Skocz do zawartości

adaptacja Fortow


iksior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Adminie, nie mówię że nic nie robisz! Krąg, prowadzenie strony i forum to naprawdę pożerające wiele czasu i chęci czynności! Sam o tym wiem i zdaje sobie z tego sprawe...

Nie mnie oceniać akurat Twoją osobę, bo wiem że robisz naprawdę DUŻO żeby zainteresować ludzi Twierdzą...

jedynie sam sobie możesz zadać pytanie: "czy naprawdę robię wszystko co mógłbym zrobić?"

Domyślam się, że mieszkasz niedaleko Lasówki... Masz możliwość interweniować w Dzielnicy na temat fortu, możesz porozmawiać z Dzielnicowym żeby cześciej zaglądał na fort... mozesz naprawde wiele jeszcze zrobic...

 

co do czasu, to każdy z nas pracuje, ma rodzine, ale działamy na ile można, mimo ze jestesmy organizacja non-profit i ze swojej dzialalnosci oprocz satysfakcji nic nie mamy...

organizujemy wyjazdy, spotkania, ogniska... wszedzie gdzie jedziemy staramy sie chociaz pozbierać smierci w obiektach, jesli nie mozemy zrobic nic wiecej...

 

w przypadku Skotnik dało się to wszystko uzgodnić i policja dogląda fortu razem z członkami Stowarzyszenia Rawelin, a Rada Dzielnicy postuluje utworzenie Parku Miejskiego na terenie fortu! Naprawdę, nie w inwestorach szansa dla fortów ale w takich zapaleńcach jak my, którzy tam gdzie trzeba zwrócą uwagę ze jest takie coś jak fort...

 

co do inwestycji: czy naprawdę chcecie żeby w każdym forcie był hotel, mcdonald's i stacja benzynowa? przeciez tak będą wyglądać gdy znajdzie się inwestor! nie wolicie żeby były tam osiedlowe kluby, harcerze lub np. stadniny koni? nie wolicie żeby forty były dla ludzi, którzy docenią ich wartość jako zabytków a nie dla snobów w krawatach, którzy poszczują Was psami gdy będziecie chcieli zrobić zdjęcie?

 

zastanówcie sie...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rawelin, :!:

w Polsce nie ma bogatych snobów, ktorzy wywalaja pieniadze w bloto.

ja znam dwoch, moze za malo ludzi poznales?

 

do tego zeby forty w miare sie trzymaly nie sa potrzebni inwestorzy,(...)

dobra, to ja mam niepowazne podejscie do zycia :)

 

oczekuje na przeprosiny za nazwanie mnie "czlowiekiem z lewymi raczkami", chyba Ci sie wymsknelo...

taka rada na przyszlosc, moze powstrzymalbys sie od oceniania ludzi ktorych nie znasz?

 

a gdybys wiedzial dlaczego napisalem "no ja na razie moge tyle co zdalnie i duchowo" to bys tego nie komentowal...

 

mimo wszystko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu sie nie chce wtracać, ale skoro Iksior znasz dwóch gości co wywalają kase w błoto to moze namówisz ich na lasówke, co? błoto jak błoto, w końcu na to też mogą dać, nie?

ja też nie znam takich bogaczy...

 

poza tym chyba koledze rawelinowi nie chodziło o to żeby Cie obrazić, tylko o to żebyś zdał sobie sprawe z pewnych rzeczy..

mi wydaje sie ze zrozumiałem i teraz będe sie starał pomoć ile moge...

 

pozdrawiam

fafik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooooooooo!!! Dalczego odrazu topi w pilkę, na tym się nie da stracić.[shadow=darkred:3747d7dddf][/shadow:3747d7dddf][shadow=red:3747d7dddf][/shadow:3747d7dddf][shadow=orange:3747d7dddf][/shadow:3747d7dddf]

no dobra, On wtapia :)

uwierz, da sie. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba nic w tej sprawie sie nie dzieje, admin robi jakieś straszne tajemnice :(

Są te działania, czy nie bo chciałbym cos pomóc. Tylko litości, błagam nie odpisuj znowu "Żeby ''nie zapeszyć'', na razie więc nie podam szczegółów tej sprawy"...

Konkrety, jak sprawa, gdzie, u kogo w jakiej formie. Mam kilka dojść i mozna to pchnąć. Ale milczenie w tym temacie sugeruje, że nic sie nie dzieje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też mi się tak wydaje.. no ale skoro Admin nie chce naszej pomocy - tylko wszystko sam :( my też potrafimy i chcemy pomóc..

 

przeglądając forum trafiłem na wypowiedź:

 

"Tylko prawidłowe zagospodarowanie fortów (a jest taka nadzieja z Fundacją ''Janus'') uchroni je od dalszych zniszczeń.

Nie płakać nad JUŻ rozlanym mlekiem a RAZEM skupić się wokół tej Fundacji i WSPÓLNIE działać na rzecz Twierdzy Kraków."

 

Adminie czy dalej podtrzymujesz te słowa??? bo szczerze mówiąc gdy to przeczytałem to odniechciało mi się tutaj zaglądać... a tak się pięknie to forum zapowiadało!!!

 

ADMINIE przecież oni niszczą a nie ratują!! czy ADMIN tego nie widzi????

czy ADMIN należy do fundacji janus???

 

jakież to smutne naprawdę :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko prawidłowe zagospodarowanie fortów (a jest taka nadzieja z Fundacją ''Janus'') uchroni je od dalszych zniszczeń.

Nie płakać nad JUŻ rozlanym mlekiem a RAZEM skupić się wokół tej Fundacji i WSPÓLNIE działać na rzecz Twierdzy Kraków."

 

Adminie czy dalej podtrzymujesz te słowa??? bo szczerze mówiąc gdy to przeczytałem to odniechciało mi się tutaj zaglądać... a tak się pięknie to forum zapowiadało!!!

 

ADMINIE przecież oni niszczą a nie ratują!! czy ADMIN tego nie widzi????

czy ADMIN należy do fundacji janus???

 

jakież to smutne naprawdę :cry: :cry: :cry:

 

 

Żeby było jasne: nie podtrzymuję tego zdania co kiedyś napisałem, skąd mogłem wiedzieć, że tacy (Fundacja ''Janus'') będą... a tak pięknie się zapowiadało (patrz archiwum Wieści) :?

 

Nie, nie należę do tej fundacji, ani nigdy nie należałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
fafik23 napisał/a:

Cytat:

"Tylko prawidłowe zagospodarowanie fortów (a jest taka nadzieja z Fundacją ''Janus'') uchroni je od dalszych zniszczeń.

Nie płakać nad JUŻ rozlanym mlekiem a RAZEM skupić się wokół tej Fundacji i WSPÓLNIE działać na rzecz Twierdzy Kraków."

 

 

Adminie czy dalej podtrzymujesz te słowa??? bo szczerze mówiąc gdy to przeczytałem to odniechciało mi się tutaj zaglądać... a tak się pięknie to forum zapowiadało!!!

 

ADMINIE przecież oni niszczą a nie ratują!! czy ADMIN tego nie widzi????

czy ADMIN należy do fundacji janus???

 

jakież to smutne naprawdę Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

 

 

 

Żeby było jasne: nie podtrzymuję tego zdania co kiedyś napisałem, skąd mogłem wiedzieć, że tacy (Fundacja ''Janus'') będą... a tak pięknie się zapowiadało (patrz archiwum Wieści) Confused

 

Nie, nie należę do tej fundacji, ani nigdy nie należałem Evil or Very Mad

 

 

SłUCHAJCIE, DOBRZY LUDZIE, CO WAM FUNDACJA ZAWINIłA? A W SZCZEGóLNOśCI - CO ZNISZCZYLIśMY ? Może mnie ktoś oświeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dobrym przykładem zagospodarowania fortu jest strzelnica IPSC [strzelanie dynamiszne] w forcie 45 Zielonki, za hotelem. Dba sie przynajmniej o jako taki stan fortu i jest jakis zwiazek z pierwotnym przeznaczeniem obiektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jest również pomysł na adaptację Fort 49 1/2 Mogiła. W planach Piotra Skuchy - architekta i pracownika Ośrodka Kultury im. Norwida mogłoby tu powstać schronisko turystyczne. Ośrodek ten zgłosił to gminie jako inicjatywę na przypadającą 750 rocznicę lokacji miasta. Gmina zwróciła się do Mittal Steel Poland o współpracę. Przedpole Fortu należy właśnie do huty. Znadują są tam garaże, którymi biegnie ścieżka rowerowa omijająca Fort. Właściciele garaży płacą hucie za wynajem terenu.

Niestety dla huty sprawa jest trudna: trzeba przenieść stację redukcji gazu (koszt: 13 000 000 zł) Przebudowa dwóch linii 100 kV Enionu (koszt: 5 000 000 zł) Wybudowanie nowej stacji redukcyjnej spełniającej wszystki warunki (koszt: 5 000 000 zł) do tego dochodzi budowa dwóch nowych rurociągów wysokociśnieniowych (koszt: 6 000 000 zł) Razem więc to około 30 mln zł :/ .

Plany są bardzo ( w moim odczuciu ) dobre. Schronisko było by dla około 150 osób. Turyści odwiedzający fort mogliby się przespać w warunkach polowych, żołnierskich. (z chęciam spędził bym tam noc :)) W wał zapola fortecy można by wprowadzić nowe kubatury. Budowle przenikające się z wałem nie naruszałyby jego gabarytów. Po prawej stronie od bramy znajdował by się hotel, a po drugiej budynek administracyjny z salą konferencyjną.

Podwórko fortu było by dziedzińcem. Tam mogłyby się odbywać imprezy. Szacuje się że taka przebudowa fortu kosztuje ok. 10 mln zł. Sam fort zachował się dobrze i nie jest zbytnio zawilgocony. Jest dość czysty w środku. Na szczęście nie padł ofiarą złomiarzy ( aż w takim stopniu jak inne forty ).

Sama rewitalizacja fortu mogłaby się łączyć z rewitalizacją Kopca Wandy. Wtedy powstał by dla Krakowa bardzo interesujący historycznie i turystycznie "trójkąt" terenu, zawierający także niewielki fragment starej trasy sandomierskiej.

Niedaleko też, dziś wzdłuż ogrodzenia kombinatu, biegnie fragment starej drogi rokadowej - dawnej drogi zaopatrzenia fortu, obsadzonej robiniami akacjowymi. Można by tę enklawę przeistoczyć w nowohucki skansen gdzie znaleźlibyśmy interesujący obiekt z wczesnego średniowiecza czyli Kopiec Wandy, stary trakt drogowy, zwiedzić fort, a przy okazji wypocząć. Wystarczy wszystko poprzeć jakąś legendą. Np. o hufcach Jagiełły wracających tędy spod Grunwaldu: z Niepołomic do Krakowa.

Projekt więc jest bardzo ciekawy, potrzebuje jednak dużo funduszy. Nie jest to pomysł niemożliwy. Świadczą o tym przykłady adaptacji innych fortów: Np. Kopca Kościuszki czy Fort 49 w Krzesławicach.

Miejmy nadzieję że plan dotyczący Fort 49 1/2 Mogiła wypali :) i za kilka lat będą tam na nas czekać naprawdę fajne atrakcje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30mln + 10ml :shock: :shock: :shock: He,he,he, prędzej przyjedzie walec i wyrówna :mrgreen:

 

A ile kosztowało wybudowanie Sheratona??? Tam za takie pieniadze nie ma warunków polowych.

 

 

Ktoś błądzi w obłokach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dzisiejszym wydaniu "Kroniki" (TVP3) - mogliśmy zobaczyć zdjęcia Fortu Krzesławice i Dłubnia, dlaczego ?

 

[center:f6dfc7ff24]"Małopolska gościnna"[/center:f6dfc7ff24]

 

Zarząd ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2007 roku pn. "MAŁOPOLSKA GOŚCINNA". Na jego realizację przeznaczono 600 tys. zł.

 

Konkurs jest kierowany do organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego.

 

W konkursie wspierane będą zadania dotyczące m.in.

 

- renowacji pieszych szlaków turystycznych,

 

- wytyczania i znakowania pieszych i rowerowych szlaków turystycznych,

 

- tworzenia nowych i rozbudowy już istniejących atrakcji i produktów turystycznych,

 

- organizacji cyklicznych wydarzeń artystycznych (koncerty, wystawy, plenery, pokazy filmów, warsztaty itp.) w obiektach sakralnych na Szlaku Architektury Drewnianej,

 

- organizacji „Dni otwartych” obiektów sakralnych na Szlaku Architektury Drewnianej,

 

- budowy małej infrastruktury turystycznej przy obiektach sakralnych na Szlaku Architektury Drewnianej,

 

- organizacji wizyt studyjnych po obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej, obejmujących także prezentację atrakcji wokół szlaku, ofertę obiektów noclegowych, gastronomicznych, komunikacji itp.,

 

- otwierania dla ruchu turystycznego obiektów sakralnych na Szlaku Architektury Drewnianej poprzez zatrudniane osób odpowiedzialnych za udostępnianie wnętrz obiektów, oznakowania dróg dojazdowych do atrakcji i infrastruktury turystycznej regionu.

 

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, które realizowane będą w okresie od dnia 1 maja 2007 r. do dnia 31 października 2007 r.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie w terminie do 27 marca 2007 r. oferty w jednym z dwóch miejsc (w godzinach pracy urzędu):

 

- w sekretariacie Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie (I piętro, pokój 119),

- na Dzienniku Podawczym Urzędu Marszałkowskiego ul. Basztowa 22; 31-156 Kraków,

lub

- przesłanie oferty z dopiskiem "MAŁOPOLSKA GOŚCINNA" na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego.

 

 

a więc forty były pokazane w Kronice, gdyż napewno parę pomysłów związanych z Twierdzą na konkursie się pojawią :), a znamy wszyscy problem fortów, to może być szansa dla przynajmniej części z nich...

 

miejmy więc nadzieję że choć parę obiektów Twierdzy Kraków zostanie dofinansowane... :)

być może coś zmieni się na lepsze :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie to co wkleiłeś :idea:

 

Jestem realistą i wiem, że forty nic nie dostaną z tych pieniędzy, a jeśli nawet... to kropla w morzu potrzeb. Czy wiesz ile kosztuje konserwacja zieleni, koszenie trawy, podstawowe prace zabezpieczajace obiekt, by mozna go zwiedzać bez obaw o zycie i zdrowie - 600 tys brakłoby na jeden fort np.Borek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw musi wygarc jakis projekt związany z Twierdza. a co to tego co pisaliście, to zgadzam sie z Krydem 600 tys. to stanowczo zamało żeby zrobic jakas sensowna robota, wiec pewnie bedzie dużo szumu a potem nic...

 

trzeba troche poczekac, az zobaczymy jaki projek wygrał :mrgreen: wtedy bedziemy sie głowic, co z "szczesliwskim" fortem zrobią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs ofert ma na celu wyłonienie ofert i zlecenie podmiotom, prowadzącym działalność pożytku publicznego, realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki, odpowiadającej celom "Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2007"

Rodzaje zadań objętych konkursem (kierunki wsparcia):

1. Utrzymanie i tworzenie infrastruktury szlaków turystycznych w regionie.

2. Tworzenie nowych produktów turystycznych.

3. Aktywizacja Szlaku Architektury Drewnianej.

4. Oznakowanie dróg dojazdowych do atrakcji i infrastruktury turystycznej regionu

 

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, które realizowane będą w okresie od dnia 1 maja 2007 r do dnia 31 października 2007 r.

Rozpatrywane są wyłącznie oferty kompletne i prawidłowe, złożone na obowiązującym formularzu w terminie określonym w ogłoszeniu konkursowym.

Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznaniem dotacji w oczekiwanej wysokości (niezależnie od oczekiwanej kwoty).

Kwota przyznanej dotacji może być niższa od określonej w ofercie.

 

na stronie urzędu Marszałkowskiego - tyle pisze... więc trochę sobie i tak poczekamy... do wyników daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...