Skocz do zawartości

fortyck

Administrator
  • Postów

    11 457
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fortyck

  1. 21 maja 2010 Fort 47 1/2 Sudół - video (2)
  2. 12 maja 2010 Fort 47 1/2 Sudół - video
  3. 5 maja 2010 Fort 48a Mistrzejowice - video
  4. 1 maja 2010 Fort 48 Batowice - video (2)
  5. 24 kwietnia 2010 Fort 48 Batowice - video
  6. 3 kwietnia 2010 Wielkanoc 2010
  7. fortyck

    Wielkanoc 2010

    Wszystkim naszym Czytelnikom oraz członkom grupy Krąg Twierdzy Kraków życzę Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych http://forum.fortyck.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif :arrow: https://picasaweb.google.com/104866299495462639144/3Kwietnia2010
  8. 21 marca 2010 35 wyprawa KTK - kilka zdjęć
  9. 21 marca 2010 Wojenna rozbudowa Twierdzy 1914 - 1916 - (4)
  10. 18 marca 2010 Twierdza grup fortowych 1892 - 1914 - (3)
  11. 15 marca 2010 Twierdza dzieł artyleryjskich 1872 - 1888 - (2)
  12. W dniu dzisiejszym tj. 12 marca 2010 r. przeszliśmy na nowe forum po kilku latach (od 14 czerwca 2004 r.) z bezpłatnego skryptu na skrypt oparty na licencji. Zapraszam do zapoznania się z naszym nowym forum: http://forum.fortyck.pl Długo oczekiwane i zapowiadane nowe forum stało się już faktem, na tym jednak nie poprzestajemy: wkrótce (o tym będzie w swoim czasie odpowiedni temat) będzie też nowa wersja strony www.fortyck.pl http://forum.fortyck.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif
  13. 12 marca 2010 Twierdza poligonalna 1849 - 1869 - (1)
  14. 9 marca 2010 Zarys historii Twierdzy Kraków - wstęp
  15. fortyck

    bonarka show

    Alka, proszę w takim razie napisać odpowiedni temat (związany z fortyfikacjami Twierdzy Kraków) w odpowiednim dziale (czyli jeśli wyjście z grupą to w dziale: KTK, jeśli zaś temat o fortyfikacjach to w dziale Forty i fortyfikacje, lub jeśli nie ma tematu tam to w dziale: Wasze tematy) i tam ustalimy by jak będzie znacznie lepsza pogoda (i przyjemniejsza) to udamy się tam grupką, może być?
  16. 14 lutego 2010 35 wyprawa KTK - info
  17. Powinienem ten post usunąć - nie jest zgodny z tytułem tematu, ale... nie uczynię tego, jeszcze raz powtarzam: sprawa stowarzyszenia - od tego jest odpowiedni oddzielny temat pt. ''Zakładamy stowarzyszenie'', i jak coś będzie nowego to na pewno pojawi się taka informacja tam właśnie...
  18. Szanowni Forumowicze, Informuję, że w 2010 roku nie będzie tyle wycieczek z serii Forteczna Misja (FM) jak to było do niedawna, ale czasem może być, ale to tylko w nielicznych sprawach. Koncentruję się w tym bieżącym roku tylko na wycieczkach z serii Wyprawa KTK (w końcu one są najstarsze). Oraz co najważniejsze koncentruję się na samej stronie www.fortyck.pl oraz odgałęzieniach strony w serwisach społecznościowych.
  19. Oto po długich poszukiwaniach być może wynik: http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/nf/db/a5ry/49WPRkgMJ7lHlIP8jB.jpg Visby - hanzeatyckie miasto w Szwecji położone nad Morzem Bałtyckim w zachodniej części wyspy Gotlandia, stolica regionu Gotland i gminy Gotland. Początki historii Visby są nieznane, jednak już w X wieku stanowiło ośrodek handlowy. Rozkwit miasta nastąpił w XII wieku. Powstała wtedy katedra. W XIII wieku miasto otoczono murem obronnym. Najazd króla duńskiego Waldemara IV Atterdaga w 1361 spowodował, że miasto podupadło. W następnych latach było wielokrotnie najeżdżane przez piratów. W 1525 Niemcy spalili wszystkie kościoły w mieście z wyjątkiem katedry. W 1645 Visby wraz z całą Gotlandią wróciło we władanie Szwecji. Od roku 1995 Visby znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście zachowało się ponad 200 średniowiecznych budynków z kamienia oraz ruiny 23 kościołów. Centrum otacza dobrze zachowany średniowieczny mur obronny o długości ok. 3,5 km i wysokości 11 metrów z ponad 50 wieżami.
  20. 6 stycznia 2010 Fort Lasówka - zima
  21. Minął około rok od założenia bloga w Bloggerze. Mam już pomysł jak to tam ma wyglądać, choć na inne propozycje jestem otwarty i je rozważę. Nowy Rok 2010, więc od tej pory będę w tym temacie zamieszczał linki do tego co jest aktualnie na blogu. 2 stycznia 2010 Fort Rajsko - zima
  22. Wszystkim naszym Czytelnikom i sympatykom a zwłaszcza Członkom Kręgu Twierdzy Kraków życzę Wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2010 !!! :arrow: https://picasaweb.go...4/31Grudnia2009
  23. Wszystkim naszym Czytelnikom i Sympatykom a zwłaszcza Członkom Kręgu Twierdzy Kraków i Forumowiczom życzę Spokojnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia !!! :arrow: https://lh6.googleus.../s400/1266c.jpg Niech te Święta będą białe i mrożne: :arrow: https://lh6.googleus...istmastreeg.jpg Choć nie wszyscy na świecie mają wesołe święta... pamiętajmy!
  24. fortyck

    Pytanie.

    Cóż, nic istotnego, zmieniam z końcem roku na inny skrypt forum, tam nie uświadczy się takich fajerwerków nic nie znaczących. Jak Ci się chce szukać co one dokładnie znaczą to zobacz support tego obecnego skryptu: http://www.przemo.org/phpBB2/
  25. fortyck

    Pałac w Prokocimiu

    Oto zdjęcia parku i pałacu Jerzmanowskich w Prokocimiu: Park :arrow: www.fortyck.pl/inne_62.htm Pałac :arrow: www.fortyck.pl/inne_7.htm Warto oba zobaczyć...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...