na cały Kraków ze wzgórza (340 m n.p.m.) na którym stoi Fort 51 Rajsko?

 

Ja byłem tam już (o każdej porze roku i nawet dnia) wiele razy i na tym nie koniec :)

 

Tak chciałem zobaczyć Kraków witający Nowy 2007 Rok, że zrealizowałem to pragnienie; witałem Nowy Rok z tego wzgórza i podziwiałem niesamowite widoki na dole, a ze mną grupka osób która też tak spędziła Sylwestra :)

 

Oczywiście, że był szampan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Z tego wzgórza widoki są rzeczywiście bardzo urokliwe :) ...na cały Kraków :)

 

a Kraków witał Nowy Rok ;) tak jak żadne inne miasto :)

 

Także panorama o północy :) musiała być wspaniała ;)

 

Sam bym na taki pomysł nigdy nie wpadł :D hehe...tylko pozazdrościć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem przed sylwestrem.... na innym wzgórzu - niestety bez fortu - Kopiec Piłsudskiego... i cóż.... też urok ma, nie mówiąc o tym, że tam podjąłem ostateczną decyzję o swym przeniesieniu do Krakowa w aktualnym już roku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D no to fajnie :D stamtąd również jest piękny widok na miasto jak ze wzgórza na którym leży Fort 51 Rajsko.... za to ja się sylwestrem nie będę chwalił :P ;) bo było by fajnie...gdyby mi nie postawili nowego bloku mieszkalnego tuż przed nosem i zasłonili pięknego widoku na miasto... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

To mój pierwszy... post w Nowym Roku 2008 :)

 

Kolejnym czymś co chciałbym zobaczyć to widok (sylwestrowy ma się rozumieć) właśnie z kopca Piłsudskiego.

 

Pozdrowienia dla tych co witali 2008 rok na wzgórzu obok Rajska :D

 

Tym razem byłem tam... duchem :mrred:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Powracając do tematu: obok widoków (chodzi o widoki w sylwestra) spod Rajska, są jeszcze inne ciekawe (warte zobaczenia) panoramy sylwestrowe: nieopodal Fortu Swoszowice, ze wzgórza gdzie są ruiny Fortu Bodzów, z kopców: Kościuszki (ale na niego mają wstęp w tą noc tylko goście hotelu), Krakusa (za free :D) oraz Wandy.

 

Ale widoki spod Fortu Swoszowice są najciekawsze ;) bo panorama Krakowa jest szersza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W tym roku okazało się iż Fort Rajsko jest przy okazji unikatem z przyrodniczego punktu widzenia. Na jego terenie występuje w jedynym miejscu w mieście i w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta rzadki Storczyk Męski. Aktualnie cała sprawa jest w tzw. oczekiwaniu na publikację. Chodząc jednak w okolicy warto patrzeć pod nogi czy nie depcze się tej zagrożonej i barwnej rośliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...