Skocz do zawartości

Nowy konkurs


rower1025
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piątek 20:00 minęła więc czas zaczynać nowy konkurs. :)

 

Jeżeli ktoś posiada w domku moje źródło to myślę, że w przeciągu kilku minut wyłoni się zwycięzca. :)

 

Pytanie na dziś: Fragment którego obiektu Twierdzy Kraków przedstawia poniższy skan?

Oraz dodatkowe (warte dodatkowy 1 pkt) pytanie: Do czego w przeszłości służyło pomieszczenie przedstawione na poniższym skanie? (chodzi mi o to czy była to np. kuchnia forteczna czy może wychodki czy może itp. itd.)

 

Tak więc dziś można zdobyć aż 2 pkt ! Zapraszam do zabawy :)

 

http://img685.imageshack.us/img685/6484/zagadka2t.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma więcej chętnych na udzielenie odpowiedzi więc czas ogłosić zwycięzcę. :)

 

Zostaje nim Bartek Kocot - gratuluję. Zgarniasz 2 punkty :)

 

Na zdjęciu rzeczywiście przedstawiony jest fragment fortu 52 1/2 S "Sidzina - Skotniki"

Natomiast przedstawione pomieszczenie kiedyś spełniało rolę izby żołnierskiej. :)

 

Proponuję aby zwycięzca zadał następne pytanie konkursowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że reaktywacja konkursu to był strzał w dziesiątkę ;)

Sypie się dużo pytań - to najważniejsze ;)

 

Więc na najbliższy konkurs zapraszam we wtorek o 20:00. :)

 

Zaś na następny - w piątek. Wtedy pytanie zada Bartek :) (zostałem przez niego zapewniony) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkursowe pytanie nie będzie już zagadką fotograficzną. :)

 

Zagłębimy się dziś w historię Fortu 52 Borek :)

 

Jak wiadomo w latach 1910-12 rozpoczęła się tam wielka modernizacja.

 

A polecenie na dziś brzmi: Podaj co najmniej dwie zmiany w budowie obiektu, które nastąpiły podczas tej modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zgadywał bo do końca nie jestem pewien czy to co wymienie miało miejsce w interesujacym nas okresie, ale:

- wyburzenie muru ceglanego z bramą od strony szyi fortu - pozostał tylko blokchaus.

- zmiana profilu wałów

- dodanie dwóch stanowisk obserwacyjnych - kopuły kufrowe

- zdjęcie nasypu ziemnego ze stropu bloku koszarowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje zdanie: w latach 1910 - 1912 dokonano w Forcie Borek takich oto modernizacji:

 

- usunięto nasyp ziemny na koszarach szyjowych (prawdopodobnie w celu przygotowania stropodachu detonacyjnego, prac tych nigdy nie ukończono i nakryto, prowizorycznym, drewnianym dachem pulpitowym).

 

- wyburzono mur Carnota broniący wjazdu; łączył się z kaponierą szyjową; zastąpiono go pasem sieci kolczastej.

 

- dodano pancerne stanowiska obserwacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taką samą :P ale nic tak nie cieszy oka jak więcej niż jedna osoba biorąca udział w konkursie :mrgreen:

 

Admin ma moje źródło :bone:

 

Punkt zgarnia Krydo ;) a następny konkurs poprowadzi Bartek :)

 

a po konkursie Bartka zapraszam szanownego Krydo do zadania własnego pytania konkursowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek przekopał materiały - brawo. Ale czas postu nie jest czasem odpowiedzi, bo Bartek edytował go. Wtedy tresć brzmiała "jakie zdjecie" :lol: - bo nie umiałem wkleić na forum :oops:

Poprawna odpowiedź :idea:

 

Foto zostało zrobione tuz przed przystosowaniem fortu na potrzeby "Przyjaciela konika". Pi razy drzwi gdzieś w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...